Ráječko B - Šošůvka 8 : 2 (3 : 0) (4.9.2016, Stanislav Šindelka)

Zpráva z utkání 5.kola okresního přeboru mužů - 3.9. 2016

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Musil (78. Nemeškal), Wágner (87. Mikulášek Michal), Maňoušek - Petlach (68. Baláž), Šebela, Fabiánek, Bezděk, Knödl - Sehnal

Střelci branek: Sehnal Martin 3, Štafa 3, Horák a vlastní – Bezděk a Maňoušek

Do sobotního střetnutí v Ráječku, kde nás čekala místní rezerva, jsme nešli rozhodně jako favorité. Jednak z důvodů absencí v naší sestavě a pak také z pohledu na současnou sílu místní „Benfiky“. Bohužel všechny předzápasové obavy se potvrdily. Sice jsme podali lepší výkon než ve čtvrtečním pohárovém duelu v Ostrově, ale konečný výsledek hovoří za vše. Nedokázali jsme se vyrovnat v podstatě s jednoduchou, ale o to účelnější taktikou domácích. Ti po každém zisku míče dokázali bleskově přesunout hru na své dva útočníky, a jak Štafa, tak i Martin Sehnal si již věděli rady. Hráli výborně, naše defenzíva si s nimi zkrátka nevěděla rady a často jí byla přisouzena jen role diváků.

Naše snaha o držení rovnovážného stavu moc dlouho netrvala. Již ve 4. minutě ztratíme míč na polovině hřiště, následuje přihrávka na rozběhnutého Štafu, ten předloží nahrávku dovnitř pokutového území na nedůsledně krytého Martina Sehnala a ten střelou z dvanácti metrů otevírá střelecký účet utkání, 1-0.
Vedoucí gól domácí uklidní a trpělivě vyčkávají na své šance. Hráči Šošůvky se snaží o kombinace, ale doplácíme na přesnost. Chyba dřív nebo později přijde. V 9. minutě nestačíme rychlostně na Štafu, ale ten si tentokrát na vybíhajícího Valacha nepřijde. V 19. minutě opět jednoduše ztratíme míč, útočník běží po průnikové přihrávce znovu sám na Valacha, ale tentokrát bránu přestřelí. O minutu později už tolik štěstí nemáme. Po přihrávce za naši obranu běží hned dvojice hráčů vstříc Valachovi, i když ten dokáže Štafovu kličku vystihnout, tak se odražený míč dostane k Sehnalovi a ten nezaváhá, 2-0.
Další ukázka této dvojice hráčů přijde ve 22. minutě. Po centru unikajícího Štafy střílí bez přípravy Sehnal, ale míří nad břevno. Nedá se říct, že by nás v poli soupeř jednoznačně přehrával, v procentu držení míče by asi velký rozdíl nebyl, ale naše kombinace nevedly za celou první půli k vyložené možnosti, i když někdy chyběla jen ta poslední přihrávka. Ta naopak nechybí domácím. Ve 36. minutě rozeberou dokonale naši defenzívu a neobsazený Štafa posílá svoji střelu z patnácti metrů i s pomocí pravé tyče do sítě, 3-0.

Úvod druhé půle se nese ve znamení naší snahy o návrat do zápasu. Jenže v 51. minutě opět nezachytíme náběh Štafy a ten podél vybíhajícího Valacha navýší skóre, 4-0.
Zdá se být definitivně hotovo, ale ještě se dokážeme chvilkově zvednout. V 54. minutě se nám povede zdařilá kombinace, kdy po přihrávce od Petlacha vrátí míč před bránu Šebela k Bezděkovým kopačkám a Luboš trefuje z jedenácti metrů odkrytou část brány, 4-1.
V 58. minutě projde středem hřiště Wágner, přihraje Maňouškovi, Jirka si míč za hranicí „šestnáctky“ zpracuje a tvrdou ranou ze sedmnácti metrů ho posílá přesně k protilehlé levé tyči brány Ráječka, 4-2.
Naše vzepětí však nemá dlouhého trvání. V 62. minutě necháme po levé straně projít protihráče, ten se pokusí vybíhajícího Valacha přehodit a s obrovskou dávkou štěstí se mu to, i s pomocí pravé tyče, daří, 5-2.
Po tomto gólu tempo oboustranně opadne. Jako by oba celky již čekaly na konec, ale poslední desetiminutovka je z naší strany tragická. V 81. minutě nepokryjeme průnik po soupeřově pravé straně, následuje přihrávka před bránu a v podstatě snadná dorážka útočníka Ráječka, 6-2.
Domácí dostanou znovu chuť a v 86. minutě se musí ukázat Valach, který likviduje další vyloženou možnost. Jenže v 87. minutě je zde centr z pravé strany, který se snaží odvrátit Nemeškal, ale to tak nešťastně, že překoná vlastního brankáře, 7-2.
A poslední úder dostaneme v 89. minutě. To ideální přihrávka mezi obránce najde Sehnala, který přesným zakončením ukončí naše dnešní trápení, 8-2.

Příště: V dalším utkání se představíme v neděli 11. září, kdy od 16:00 hostíme Bořitov. Zveme všechny příznivce.