Šošůvka - Olešnice 0 : 4 (0 : 0) (15.5.2018, Stanislav Šindelka)

Zpráva z utkání 21. kola OP mužů, neděle 13. května 2018

Sestava: Valach – Petlach Radek (67. Zouhar Aleš) – Maňoušek, Wágner (85. Odehnal), Baláž – Šindelka, Doležel, Fabiánek, Bezděk, Knödl – Krátký

Střelci branek: Kubíček 3 a Šafařík

V neděli se v Šošůvce představila Olešnice, které se u nás v posledních letech daří. A tuto skutečnost bohužel potvrdila i tentokrát. Po vyrovnané první půli, která branku nepřinesla, jsme totálně nezvládli úvodní čtvrthodinku části druhé, inkasovali hned třikrát a bylo v podstatě po zápase.

V samotném začátku střetnutí byli mírně aktivnější hosté, kteří si také vypracovali první náznak brankové možnosti. V 8. minutě střílí z levé strany jejich hráč, ale míč končí v boční síti Valachovy brány. Postupně hru vyrovnáme a také se dostáváme k ohrožení svatyně hostů. V 16. minutě zahráváme přímý kop, míč skončí až u Krátkého, avšak Marek v těžké pozici bránu míjí. I u další možnosti otevřít skóre střetnutí je náš útočník. Ve 21. minutě zahraje rohový kop z levé strany Doležel, na přetažený míč brankář nedosáhne, ale Krátkému se nepodaří usměrnit svoji hlavičku do sítě. Jinak se ovšem hraje vyrovnaný zápas, kdy oba celky velkou měrou doplácejí na nepřesnost ve finální fázi. Přítomné diváky tak vyruší menší zmatek před naší bránou ve 27. minutě, kdy míč poskakuje v „malém vápně“ a pak hodně podobná situace z 32. minuty na druhé straně hřiště. Jenže ani jedna ze zmiňovaných akcí gólem neskončí. Největší šance první půle tak přijde až ve 38. minutě. A má ji Olešnice. Tečovanou střelu z hranice “šestnáctky“ Valach skvělým reflexem dokáže vyrazit před sebe, jenže k dalšímu hráči soupeře, který pohotově vrací míč do brány. Ovšem Valach je i tentokrát na místě, ale míč neudrží a umožní tak další dorážku útočníkovi Olešnice, ten však rychle se přemístěného brankáře Šošůvky neprostřelí ani na potřetí. Hluboce si vydechneme a pak se už první půle dohrává bez nějakého dalšího vzrušení.

Průběh prvního poločasu naznačuje, že ten kdo dá první gól, bude k výhře opravdu hodně blízko. No a samotný úvod druhého poločasu dá těmto úvahám reálný základ. Na konci 46. minutě střílí ze sedmnácti metrů Šafařík, Valach si vybere slabší chvilku a pak už jen překvapeně sledujeme chvíli, kdy skákavý míč napne síť u pravé tyče naší brány, 0-1.
Můžeme však velice rychle zareagovat. Na konci rychlé kombinace ve 48. minutě je Krátký, ale nedokáže prostřelit dobře postaveného gólmana Olešnice. I dál se snažíme o rychlou odpověď, ale zapomínáme tím na zadní vrátka. V 53. minutě přijde Maňouškova ztráta míče na útočné polovině, hosté bleskově otočí hru a Kubíček rázem běží sám na brankáře, kterého obchází a střelou do prázdné brány navyšuje vedení Olešnice, 0-2.
V 54. minutě máme možnost na zkorigování. Knödl se protáhne po levé straně, přihrává před bránu Bezděkovi, ale Luboš nedokáže přes obránce dotlačit míč do sítě. A tak se v 55. minutě prosadí opět hosté. Rychlá souhra končí pohotovou střelou Kubíčka z osmnácti metrů, po které míč naprosto nechytatelně skončí odrazem od pravé tyče Valachovy brány v jeho síti, 0-3.
Výsledek je v tu chvíli opravdu krutý pro naše barvy, ale takový už je fotbal. Soupeř je výrazně povzbuzen a naopak naši hráči jen těžko „koušou“ průběžný stav. Nelze upřít snahu, ale chybí přesnost, což je věc, která důrazně hrajícímu soupeři jen a jen nahrává. V 58. minutě má Olešnice další obrovskou možnost, kterou však Valach osamoceně nabíhajícímu protihráči likviduje. Na druhé straně se v 63. minutě prezentuje pěknou střelou Bezděk, ovšem brankář je připraven a míč vyráží nad břevno. Vzrušení pak přinese 69. minuta, kdy rozhodčí ponechá plynout hru po evidentním faulu na našeho hráče, následně této situace využije Kubíček, který obehraje Valacha, aby poté obloučkem poslal míč počtvrté do naší brány, 0-4.
Posledních dvacet minut je pak už bez náboje. Hosté kontrolují hru a našim hráčům chybí především klid v rozehrávce a pak také asi morální síly, které by jim umožnily alespoň korekci výsledku.

Příště: V neděli 20. května zajíždí náš tým do Adamova. Utkání začíná v 16:30 a odjezd na zápas bude teprve upřesněn.