Stolní tenis (12.2.2019, Stanislav Šindelka)

15. - 16. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

KS I:

Netradičně, jednou venku a jednou doma, odehráli další dvoukolo naši stolní tenisté v krajské soutěži. Zatímco v sobotu jsme zápas v Silůvkách jednoznačně ovládli, tak v neděli jsme v přímém souboji o druhé místo v domácí herně nestačili v zápase, kdy jsme doplatili na špatný začátek, na Ivančice.

Orel Silůvky B – TJ Šošůvka A 2 : 10

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Cetkovský Martin : 2 / 2
Obalil Jiří : 1 / 2

V Silůvkách jsou k vidění vyrovnané čtyřhry. Zatímco v té první Luboš s Liborem vyhrají všechny liché sety s dvojicí Záděra – Kolbert (3-2), tak v té druhé Jirka s Martinem neudrží vedení 2-1 na sety s párem Křupala – Vašulín a prohrají pátou sadu poměrem 9-11. Vstup do dvouher však máme znamenitý. Libor s Vašulínem neztratí ani sadu a vyhraje 3-0. To Luboš se Záděrou má mnohem více práce. Rychle prohrává 0-2 na sety, ovšem pak zvládne koncovky všech tří další sad (v té pátém dokonce prohrává 7-10) a vítězí 3-2. Martin pak „nechá“ Křupalovi jen třetí set, takže vyhraje 3-1, no a Jirka bez ztráty „kytičky“ zdolá Kolberta (3-0). V dalším zápase dělá Záděra problémy i Liborovi, ovšem stačí to jen na jeden set. V těch dalších třech je lepší hráč Šošůvky, který vyhraje 3-1. Luboš s Křupalou a Martin s Kolbertem nemají moc práce a vyhrají hladce shodně 3-0. A tak domácí připíší první výhru až díky Vašulínovi, jenž porazí Jirku 3-1. K dalšímu bodu pak nemá daleko domácí Křupala. S Liborem 2x dorovná ztrátu a rozhoduje až koncovka páté sady. Zde má pevnější nervy Libor, vyhraje 14-12 a celkově tedy 3-2. Rozhodnout definitivně může Luboš. Kolbert se sice snaží, ale jeho snaha nestačí ani na zisk jediného setu, takže po výhře Luboše 3-0 můžeme spokojeně odcestovat domů. Průběh duelu: 0:1, 1:1, 1:8, 2:8, 2:10.

TJ Šošůvka A – Orel Ivančice A 7 : 10

Bezděk Luboš : 3 body / 4 dvouhry
Kutil Libor : 3 / 4
Cetkovský Martin : 1 / 4
Obalil Jiří : 0 / 3

Přímý souboj o druhé místo v tabulce rozehrajeme špatně. V první čtyřhře hraje Luboš s Liborem proti páru Cisarík – Peška na pět setů, když dorovnají stav na 2-2. Ovšem v tom posledním jsou jistější hosté poměrem 8-11 a jdou do vedení. To potvrdí druhá čtyřhra. Jirka s Martinem prohrají maratonský první set s párem Štěpán – Šlapanský 15-17 a poté už na své protihráče nestačí ani v těch dalších dvou (0-3). Jako první nastoupí za stůl ve dvouhrách Libor proti jedničce Ivančic Štěpánovi. Úvodní dva sety jsou jednoznačnou záležitostí Štěpána, když Libor uhraje pouhých pět bodů dohromady. Jenže od třetího setu se karta začne obracet. Libor dostane zápas do pátého setu, zde však za stavu 8-7 pokazí podání, soupeř „zadarmo“ srovná a nakonec náš hráč prohraje 9-11 (celkově tedy 2-3). Martin pak hraje s Cisaríkem. Po prohře 10-12 v úvodním setu nestačí na svého protivníka ani v dalším průběhu a výsledkem je porážka 0-3. A když Jirka nemá absolutně žádnou šanci v duelu s Peškou (0-3) je stav rázem hrozivých 0-5. První bod připíše až Luboš, který přes zaváhání ve třetí sadě poráží Šlapanského 3-1. V dalším zápase bojuje Martin se Štěpánem a vede 2-1 na sety. Bohužel v dalších dvou sadách je lepší host z Ivančic a již potřetí dnes prohráváme 2-3. Po prohře Jirky s Cisaríkem 0-3 je průběžný stav 1-7 a zdá se být brzy hotovo. Ovšem opak je pravdou. Luboš přehraje Pešku jednoznačně 3-0 a stejným výsledkem pošle od stolu Šlapanského Libor. Jirka pak sice prohraje se Štěpánem 0-3, ale Luboš přes prohru v první sadě 11-13 oplatí Cisaríkovi porážku z Ivančic poměrem 3-1. Libor pak předvede další rychlý zápas s Peškou, jehož porazí 3-0. Důležitý zápas pak sehraje Martin. Ten vede se Šlapanským 2-0 na sety, ale třetí set ztratí poměrem 10-12 a ten čtvrtý 13-15! I tak náš hráč sebere zbytek sil a Šlapanského porazí v páté sadě 11-5. Šance na remízu ožije a přiživit ji může Luboš. Ten v souboji jedniček vede se Štěpánem 2-1 a 7-3 ve čtvrtém setu. Bohužel zápas k vítěznému konci nedotáhne a prohraje čtvrtý i pátý set shodně 9-11 (celkově tedy 2-3). V pěkném zápase pak Libor porazí Cisaríka 3-1, ale je to málo. Martin na Pešku v dalším zápase nestačí, prohraje 0-3 a to je definitivní konec našich nadějí. Průběh duelu: 0:5, 1:5, 1:7, 3:7, 3:8, 6:8, 6:9, 7:9, 7:10.

Další dvoukolo čeká naše hráče v hernách soupeřů. V sobotu 23.2.2019 se od 17:00 h. představíme v Mokré a o den později, tedy v neděli 24.2.2019 nás budou čekat od 10:00 h. v Hlubočanech.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Naše béčko se představilo jen v jednom zápase a "vyšláplo" si na druhý celek tabulky z Boskovic, především díky suverénnímu Šimonu Kutilovi.
Céčko naopak na Boskovice B nestačilo, když v sestavě využilo především žáky, ale zaskvěl se Josef Mikulášek, jenž vyhrál všechny své zápasy.
Déčko pak nestačilo na Letovice B, kdy jediným našim bodujícím hráčem byl Standa Šindelka ml.
Éčko pak remizovalo se svými vrstevníky z Velkých Opatovic D.