Turnaj v malé kopané - 6. 7. 2013

Petr Sehnal,
přečteno 984x,
10.7.2013

Turnaj v malé kopané se letos již po čtvrté odehrál, jako již tradičně, v naší K20 aréně. Tento ročník se uskutečnil 6. 7. 2013 od 8 h za účasti šesti mužstev. Čtyři mančafty se sjely ze všech koutů Šošůvky, někteří přijeli už sjetí, a další dva spřátelené celky byly z Petrovic a Kněževsi. Po organizační stránce letos turnaj nabral zrána trochu sekeru, jelikož někteří z pořadatelů nebyli schopni v uvedenou dobu dorazit na určené místo. Avšak to byl první a poslední zádrhel.

V 8:00 proběhlo rozlosování mužstev do dvou skupin. Jak se nám týmy rozlosovaly a jaké byly v jednotlivých skupinách výsledky, můžete vidět na stránkách K20 Šošůvka

Ze skupiny A postoupil z prvního místa tým Pegas a z druhého Áčko, ve skupině B pak Petrovice a za ním, z druhého místa, pořadatelský tým K20. Kněževes ze skupiny A se utkala s Hasiči ze skupiny B. Souboj o páté místo se nesl v duchu fair play a dobré nálady. Kněževsi se podařilo zvítězit rozdílem dvou branek 3:1. Tomuto zápasu však předcházely semifinálové boje….

První z nich, mezi borci K20 a Pegasem, měl velice bojovného ducha. K20 se rozhodla přistoupit k utkání velice defenzivně, což však Pegas dost zaskočilo, a nevěděli, jak projít přes defenzivní val K20. Ale po hrubé chybě brankáře, kdy z autu tečovaný míč propustil mezi nohama, vedl Pegas 0:1. V té chvíli to ještě K20 nevzdala a bojovala dál, držela svou taktiku až do poločasu. Poté K20 hru otevřela a i přes částečný tlak se nepodařilo vsítit branku, naopak před koncem druhého poločasu vstřelil Luděk Sehnal, dnes hrající za Pegas, dvě branky, čímž Pegas posunul do finále 0:3. Druhé semifinále bylo o poznání jasnější. Áčko, takzvaně přejelo Petrovice, svou kombinační a sebevědomou hrou a šli do finále s výsledkem 3:0.

Utkání o třetí místo mezi K20 a Petrovicemi se neslo ve velice defenzivních duchu. Nikdo nechtěl hru otevřít a každý bránil, co to šlo. To také o 60 minut později přinutilo rozhodčího uvést letos první nájezdy z poloviny hřiště. Tři borci z každého týmu se připravili k rozehrávce. Na každé straně se podařilo vstřelit jednu branku, tedy stav 1:1 rozehrál nájezdy na rychlou smrt. To přineslo dalších asi 16 nájezdů a až poté se podařilo Petrovicím urvat třetí místo. Gratulujeme.

Finále mezi Pegasem a Áčkem byl pěkný zápas plný kombinací a hezkých fotbalových situací. Pegas však jako papírový favorit inkasoval jako první, což v podstatě rozhodlo utkání, jelikož jeho hra se stala nervóznější. Áčku to postupně přineslo další 3 branky a podařilo se jim zvítězit 4:0. A tedy možno poprvé se pomyslně zapsat na K20 Cup.

Po turnaji proběhlo vyhlášení všech týmů a nejlepšího střelce, kterým se pro letošní rok stal Luděk Sehnal.

Další ročník turnaje je za námi a již nám nezbývá nic jiného než poblahopřát vítězům, poděkovat všem zúčastněným a těšit se již na pátý výroční turnaj, který se uskuteční již v trošku větším měřítku. Jak to bude vše vypadat a co nás čeká napřesrok, se nechme překvapit.