Šošůvka - Vilémovice 6 : 3 (2 : 2) (26.5.2016, Stanislav Šindelka)

Semifinále okresního poháru FAČR - 25. 5. 2016

Sestava: Valach (46. Pokorný) – Musil (80. Manoušek) – Šebela (20. Petlach), Wágner, Bezděk (82. Nemeškal) - Kuchař, Krátký, Fabiánek, Doležel, Knödl – Sehnal (75. Baláž)

Střelci branek: Sehnal 4, Krátký a Bezděk – Pernica 2 a Duchovný

V rámci semifinále okresního poháru FAČR jsme v Šošůvce přivítali účastníka krajské 1.B. třídy z Vilémovic. Soupeř sice nenastoupil ve své úplně optimální sestavě, ale i tak byl favoritem duelu a zejména v první půli dokazoval svoji kvalitu. Ovšem naši hráči se ve středečním podvečeru představili přítomným divákům ve velmi dobrém světle, ve druhé půli na hřišti dominovali a hlavně díky čtyřem brankám Luďka Sehnala rozhodli o svém (po loňsku zopakovaném) postupu do finále, kde nám bude soupeřem družstvo z Rudice, které ve druhém semifinále vyhrálo v Boskovicích nad místní rezervou 3-2. Přesný termín i místo finálového duelu bude upřesněn.

Od prvních minut se hrálo velice svižné utkání. Soupeř je na vyšší tempo hry zvyklý z krajské soutěže a naši se snažili přizpůsobit, někdy ovšem za cenu laciných ztrát míčů. Na první gól se nečekalo dlouho. V 10. minutě zastavuje průnik útočníka hostů Wágner a rozhodčí odpíská přece jen poněkud přísnou penaltu. A s její exekucí si poradí Pernica bez problémů a dostává favorita do vedení, 0-1.
Naši hráči však pokračují v sympatické hře a v 15. minutě je srovnáno. Knödl využije podklouznutí obránce, rázem je zde přečíslení, no a na Michalovu zpětnou přihrávku si naběhne Sehnal, který prostřeluje z deseti metrů brankáře, 1-1.
V pěkném slunečném podvečeru se hraje zajímavá partie, oba celky se snaží o útočnou hru a tak je co k vidění. Ve 20. minutě můžeme jít do vedení. To Doležel ideálně přihraje Sehnalovi, ale Luděk tentokrát přesně nezamíří a sám před gólmanem posílá míč vedle levé tyče. Soupeř pohrdne obrovskou možností ve 34. minutě. Po rozehraném rohovém kopu proběhne míč naším „malým vápnem“, ale hráč Vilémovic jej z bezprostřední blízkosti špatně zasáhne a nebezpečí dokážeme zažehnat. A tak si na další branky počkáme až do závěru poločasu. Ve 43. minutě se podaří hostům rychlá brejková akce, na jejímž konci je Pernica, jenž obstřeluje vybíhajícího Valacha, 1-2.
Ale v závěrečných vteřinách úvodního dějství je opět srovnáno. Rychlou kombinaci načne Petlach, který přihrává Fabiánkovi, ten na pravé straně vysune rozběhnutého Sehnala, jehož přihrávku před bránu doklepne do sítě bez větších problémů Krátký, 2-2.

Druhá půle se pak odehrává v naší režii. Svoje první vystoupení v bráně Šošůvky si odbude Filip Pokorný a svým jistým výkonem napomůže podpoře sebevědomí spoluhráčů v poli. Navíc v 52. minutě jdeme do vedení. Od rohového praporku z levé strany přihraje Knödl Bezděkovi a Lubošovu utěšenou střelu z dvaadvaceti metrů zastaví až síť v levém horním rohu brány Vilémovic, 3-2.
Vedoucí branka nás povzbudí ještě víc a pokračujeme v aktivitě. V 55. minutě předvede hezkou akci Krátký, ten se protáhne až před gólmana, ale bránu míjí. A tak si pomůžeme standartní situací. V 60. minutě zahraje rohový kop z pravé strany Bezděk, Sehnal je ve výskoku pohotovější i důraznější než brankář hostů a míč z jeho hlavy končí v síti Vilémovic počtvrté, 4-2.
Za tohoto stavu přece jen soupeř zapne na vyšší obrátky a snaží se s výsledkem něco udělat. Ale jak Pokorný, tak i obrana hrají pozorně a k nějaké vyložené šanci protivníka nepouští. Definitivně rozhodneme o svém vítězství v 70. minutě. Nádhernou fotbalovou akci začínající u naší „šestnáctky“ završí spolupráce po ose Krátký – Knödl – Sehnal, kterou posledně jmenovaný zakončí přesným obstřelením vybíhajícího gólmana, 5-2.
Od té chvíle na hřiště jednoznačně dominujeme a dovolíme si i věci, které jsou pro potěchu očí diváka. V 74. minutě navíc přidáme i další gól. Chybuje Maška, který přihraje „na penaltě“ stojícímu Knödlovi, Michalovu následnou střelu sice brankář srazí před sebe, ale dobíhající Sehnal neomylně posílá míč pod břevno a zakončuje tak svůj čtyřgólový večer, 6-2.
Poslední slovo mají nakonec hosté, ale znamená jen korekci výsledku. V 83. minutě špatně vyhodnotíme situaci v obraně a osamocený Duchovný prudkou přízemní střelou z dvanácti metrů nedá Pokornému šanci zasáhnout, 6-3.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího si pak naši hráči užijí ovace místních příznivců a už se můžeme těšit na finále.

Příště: Nejprve ale zajíždíme v neděli 29. května do Olomučan. Hraje se od 16:30 a autokar odjíždí v 15:10.