AFK Letovice - FK Vysočany / Šošůvka B 7 : 0 (3 : 0) (4.6.2019, Stanislav Šindelka)

Okresní přebor okresu Blansko - 25. kolo


Sestava: Valach Jaroslav – Petr Lukáš, Razák Antonín, Slouka Tomáš, Baláž František – Mazáč Robin, Kašpárek Filip, Mynařík Tomáš, Přibyl Martin, Šebela Dominik – Mrázek Petr

Branky: Jurka Lukáš 3, Novotný Adam 2, Širůček Vojtěch a Fidler Jakub


V opravdu hodně improvizované sestavě jsme nastoupili v nedělním parném odpoledni v Letovicích. Převážnou část týmu tvořili hráči malé kopané, doplnění o hrstku zkušenějších fotbalistů. Když si odmyslíme kvalitu soupeře, tak jen velikost hřiště, které je co do rozměrů určitě největším soutěži, musela vzbuzovat již před zápasem u našich hráčů respekt. Nakonec utkání výsledkově dopadlo zřejmě podle předpokladů, ale fotbalistům FK by jen těžko mohl někdo upřít snahu, která však ve srovnání s kvalitou Letovic nemohla stačit.

Úvod střetnutí je z naší strany až nečekaně ofenzivní. Dokonce jsou to naši hráči, kteří jako první vyzkoušejí pozornost soupeřova brankáře. Domácí však po pár minutách začnou přebírat otěže zápasu do svých rukou a prakticky až do konce je již nepustí. Ovšem nemají to zas tak snadné, jak sami možná čekali. Co nám chybí ve fotbalovosti, nahrazujeme bojovností a navíc máme za zády brankáře Valacha, který je velkou překážkou pro útočné spády Letovic. Domácí, jenž se snaží využít rozlohy hřiště, prověřují naši defenzívu především přihrávkami za obranu a tak se v 6. minutě předvede Valach, jenž likviduje první větší možnost Letovic. V 8. minutě má pak i štěstí, když útočník soupeře sice našeho brankáře obstřeluje, ale míč se odráží od levé tyče. První branka pak padne v 11. minutě. A je z kategorie hodně smolných. Střela hráče Letovic zpoza „šestnáctky“ se odráží od zad Tomáše Mynaříka do opačného rohu brány, než míří Valach, 1-0.
Ovšem ani vedoucí branka naše hráče výrazně neochromí. Ačkoliv mají domácí převahu, tak je do laciných šancí nepouštíme. A když už naši defenzívu přečíslí, tak máme za zády Valacha. Na další branku se tak čeká až do 30. minuty. Na zahraný rohový kop z pravé strany si naskočí nekrytý Širůček a hlavou posílá míč pod levý horní roh Valachovy brány, 2-0.
Je to škoda, jelikož ani jeden z gólů nepadl po nějaké vypracované akci. Až ve 36. minutě se povede soupeři pohledná souhra, kdy mezi obránce seběhne na přihrávku hráč Letovic a prudkou střelou z osmi metrů nedá Jardovi šanci zasáhnout, 3-0.
Do poločasu pak už držíme soupeře mimo pokutové území, takže střely ze střední vzdálenosti nemohou mít šanci na úspěch.

Úvod druhého poločasu je takový „ospalý“. Naši se snaží pozorně bránit, a i když se soupeř dostane 2x do nadějného zakončení, tak našeho gólmana se mu nepodaří překonat. Jenže v 57. minutě zpracuje prudkou přihrávku na středu „velkého vápna“ domácí hráč a pohotovou ranou rozveselí místní příznivce počtvrté, 4-0.
S přibývajícím časem je zjevné, že nám začínají docházet síly a důslednost už není taková, jaká by měla být. V 69. minutě pak inkasujeme další poměrně lacinou branku. Sice odvrátíme míč od naší brány, ale opakovanou střelu z osmnácti metrů hodně šťastně tečuje před Valachem soupeřův hráč a náš brankář už tak nestihne reagovat, 5-0.
I za toho stavu se snažíme alespoň o čestný úspěch. Povedou se nám dvě pohledné akce, kdy zejména sólo Razáka bylo hodně povedené, ale ve chvíli, kdy přihrávky směřovaly 2x na naše osamoceně nabíhající hráče, vždy je zastavil praporek pomezního rozhodčího. A tak se naopak prosadili domácí. V 76. minutě nepokryjeme centr z pravé strany, následně nestačíme reagovat na náběh domácího fotbalisty, který hlavičkuje pod břevno Valachovy brány, 6-0.
Hodně podobně se pak vyvíjí situace z 83. minuty. Opět přihrávka z pravé strany, nepokrytý hráč před Valachem a přízemní střela, která napne naši síť posedmé, 7-0.
Ve zbývajícím čase se toho již moc nestane a tak odjíždíme z Letovic s porážkou 0-7.Příště: Velice důležitý zápas bude čekat naši rezervu v nedělním podvečeru 9. června ve Vysočanech. Přivítáme Skalici, které máme co vracet z podzimu, ale hlavně bychom nutně potřebovali body potřebné k záchraně v soutěži. Začíná se v 17 hodin a všichni příznivci jsou samozřejmě zváni.