Šošůvka - Vilémovice 2 : 5 (1 : 3) (24.5.2009, Stanislav Šindelka)

Zpráva z utkání 24.kola III.třídy mužů - 24.5.2009

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Klemsa, Petlach Radek, Nemeškal (59.Bezděk) – Obalil (56.Krátký), Doležel (78.Mikulášek Michal), Petlach Mirek, Knödl – Musil, Zouhar Roman

Branky: Zouhar Roman, Musil – Valko, Vašíček Petr, Fiala, Koníček Michal a Sehnal

Nedělní utkání našim hráčům absolutně nevyšlo. Vilémovice byly sice střelecky takřka stoprocentně úspěšní, ale na druhou stranu je třeba přiznat, že jejich hráči byli běhavější, důraznější, zkrátka šli vítězství více naproti a to rozhodlo. Naproti tomu naši hráči působili dojmem, že se soupeř porazí sám. Snad si po tomto zápase hráči uvědomí, že jim nikdo nic nedaruje a za takový způsob hry jakým se prezentovali v neděli už vůbec ne.

V samotném utkání si první šanci vypracovali naši hráči. Ve 4.minutě se na levé straně uvolnil Roman Zouhar, přihrál před branku, kde se k míči dostal Obalil, ale jeho střelu srazil obránce na roh. V dalších minutách se však začali čím dál víc prosazovat hráči soupeře. Svým pohybem nám dělali obrovské problémy a v důrazu a nasazení hráče Šošůvky převyšovali. Ve 13.minutě měli také velkou šanci, když se jejich útočník uvolnil na hranici šestnáctky, ale naštěstí branku přestřelil. Poprvé se však skóre měnilo na druhé straně. Ve 23.minutě obral Knödl o míč kličkujícího obránce, přihrál před branku na osamoceného Romana Zouhara a náš útočník prostřelil vybíhajícího brankáře, 1-0.
Obdržená branka soupeřem přece jen zatřásla, ale naši hráči této psychické výhody nevyužili. Pokračovali dál v hodně bezkrevném výkonu a trest přišel v závěrečné patnáctiminutovce první půle. Nejprve se ve 31.minutě probíjel k naší šestnáctce útočník hostí. Při pokusu o střelu se míč po hlavičce Nemeškala odrazil k jeho volnému spoluhráči, který z jedenácti metrů nedal přízemní střelou k levé tyči Valachovi šanci, 1-1.
Ještě hůře bylo ve 34.minutě. Vilémovice rozehráli přímý kop na nabíhajícího obránce a ten z 25-ti metrů trefil levý horní roh naší branky, 1-2. A aby toho nebylo málo, tak zahrávali hosté ve 41.minutě další přímý kop od levé postranní čáry. Vysoký míč (zřejmě i vlivem slunce) Valach podběhl a ten skončil v naší síti, 1-3. Mohli jsme být rádi, že poločas skončil a naši hráči měli možnost se dát do pořádku.

Úvod druhé půle začal velice nadějně. Ve 48.minutě šla přihrávka k Doleželovi pohybujícímu se na hranici velkého vápna. Od něho se míč poměrně šťastně dostal k volnému Musilovi a náš hráč křižnou střelou ze 14-ti metrů k levé tyči dal našemu celku naději, 2-3.
Přítomní fanoušci byli zase plni optimismu a čekali, že na branku hostí se povalí jeden útok za druhým. Je sice pravda, že jsme míč drželi častěji na svých kopačkách, ale žádný drtivý tlak se nekonal. Soupeř se dobře pohyboval, důrazně napadal a naši hráči neměli na nic čas. Z toho pramenila také řada nepřesností v naší hře. Zřejmě zlomový moment utkání přišel v 57.minutě. Nejprve si na levé straně naběhl na přihrávku Knödl, postupoval sám na gólmana, ale přehodil nejen vybíhajícího brankáře, ale branku . Prakticky hned z protiútoku jsme dostali další gól. Po centru z pravé strany přeskočil záložník soupeře bránícího Ivana Zouhara a míč z jeho hlavy zastavila až síť, 2-4.
Naši hráči se sice pokusili s výsledkem něco udělat, ale hosté dobře bránili a do nějaké vyložené šance nás nepouštěli. Když už se hráči Šošůvky dostali ke střele, tak ta mířila přímo na brankáře, tudíž bez šance na úspěch. Možnost přece jen zdramatizovat závěr se nám naskytla v 71.minutě. Přímý kop Bezděka z 20-ti metrů však těsně minul pravou tyč. A tak střelecký účet zápasu uzavřeli hosté. V 76.minutě měl jejich útočník až příliš mnoho času a prostoru a střelou ze sedmnácti metrů přesně k levé tyči pokořil Valacha popáté, 2-5.
Poslední minuty se už spíše dohrávaly. Naši hráči se snažili výsledek zkorigovat, ale to už jim nebylo souzeno. Po závěrečném hvizdu se tedy museli příznivci domácích smířit s možná překvapivou, ale na druhou stranu dle průběhu zaslouženou porážkou.

Příště: V sobotu 30.5.2009 se hraje od 16:30 Ráječko B – Šošůvka. Odjezd autobusu v 15:30.
Žáci hrají v neděli 31.5.2009 od 10:00 na našem hřišti s Kotvrdovicemi

Žáci: Sloup – Vavřinec 7 : 1 (4 : 0) Ondra Čípek 3, Michal Zouhar 3 a Filip Furch
Poměrně jasné vítězství žáků, které mohlo být i vyšší. Věkově hodně mladý tým soupeře však zanechal sympatický dojem.