Šošůvka - Lysice 2 : 3 (0 : 1) (7.11.2010, Stanislav Šindelka)

Zpráva z utkání 14. kola okresního přeboru mužů - 7. 11. 2010

Sestava: Valach – Radek Petlach – Nemeškal, Odehnal, Michal Mikulášek (63.Bezděk) – Musil, Kuchař, Mirek Petlach, Knödl – Doležel, Sehnal (84.Lukáš Petr)

Střelci branek: Sehnal a Doležel – Soused 2 a Jonáš

Po porážce v minulém domácím střetnutí čekali příznivci Šošůvky, zda se našim hráčům podaří úspěšně zakončit podzim v duelu s Lysicemi. Bohužel po skončení utkání odešli zklamáni. V utkání oboustranně nikterak valné úrovně se Lysice určitě neprezentovaly tak kvalitní hrou jako Kořenec, a nedá se určitě říct, že by byly v dnešním zápase lepší než naši hráči, spíše šťastnější. Zatímco naše šance zůstaly po hříchu nevyužity, soupeřova produktivita byla procentuálně hodně vysoká. Daly o jednu branku více a nezbývá nám nic jiného než jim sportovně pogratulovat.

Úvod střetnutí se odehrával za naší mírné převahy a soupeř spíše vyčkával. Jenže když vyčkávat přestal, tak hned udeřil. V 15. minutě se uvolnil až do pokutového území kapitán hostů a pěknou střelou ze třinácti metrů pod pravý horní roh otevřel skóre, 0-1.
Jenže naši hráči mohli bleskově srovnat. V 16. minutě přihrál Sehnal Doleželovi, který byl rázem sám na hranici malého vápna, ale trestuhodně poslal míč vedle brány do zámezí. Bohužel to byla až do konce poločasu poslední nějaká vážnější akce, kterou mohli diváci v dnešní chladnou neděli vidět. Soupeř pozorně bránil a působil jistějším dojmem než naši hráči. Ti měli problémy nejen s pohybem po hřišti, ale také s přesností svých přihrávek. Tento obrázek byl k vidění až do poločasové pauzy.

Do druhé půle jsme vstoupili přece jen jinak a začali soupeře přehrávat. Již ve 48. minutě si na Doleželův centr naskočil Sehnal, ale jeho poměrně přesnou hlavičku k pravé tyči brankář hostů bravurně vyrazil. Dál jsme se tlačili do útoku, ale protivník využíval každé možnosti k ohrožení Valachovy brány. Po hodině hry začal do té doby nečekaný brankostroj. V 64. minutě přišel první náznak šance v podání Musila. Ten však po průniku z pravé strany bránu minul. V 66. minutě bylo vyrovnáno. Mirek Petlach přihrál míč Sehnalovi, ten napřáhl z jednadvaceti metrů a přesnou přízemní střelou k levé tyči rozvlnil k radosti našich fandů síť brány Lysic, 1-1.

Jenže jsme se neradovali nadlouho. O minutu později odkopával z naší „šestnáctky“ míč Bezděk, zasáhnul protihráče stojícího před „vápnem“ (zřejmě do ruky), ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Další hráč Lysic se dostal do šance a přesnou střelou z patnácti metrů dostal vedení opět na stranu soupeře, 1-2.
Další srovnání skóre přišlo již v 71. minutě. Knödl obral o míč obránce, unikl po levé straně a jeho přesnou přihrávku dorazil pod vybíhajícím brankářem do sítě Doležel, 2-2.

A hned o minutu později jsme mohli jít do vedení. Perfektní zpracování od Sehnala a pokus o nečekaný lob, kdy se náš útočník snažil ze třiceti metrů přehodit brankáře. Jenže ten prokázal svoji mrštnost a míč zpod břevna vytáhnul na roh. Rozhodnutí tak přišlo na druhé straně. V 80. minutě se dostal ke střele ze čtyřiadvaceti metrů hráč soupeře a míč z jeho kopačky skončil u levé tyče Valachovy brány, 2-3.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující okamžik střetnutí. Soupeř nás už do další možnosti nepustil a svoje těsné vedení udržel. Je to škoda, protože i když našemu výkonu do optima určitě hodně chybělo, tak na porážku to dnes nebylo.