Zpráva z utkání 1. kola okresního přeboru mužů - 12. 8. 2012

přečteno 696x,
14.8.2012

Sestava: Valach – Petlach Mirek (55.Nemeškal) – Manoušek, Odehnal, Bezděk – Kuchař, Musil, Doležel, Knödl – Sehnal (25.Petlach Radek), Dvořáček

Střelci branek: Beneš 2, Ševčík – Manoušek, Bezděk

Do nového ročníku okresních fotbalových soutěží vstoupili naši hráči v sousedních Vysočanech. A nutno říct, že první krok nám vůbec nevyšel. Naprosto otřesný výkon Šošůvky v první půli dal domácím tříbrankový náskok, který byl ještě milosrdný. Ve druhé části jsme se přece jen zvedli, i díky střelecké nemohoucnosti Vysočan jsem dokázali střetnutí zdramatizovat, ale naprosto zaslouženému vítězství domácích jsme zabránit nedokázali.

Hned úvod zápasu naznačil, podle jakých not se bude hrát. Vysočany na nás „vlétly“ a již ve 2. minutě hlavičkoval osamocený Ševčík mimo bránu. Kdo z našich příznivců čekal, že to byl jen počáteční elán domácích, ten velice brzy poznal, že se zmýlil. Soupeř byl rychlejší, důraznější a v podstatě nás nepouštěl z vlastní poloviny. Navíc způsob pohybu našich hráčů byl o dva stupně nižší než u protivníka. To, že další vážnější možnost domácích přišla až v 18. minutě, bylo dle průběhu hry až překvapující. Ale pak to šlo v rychlém sledu. Nejprve Valach „vychytal“ nájezd hráče Vysočan z pravé strany, o minutu později nás zachránilo (v tomto utkání ne naposledy) břevno, no a ve 20. minutě nám už nepomohlo nic. Centr z pravé strany umístil nepokrytý Beneš parádním „volejem“ z deseti metrů přesně k pravé tyči, 1-0.

I v dalších minutách patřilo dění na hřišti Vysočanům. Ve hře dopředu (již bez zraněného Sehnala) jsme nic vymyslet nedokázali a jediná střela doprostřed brány za celou první půli hovoří za vše. V defenzivní činnosti jsme nezvládali včas obsazovat protihráče, natož vyhrávat osobní souboje. Navíc jsme v poli absolutně nestíhali zachytávat útoky soupeře. A ten nás dokázal trestat. Ve 31. minutě střelu z dvaceti metrů brankář Valach jen vyrazil vedle sebe a dobíhající Beneš poslal míč ze tří kroků pod břevno naší brány, 2-0.
Aktivní Beneš mohl přidat další branku ve 41. minutě. Běžel sám na Valacha, ale jeho pokus o přehození našeho gólmana skončil na břevně.
Ve 44. minutě jsme i tak museli polknout další hořkou pilulku. Nezareagovali jsme na dlouhé autové vhazování do naší „šestnáctky“ a míč z hlavy Ševčíka, i s přispěním teče Mirka Petlacha, skončil za zády bezmocného Valacha potřetí, 3-0.
To už někteří z našich fanoušků neunesli a již v poločase se vydali na cestu domů. Vzhledem k tomu, že ve Vysočanech se „vybírá“ až v druhé půli, tak i „ušetřili“.))))))))

Vstup do druhé části ovšem vyšel lépe Šošůvce. A ve 48. minutě jsme byli blízko kontaktní brance. Na centr Bezděka si naběhl z levé strany Knödl a jeho střela skončila na pravé tyči. Bohužel žádný z našich dobíhajících hráčů nedokázal míč „uklidit“ do sítě. Takhle mohli být domácí v relativním klidu a dál kontrolovali utkání. V 52. minutě se ve skvělém světle ukázal Valach, když bravurně vyrazil střelu mířící do jeho levé „šibenice“. Hru jsme v dalších fázích přece jen srovnávali, ale soupeř byl, co se týká ohrožení brány, stále nebezpečnější. V 61. minutě nejprve Valach vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti, aby z následné dorážky opět zazvonilo břevno nad naším brankářem. A hned o minutu později gólman Šošůvky likviduje další střelu osamoceného útočníka. Vypadalo to, že utkání se už jen tak dohraje. Jenže v 75. minutě přišla zápletka. Z pětadvaceti metrů napřáhnul Manoušek, jeho prudkou střelu vyrazil brankář jen na tyč, aby se posléze míč odražený od jeho zad odkutálel do sítě, 3-1.

Výrazně jsme ožili a v 77. minutě měl na kopačce další snížení Knödl, ale ani nadvakrát v dobré pozici brankáře nepřekonal. Zvýšené úsilí našich hráčů znamenalo, že se hrálo častěji před bránou Vysočan, ale na druhé straně otevíralo okna v naší defenzívě. Jenže branková konstrukce byla v neděli na naší straně, takže v 82. minutě skončila hlavička Ševčíka na tyči. Úplný závěr duelu byl hodně dramatický. V 87. minutě uháněl na Valacha osamocený útočník, ale bránu přestřelil. Hned z protiútoku jsme dostali míč do pokutového území, kde domácí obránce zahrál rukou a Bezděk se z penalty nemýlil, když poslal míč k pravé tyči, 3-2.
V samém konci utkání si ještě jednou zahrálo s Valachem břevno, a jelikož v nastaveném čase jsme ani náznakem bránu domácích neohrozili, skončilo střetnutí dle průběhu až velice čestným výsledkem pro naše barvy.

Příště: V neděli 19. srpna 2012 se poprvé představí naši hráči na domácí půdě. Soupeřem nám bude nevyzpytatelný a posílený nováček z Vilémovic. Utkání začíná v 16:30 h.