Zpráva z utkání okresního přeboru dorostu - hráno v neděli 21. srpna 2005

přečteno 1135x,
21.8.2005

„Jednoznačná záležitost favorita“

2. kolo - Okresní přebor dorostu

Střelci našich branek: Sehnal Petr 3x, Petlach Mirek 2x, Darmovzal Jakub a Mynařík Tomáš

Sestava: Valach J. – Krátký M. – Julínek P., Pernica M.(73.Petlach R.), Ševčík P. – Petr L.(59.Šimáček M.),
Petlach M., Mynařík T., Sehnal P. – Sehnal L., Darmovzal J.(82.Kuchař J.)

Ve svém prvním „domácím“ utkání hostili dorostenci Ráječko a potvrdili úlohu favorita, když svého soupeře deklasovali vysoko 7-0.
Od úvodních minut se hrálo za mírné převahy našeho celku. Hra se odvíjela převážně na polovině hostů, ale vyloženou příležitost jsme si nevypracovali. V 8.minutě si Petr Sehnal naběhl na centr z pravé strany, ale z osmi metrů mířil hlavou nad. Na vině byla častá nepřesnost v naší rozehrávce a snad také počáteční dostatek fyzických sil hráčů Ráječka.
Ve 24.minutě proto mohlo uhodit před naší brankou. Na pravé straně se dostal do dobré pozice útočník hostů, ale jeho následnou střelu Valach zkrotil ve svých rukavicích. Nutno podotknout, že to byla zřejmě nejvážnější příležitost soupeře v celém utkání. Na otevření skóre museli přítomní diváci čekat až na závěr první půlhodiny. Ve 28.minutě se prosadil přes obránce Mynařík, vystřelil podél brankáře, míč se odrazil od levé tyče před osamoceného Darmovzala a náš útočník nemohl z pěti metrů netrefit prázdnou branku, 1-0.
Ve 33.minutě přišel další gólový okamžik. Petr Sehnal se protáhl po levé straně až před brankáře a přesnou střelou, k „bližší“ tyči, ho obstřelil, 2-0. A za další dvě minuty jsme se dočkali i třetího úspěchu. Luděk Sehnal přihrál Mirkovi Petlachovi, ten poslal prudkou přihrávku před branku, kde důrazný Mynařík předskočil obránce a nekompromisně zvýšil na 3-0.
Hosté po této brance rezignovali a soustředili se spíše na to, aby si z Vysočan neodnesli větší příděl branek. Do konce poločasu se jim to, i přes náš trvalý tlak, dařilo.
Druhý poločas začal tam, kde skončil ten první. Hned od úvodního hvizdu rozhodčího jsme se usadili na polovině soupeře a neustále ohrožovali branku. Další náš střelecký úspěch přišel v 55.minutě. Lukáš Petr „zatáhl“ míč po pravé straně a jeho přetažený centr uklidil do sítě obětavým skluzem Petr Sehnal, 4-0. Soupeř se před naši branku prakticky nedostal a jediným nebezpečím pro brankáře Valacha bylo, že v četných dešťových přeháňkách nastydne.
V 60.minutě došlo před brankou Ráječka ke skrumáži, míč poskakoval z nohy na nohu, až nakonec skončil u Mirka Petlacha a ten střelou z otočky ze čtrnácti metrů trefil přesně k tyči, 5-0.
Hráči Šošůvky hráli už v naprosté pohodě, obránci nepřipouštěli žádné komplikace, a tak ke spokojenosti chyběly jen další branky v síti hostů. Z několika nadějných příležitostí skončily v síti už jen dva střelecké pokusy. Shodou okolností padly oba góly v jedné minutě a to v 79. Nejprve Luděk Sehnal vysunul svého bratra Petra a ten sám před brankářem nezaváhal a zkompletoval svůj hattrick, 6-0. No a o chvíli později opět Luděk Sehnal narazil míč Mirkovi Petlachovi, ten se důrazně prosadil mezi dvěma obránci a podél vybíhajícího brankáře uzavřel střelecký účet zápasu, 7-0. V závěrečných minutách se ještě naši hráči snažili skóre navýšit, ale chyběla přesnější muška.
Vítězství bylo naprosto zasloužené, ale je třeba přiznat, že soupeř nebyl příliš kvalitní. Čekají nás mnohem těžší protivníci a prvním z nich bude již v neděli 28.8. družstvo Jedovnic na jehož hřiště zajíždíme. Odjezd autobusu bude ve 13.30 od hřiště. Trénink je ve středu 24.8. se srazem v 17.45 u kabin.