FK Vysočany / Šošůvka A - FK Rájec-Jestřebí 4 : 2 (1 : 0) (10.6.2019, Stanislav Šindelka)

1.B. třída JMKFS - 26. kolo


Sestava: Konečný David – Bezděk Luboš, Wágner Tomáš (77. Hejč Tomáš), Beneš Michal, Škvarenina Libor – Petržel Aleš, Doležel Petr, Torda Jan (89. Grmela Miroslav), Hejč Jiří – Krátký Marek, Sychra Tomáš

Branky: Sychra Tomáš 3 a Krátký Marek – Pšikal Jan 2


V posledním domácím střetnutí (tentokrát na hřišti v Šošůvce) přivítali naši fotbalisté v okresním derby soupeře z nedalekého Rájce-Jestřebí. Samotné utkání, které pro ani jednoho soupeře již v tabulce nic tak zásadního neřešilo, přineslo možná až nečekaně tvrdší hru a poměrně nezáživný první poločas. V druhé části zápasu si již přítomní diváci, minimálně co se týká počtu branek, přišli na své a pro ty naše bylo samozřejmě potěšitelné, že více jich nastříleli hráči domácího FK, což znamenalo vítězné domácí loučení se sezónou.

Úvodní dějství tohoto duelu je z pohledu diváka přece jen poněkud nudné. Hra se odehrává spíše ve středu hřiště, a ačkoliv jsou o něco aktivnější domácí fotbalisté, tak k nějaké vážnější střelecké možnosti to dlouho nevede. Naše útočné akce směřujeme především přes Krátkého, který několikrát „pozlobí“ defenzívu Rájce, pošle i pár „centrů“ před bránu, ale zde nejsme buď v dostatečném počtu, anebo chybí důraz. Na druhé straně si naše obrana hledí pozorně střelce Pšikala a tak je o dramatické situace opravdu nouze. Až ve 24. minutě se dostane hráč Rájce do zakončení z pravé strany, ale Konečný jeho střelu z patnácti metrů vyráží na roh. Ve 26. minutě pak přijde první gól střetnutí a to po hodně nenápadné situaci. Dlouhý výkop Konečného od brány hostující obránci trestuhodně podcení, nechají následně mezi sebe vběhnout Krátkého, vše se snaží zachránit vybíhající brankář, ale Marek má k míči přece jen blíž a hlavou gólmana Rájce z jedenácti metrů přehazuje a otevírá tak střelecký účet zápasu, 1-0.
Ve 28. minutě může být ještě veseleji, Krátký se parádně uvolní na pravé straně, předloží míč osamoceně nabíhajícímu Petrželovi, jenže Alešovi se tak úplně nepovede první dotek a jeho střelu mířící k bráně dokáže vracející se obránce zablokovat. V dalších minutách pak pokračuje boj o střed hřiště, který „zpestří“ pár ostrých zákroků, jenž rozhodčí posuzuje zvláštním metrem a to na obě strany. K nejdramatičtější situaci tak dojde ve 45. minutě. Přímý kop z devatenácti metrů zahrávají hosté, ale Konečný předvede výborný zákrok a udrží nám tak poločasové vedení.

Druhá půle už je přece jen dramatičtější. A načne ji Krátký ve 47. minutě, který se protáhne po levé straně a jeho prudká přízemní střela proletí podél hostující brány. Hosté si po poločasové pauze přece jen uvědomí, že musí přidat na aktivitě, pokud nechtějí ze Šošůvky odjet s prázdnou a více se tlačí na naši polovinu. Ovšem dolů je srazí naše akce z 58. minuty. Nákop Škvareniny od půlící čáry vyhodnotí obránce špatně, nechá se předběhnout rychlým Sychrou, Tomáš se poté vyhne i vybíhajícímu brankáři a z levé strany posílá míč do odkryté brány, 2-0.
Dvougólové vedení nám tak dává větší klid do zbývající půlhodiny a dle průběhu hry se zdá, že směřujeme k bezpečnému vítězství. Rájec sice získá mírnou územní převahu, ale do jasného zakončení se dostat nedokáže, a pokud už vyšle před naši bránu nějaký ten centr nebo střelu, tak je Konečný vždy na správném místě. Zejména v 66. minutě, kdy David likviduje další nepříjemnou střelu z trestného kopu. Komplikace přijde v 72. minutě. Hostující Pšikal zahrává přímý kop z devatenácti metrů a tentokrát již posílá míč do levého horního rohu Konečného brány, 2-1.
V 75. minutě je pak bleskově srovnáno. Naši hráči získají míč, Petržel posílá přihrávku na Krátkého, který může běžet sám na brankáře, ale rozhodčí posoudí postavení našeho hráče jako ofsajdové (hodně kontroverzní rozhodnutí). Každopádně soupeř rychle rozehraje centrem na pravou stranu, kde se uvolní protihráč a po jeho přihrávce zakončuje Pšikal z osmi metrů přesně k pravé tyči, 2-2.
Vyrovnávající branka vrátí zápas prakticky na začátek a dostane hosty do psychické výhody. Ti se také snaží dokonat obrat, ale naši hráči se v defenzívě opět srovnají a držíme útočné snahy Rájce na uzdě. V 82. minutě si pak vezmeme ztracené vedení zpět. Na levé straně se uvolní Jiří Hejč, jeho první pokus o přihrávku srazí obrana zpět k našemu kapitánovi a „opravná zkouška“ vyjde na výbornou. Míč končí u Sychry a Tomáš pohotovou přízemní ranou z jedenácti metrů zacílí přesně k pravé tyči brány Rájce, 3-2.
Hosté se ještě snaží o odpověď, ale hrajeme v závěru nesmírně pozorně a navíc v 89. minutě udeříme počtvrté. Využijeme otevřené defenzívy soupeře, Jiří Hejč opět nachází tentokrát rozběhnutého Sychry, no a Tomáš zvládne náběh na brankáře na jedničku, když mu dělá dlouhou kličku doprava, aby z ostrého úhlu završil střelou do prázdné brány svůj dnešní hattrick, 4-2.
Poslední desítky vteřin jsou pak jen čekáním na závěrečný hvizd rozhodčího, čímž vznikne prostor pro závěrečnou „děkovačku“ s našimi příznivci.
Příště: Závěrečný zápas sezóny 2018/19 sehraje náš tým netradičně v sobotním dopoledni 15. června. To hrajeme již v 10:30 h. v Brně - Kohoutovicích s domácím týmem.