Kořenec - Šošůvka 2 : 4 (1 : 1) (9.8.2009, Stanislav Šindelka)

Zpráva z utkání 1.kola okresního přeboru mužů - 9.8.2009

Sestava: Valach – Petlach Radek – Klemsa, Odehnal, Nemeškal – Musil (87.Kuchař), Petlach Mirek, Bezděk (67.Mikulášek Michal), Knödl – Doležel (62.Krátký), Zouhar Roman

Střelci našich branek: Bezděk, Petlach Mirek, Mikulášek Michal a Zouhar Roman

Po dlouhých pěti letech nastoupili fotbalisté Šošůvky do utkání okresního přeboru. Na první zápas sezóny nás los poslal do Kořence. Tedy na hřiště týmu, kde jsme nikdy v historii OP nezískali ani bod. Tentokrát se však dějiny přepisovaly. V poměrně vyrovnaném střetnutí, typickém na začátek sezóny (tedy plném nepřesností z obou stran), jsme soupeře přestříleli a odvezli jsme domů plný počet bodů.

Za krásného slunečného počasí začalo utkání celkem svižně. Již ve 4.minutě střílel z osmnácti metrů Mirek Petlach, ale branku minul. To Kořenec se dostal do větší šance. V 7.minutě našel centr z pravé strany hlavu úplně volného útočníka domácích a Jarda Valach předvedl fantastický zákrok, když tuto hlavičku mířící do jeho protipohybu vykopl nohou. O dvě minuty později se dostával do šance Doležel, ale obránci mu v poslední chvíli zabránili v zakončení.
Po této úvodní desetiminutovce vzruchu ubylo. Na našich hráčích byla patrná nervozita a jejich souhra určitě neklapala tak, jak by měla. Domácí hráli z hodně vytaženou obranou a snažili se naše hráče zatlačit do šestnáctky. Tento systém sice přinesl mírnou optickou převahu, ale zároveň dělal obranu domácích zranitelnou. Toho jsme mohli využít ve 24.minutě, kdy jsme po ose Knödl – Mirek Petlach - Musil přečíslili defenzívu domácích, ale Musil si v dobré pozici před brankou počínal zbrkle a mířil mimo tyče. Na konci úvodní půlhodiny zahrávali domácí tři rohy v rychlém sledu a z toho posledního, kopaného z levé strany, uhodilo. Úplně volný obránce soupeře hlavičkoval z deseti metrů a míč umístil do pravého horního rohu Valachovy branky, 1-0.
Nám se však podařilo ještě do poločasu vyrovnat. Ve 40.minutě byl před šestnáctkou faulován Roman Zouhar. K míči se postavil Bezděk a parádní střelou ze třiadvaceti metrů (i když si brankář na míč sáhnul) zamířil přesně do levého horního rohu, čímž se postaral o první náš gól v nové sezóně, 1-1.

Úvod druhé půle patřil jednoznačně domácím. Ti nás přitlačili před Valachovu branku a i když si vyloženou šanci nevypracovali, tak našim fanouškům (kteří nás v hojném počtu přijeli povzbudit) určitě dobře nebylo. Jenže sotva jsme se z tohoto tlaku vymanili, šli jsme do vedení. V 55.minutě zahrával přímý kop z devětadvaceti metrů Odehnal, jeho tvrdou střelu brankář jen vyrazil k rohovému praporku, kam dobíhal Musil. Náš hráč pohotově vrátil míč před branku, kde nabíhal Mirek Petlach a ten v pádu hlavou i přes teč vracejícího se obránce poslal míč k levé tyči, 1-2.
Domácí byli hodně zaskočeni a i když se dál tlačili do útoku, tak stále bez vyložené šance. To naši hráči mohli své vedení navýšit. Hned 2x se v rozmezí 58.až 60.minuty vyhnul ofsajdové pasti Doležel, pokaždé se v těžké pozici dokázal vyhnout brankáři, ale při střelách z poměrně velkého úhlu ho vždy stihli zablokovat obránci. V 67.minutě jsme se chystali zahrát autové vhazování u šestnáctky soupeře. Na hřiště byl v tu chvíli poslán střídající Michal Mikulášek. Následovalo rychlé vhození a centr Knödla před branku. Obránce míč nedůrazně odvrátil a k brance mířící Michal Mikulášek vystřelil bez přípravy krásnou střelu z devatenácti metrů, která skončila u levé tyče branky Kořence, 1-3. Michal nebyl v tu dobu na hřišti ani deset vteřin!
Soupeř působil v tu chvíli bezradně a zdálo se, že zápas v pohodě dotáhneme k vítězství. Jenže v 75.minutě přišla hezká individuální akce domácího hráče. Ten na levé straně prošel přes tři naše fotbalisty, nahrál do pokutového území svému spoluhráči, jenž tvrdou přízemní střelou nedal Valachovi šanci zasáhnout, 2-3.
Hned po rozehrání udělal hrubou chybu Radek Petlach, když přihrál osamocenému protihráči a když už se zdálo, že se soupeřův hráč dostane až před Valacha, tak se vrátil Musil a míč mu vypíchl do bezpečí. Obrana Kořence byla v tu dobu už hodně otevřená a jen trochu lepší řešení našich akcí mohlo způsobit hned několik samostatných nájezdů na domácí svatyni. Takhle na branku běžel od půlky sám až Krátký v 84.minutě, ale s nabídnutou příležitostí naložil prachbídně, když se snažil brankáře přehazovat, ale branku o hodně minul. Náš útočník si vše vynahradil v 86.minutě. To si opět naběhl za obranu, přihrál před branku nabíhajícímu a navíc úplně volnému Romanovi Zouharovi a ten bez přípravy zakončil vedle bezmocného brankáře, 2-4.
Závěr už jsme si pohlídali a umožnili tak vítěznou premiéru zakusit i střídajícímu a teprve sedmnáctiletému Jendovi Kuchařovi, kterému tímto přeji hodně úspěchů v našem celku.

Objektivně musím přiznat, že náš výkon nebyl oslnivý (myslím si, že naši hráči dokáží zahrát výrazně lépe) a že se soupeř v tomto prakticky vyrovnaném střetnutí nemohl cítit horším celkem. Ale na rozdíl od něho jsme se do šancí dokázali dostat, čtyři z nich proměnit a to rozhodlo. Navíc by toto vítězství mělo být povzbuzením do dalších bojů.

Příště: V neděli 16. srpna hostíme ve svém prvním domácím utkání fotbalisty z Vísek. Začíná se v 16:30. Takže věřím, že naši fanoušci nezůstanou doma a v hojném počtu přijdou povzbudit domácí hráče!!!