Zpráva z utkání 24. kola okresního přeboru mužů - 3. 6. 2012

přečteno 675x,
4.6.2012

Sestava: Zouhar Ivan – Hudec – Nemeškal, Odehnal, Mikulášek Michal – Kuchař, Doležel, Musil (78.Petlach Mirek), Bezděk– Baláž (45.Sehnal), Zouhar Roman

Střelci branek: Kubíček 4 a Daniel – Kuchař 2 a Zouhar Roman

Po tříleté pauze se hráči Šošůvky představili na hřišti v Olešnici. Jenže oproti poslednímu střetnutí se nám tentokrát postavil místní A tým. Vzhledem ke zranění stabilního brankáře Valacha nastoupil do brány Ivan Zouhar. A měl to na tomto postu hodně těžké. Domácí hráči se ukázali jako velice ofenzívně laděný tým a naši obranu řádně „provětrávali“. Přitom využívali zkušeností z minulých ročníků strávených v krajské soutěži, tedy důrazu a rychlého přechodu do útoku. Je však třeba říct, že hráči Šošůvky zejména ve hře „dopředu“ za svým protivníkem nikterak nezaostávali, takže přítomní diváci viděli rušné střetnutí se spoustou (ve většině případů laciných) branek. Duel nakonec skončil vítězstvím šťastnějšího družstva, jelikož naši hráči po bodu určitě sahali.

Hned 1. minuta naznačila, co lze od utkání očekávat. Od Baláže se míč dostal na levou stranu k Bezděkovi, ale jeho přízemní pokus ze šestnácti metrů brankář vyrazil na roh. Hrálo se dál ve svižném tempu a v 11. minutě se skóre poprvé měnilo. Nutno říct, že velkou zásluhu měl na úvodní brance gólman Olešnice. Doležel zahrával přímý kop od půlící čáry. Míč však skončil v náruči vybíhajícího brankáře, odkud mu však trestuhodně vypadnul a osamocený Kuchař měl snadnou úlohu trefit z dvanácti metrů opuštěnou bránu, 0-1.
Z vedení jsme se však dlouho neradovali. Ve 13. minutě se naši obránci nedohodli při dlouhém nákopu od brankáře domácích, míč se odrazil od nekrytého útočníka k jeho spoluhráči a ten ze sedmnácti metrů zamířil přesně k levé tyči bezmocného Ivana Zouhara, 1-1.
Aktivní domácí se dál tlačili do útoku a v 15. minutě jsme měli velké štěstí, když osamocený hráč Olešnice hlavičkoval ze šesti metrů nad Zouharovu bránu. Vedení se domácí dočkali o pět minut později. Zcela jsme ignorovali nabíhajícího hráče domácích po autovém vhazování, následovala přihrávka před bránu a proti následné střele z osmi metrů nemohl Zouhar vůbec nic dělat, 2-1.
A góĺostroj pokračoval. Ve 28. minutě dostal do pokutového území Kuchař míč od Doležela, šikovně se uvolnil a poté střelou k pravé bližší tyči srovnal stav, 2-2.

Diváci se tedy rozhodně nenudili a ve 31. minutě jsme mohli přidat třetí branku. Po přihrávce od Bezděka střílel uvnitř pokutového území Musil, avšak střelu našeho kapitána dokázal gólman udržet před brankovou čarou.
Vrátit vedení na stranu domácích mohl ve 34. minutě jejich záložník, ale po rohovém kopu hlavičkoval z hranice malého vápna pouze do Zouhara. Jak má vypadat bleskový protiútok nám předvedli domácí ve 38. minutě. Na vlastní polovině získali míč, následovala rychlá kombinace, přečíslení a hráč Olešnice nic nevymýšlel a střelou z osmnácti metrů, která zapadla k pravé tyči, rozesmutnil našich „šest věrných fanoušků“ potřetí, 3-2.
A mohlo být ještě hůř. Ve 42. minutě chyboval při odkopu Ivan Zouhar, ale svoji „minelu“ dokázal napravit, když vzápětí zlikvidoval střelu z deseti metrů. Přesto se mohlo jít do kabin za nerozhodného stavu. Ve 44. minutě se dostal před vybíhajícího brankáře Roman Zouhar, bohužel ho však nedokázal prostřelit.

Úvod druhé půle začal stejně jako začátek duelu naší velkou možností. Na výkop od Ivana Zouhara si naběhnul Kuchař a k dosažení hattricku mu po jeho střele směrem k pravému hornímu rohu chyběly centimetry.
Ve druhém poločase se však hra přece jen zklidnila a šancí ubylo. V 60. minutě jsme chybovali ve středu hřiště a střelecký pokus rozběhnutého útočníka likvidoval před brankovou čarou Hudec. Že chybovat umí i domácí defenzíva názorně ukázal levý obránce Olešnice. V 64. minutě doslova „namazal“ Romanovi Zouharovi, který rázem postupoval sám na bránu a jeho následnou střelu z jedenácti metrů propustil strážce domácí brány pod tělem do sítě, 3-3.

V dalších minutách se na hřišti odehrávala vyrovnaná partie, která spěla ke smírnému konci. Jenže v 83. minutě jsme inkasovali poměrně laciný gól, který vše změnil. Po hlavičkovém souboji mezi Odehnalem a útočníkem Olešnice zůstal míč „ležet“ za „půlkruhem“, našeho obránce nikdo ze spoluhráčů nezajistil a domácí hráč povedenou střelou umístěnou k levé tyči v podstatě rozhodl zápas, 4-3.
V 87. minutě jsme nakonec inkasovali popáté. Nedůrazu po našem autovém vhazování využili domácí k přečíslení, na jehož konci zakončil z ofsajdu do naší odkryté brány útočník Olešnice, 5-3.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme se tedy museli smířit i přes tři vstřelené branky s porážkou.

Příště: Z důvodu nařízení OFS Blansko sehrajeme poslední letošní domácí mistrovské utkání proti Blansku B v neděli 10. června v 16:30 h na našem fotbalovém hřišti.