Zpráva z utkání 26. kola okresního přeboru mužů - 22. 6. 2013

přečteno 788x,
22.6.2013

Sestava: Valach – Hudec – Baláž, Zouhar Roman, Nemeškal – Musil (74. Zouhar Ivan), Doležel, Petlach Mirek (59. Sehnal), Bezděk – Krátký ( 70. Manoušek), Dvořáček

Střelci branek: Kubíček a Daniel – vlastní a Sehnal

Derniéru fotbalového ročníku 2012/13 absolvovali naši hráči v sobotním horkém odpoledni v Olešnici. Samotný průběh utkání nesl známku toho, že oběma týmům už o nic podstatného nešlo. Spíše se útočilo než bránilo, s bojovností to také ani jedno z mužstev „nepřehánělo“, zkrátka takový fotbal na zakončení sezóny. Ovšem přítomní diváci se nenudili, šancí bylo na obou stranách dost a nakonec se zrodila z mého pohledu spravedlivá remíza.

Úvodní možnost na sebe nenechala dlouho čekat, již po pár vteřinách jsme chybovali v rozehrávce a brankář Valach se musel mít na pozoru. Jenže poté to byli spíše naši fotbalisté, kteří byli nebezpečnější. V 7. minutě střílel z poměrně velké dálky Nemeškal, míč se odrazil od břevna a dobíhající Krátký ho zasunul do sítě. Ovšem dle pomezního rozhodčího z ofsajdové pozice. V 11. minutě dal o sobě Krátký vědět znovu. Přesnou přihrávku od Romana Zouhara napálil z pravé strany „z voleje“ nad břevno. Ale hra měla spád a přelévala se z jedné strany na druhou. Ve 12. minutě uháněl na Valacha osamocený hráč, ovšem poctivě se vrátil Nemeškal a společně s Valachem nebezpečí odvrátili na rohový kop. Po jeho zahrání ovšem hlavičkuje hráč Olešnice těsně nad bránu. Náš brankář předvedl přítomným divákům, že umí, v 16. minutě. Pohotovou střelu ze sedmnácti metrů, mířící do jeho levého horního rohu, dokázal vytěsnit mimo tyče.
A tak se jako první radovali naši hráči. V 18. minutě centruje z levé strany Bezděk a brankář vyhrál souboj s hlavičkujícím Dvořáčkem. Jenže při dopadu na zem mu míč vypadl a k překvapení většiny přítomných se odkutálel do brány Olešnice, 0-1.

Vedoucí branka nám dodala více klidu a byli jsme v těchto fázích určitě lepší než soupeř. Ve 35. minutě jsme mohli vedení i navýšit. Přečíslili jsme defenzívu domácích, Krátký přihrál Dvořáčkovi, který postupoval sám na brankáře. Bohužel si však nepočínal dost důrazně, nechal se doběhnout obráncem a nakonec se k zakončení nedostal. A opět platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Hned z protiútoku se dostal u levého rohu pokutového území ke střele Kubíček, jeho umístěná rána možná i trochu zaskočila Valacha a skončila přesně u pravé tyče, 1-1. S tímto stavem už nikdo do přestávky pohnout nedokázal.

Začátek druhého dějství se nám vůbec nevyvedl. Již ve 47. minutě jsme nepokryli centr z pravé strany, který převzal na ofsajdové hranici (tedy spíše až za ní) domácí hráč, nastala taková menší „trma – vrma“, kdy jsme nedokázali míč odkopnout a ten nakonec po prudké střele z deseti metrů skončil v naší bráně, 2-1.
Obdržený gól změnil dění na hřišti. Domácí přidali na aktivitě a pro fotbalisty Šošůvky bylo velkým problémem jakékoliv ohrožení soupeřovy brány. V 53. minutě jsme si oddechli, když unikající útočník zakončil nad břevno. Za nás odpověděl Doležel, jehož povedená střela z devatenácti metrů v 58. minutě jen těsně minula levou tyč. Jinak ovšem měla více ze hry Olešnice. V 70. minutě opět vytáhl fantastický zákrok Valach, když vyrazil umístěnou střelu letící k jeho pravé tyči. No a měl i štěstí, když o minutu později se střela hráče Olešnice z osmi metrů odráží od tyče do zámezí.

V závěrečné čtvrthodině jsme ovšem přece jen přidali a porvali se o výsledek. V 77. minutě měl jedinečnou možnost Roman Zouhar. Obdržel přesnou přihrávku od Nemeškala, běžel sám na brankáře, ale nakonec poslal míč jen do jeho rukavic. V 79. minutě předvedl dlouhý výkop Valach a míč, jenž hlavou prodlužoval Sehnal, jen o centimetry minul levý horní roh. Naše úsilí nakonec našlo odezvu v 88. minutě. Po centru Manouška z pravé strany zahrál v pokutovém území obránce rukou a kopala se penalta. Její exekuce se ujal Bezděk, ale zamířil jen do levé tyče. Na odražený míč reagoval nejrychleji Sehnal, a i když se mu dorážka ze sedmi metrů ideálně nepovedla, tak brankář domácích v domnění, že po střele do tyče už nemůže nikdo v akci pokračovat, vůbec nereagoval a umožnil tak Luďkovi snadnější trefu, která byla jeho patnáctou v soutěži, 2-2.

Konečná remíza znamená, že přes veškeré peripetie, které jsme v tomto ročníku absolvovali, skončíme v tabulce nejspíše na 9. místě, když o příčku níže by nás mohl odsunout jen případný úspěch Drnovic v nedělním střetnutí v Kořenci.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem příznivcům za podporu v celé sezóně a uvidíme jak nám to půjde v té následující.... Přeji všem příjemné strávení prázdnin i dovolených a v srpnu na okresním přeboru v Šošůvce nashledanou.