Turnaj (12.8.2014, Petr Sehnal)

Letošní turnaj v malé kopané

Turnaj 2014
Letošní rok, i přes časové a rekonstrukční problémy, se K20 opět podařilo uspořádat turnaj. Tentokrát to byl turnaj „čtyř“, který má dlouholetou tradici ve složení týmů Holešín, Karolín, Žízeň Petrovice a poslední 4 roky nově i K20 Šošůvka. Tento turnaj pořádá každý rok jeden z těchto týmů na svém domácím hřišti a letos vyšlo pořadatelství na nás. Po omluvě tým Karolínu nedorazil a byl nahrazen výběrem šošůvského „A“ mužstva. V sobotu 9. 8. 2014 byl zahájen turnaj výkopem v 13:00 na našem prosívkovém plácku. První utkání sehrály týmy Holešína a Áčka. Z počátku utkání to vypadalo na vyrovnaný zápas, ale po krátké chvíli bylo zřejmé, že favorizovaný Holešín převezme otěže utkání. Tak se taky stalo a utkání skončilo velice jasným výsledkem 6:0. K druhému utkání nastoupil domácí celek K20 proti Žizni Petrovice. Toto očekávané utkání bylo již trochu vyrovnanější. Oba týmy hrály velice podobný fotbal, zaměřený dost útočně. Vstřelit branku nebylo ani pro jeden tým jednoduché a po prvním poločase byl stav 0:0. Krátce po začátku druhého poločasu však Petrovice poprvé rozvlnily naše sítě a dostaly se do vedení. Po zranění našeho hráče Vojty Hasoně jsme museli začít hrát více zezadu, a v tu chvíli jsme obdrželi gól druhý. Přesto jsme však zásluhou Marka Krátkého dokázali před konce poločasu snížit na 1:2. Těsně před závěrečným hvizdem došlo k faulu v pokutovém území Petrovic, ovšem pokutový kop nebyl nařízen, a tak se vyrovnání nekonalo. Třetí utkání sehrály, po krátké přestávce, Petrovice s Holešínem. Toto střetnutí skončilo opět vcelku jasným výsledkem 0:4. Dále se předvedlo opět a pořádající K20 proti Áčku. Utkání chvílemi vyrovnané, ale K20 mělo větší vůli po vítězství a to se také projevilo na výsledku. Nejdříve se podařilo vsítit dvě branky K20, na což soupeř odpověděl svižným snížením stavu na 2:1. Tak to pokračovalo i po poločase, K20 vstřelilo branku a Áčko odpovědělo také brankou, to se zastavilo na stavu 4:3, kdy už K20 neponechalo nic náhodě a vstřelením dvou branek kosmeticky vylepšilo výsledek na 6:3. K čtvrtému turnajovému zápasu nastoupily týmy Áčko a Žízeň. Na tomto utkání se již plně projevila únava nejenom z fotbalu a Áčko opět prohrálo 6:2. Závěrečné turnajové utkání již za deště odehrálo K20 a Holešín. K překvapení všech velmi vyrovnané utkání, které až do téměř do poločasu zdobil, pro K20 velice příznivý výsledek, 0:0. Prvoligové mužstvo Holešína však těsně před poločasovým hvizdem vsítilo branku a dostalo se do vedení. Ve druhém poločase i přes šance na obou stranách mělo více štěstí mužstvo Holešína a vstřelilo i druhou, a také poslední branku utkání a turnaje. Zápas skončil výsledkem 0:2. Holešín tedy zvládl celý turnaj bez obdržení branky, čímž podtrhl své kvality prvoligového mužstva. A stal se celkovým vítězem turnaje. Vyhlášení, letos poprvé, muselo proběhnout v Krmelečku, jelikož bylo doprovázeno deštěm. V závěru článku uvádím tabulku pořadí.

Turnaj proběhl relativně pořádku, k žádnému zásadnímu zranění nedošlo, všechny týmy si zahrály fotbálek a vše řádně v průběhu i po turnaji zapily. Tedy děkuji všem zúčastněným týmům a hráčům fanouškům i obsluze Krmelečku a grilu.

1. HSK Holešín 9 12 : 0
2. Žízeň Petrovice 6 8 : 7
3. K20 Šošůvka 3 7 : 7
4. Áčko 0 5 : 18