Zpráva z utkání 1. kola okresního přeboru mužů - 11. 8. 2013

přečteno 730x,
12.8.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek (82. Baláž), Odehnal (81. Hudec), Bezděk – Petlach Radek (61. Nemeškal), Obalil (84. Šindelka), Petlach Mirek (63. Krátký), Kuchař, Knödl – Doležel

Střelci branek: Kuchař 2, Doležel, Manoušek a Krátký

K úvodnímu utkání nového ročníku okresního přeboru zavítalo do Šošůvky družstvo Drnovic. Tedy tým, který jsme tři roky nedokázali porazit. Jenže tentokrát bylo vše jinak. Naši hráči soupeře od první minuty přehrávali, dostávali se do šancí a vzhledem k tomu, že pět z nich dokázali i proměnit, tak výsledkem je jednoznačné vítězství, které mohlo být i podstatně vyšší.

Začátek střetnutí byl z naší strany povedený. Již ve 3. minutě předvedl parádní individuální akci Kuchař, který získal na půlící čáře míč, kolem tří hráčů soupeře se po pravé straně dostal až do pokutového území, aby následnou přesně umístěnou střelou z patnácti metrů rozvlnil síť u protilehlého pravého horního rohu brány Drnovic, 1-0.
Vedoucí branka byla velkým povzbuzením a naši hráči začali na hřišti dominovat. Defenzíva byla nejslabším článkem hry soupeře, což ostře kontrastovalo s našimi rychlonohými hráči, kteří se až nečekaně snadno dostávali do zakončení. V 9. minutě střílel uvnitř pokutového území opět Kuchař, ale stejně jako Radek Petlach, jenž zakončoval o tři minuty později, bránu minul. Soupeř měl jen ojedinělé náznaky, ale i tak mohl srovnat. Ve 20. minutě se ke střele z osmi metrů dostal útočník Drnovic, ale jeho tečovaný pokus brankář Valach skvěle vyrazil mimo své tyče.

Jinak se ovšem hrálo spíše před bránou hostů. Ve 25. minutě prošel po pravé straně Doležel, jeho sražená přihrávka se dostala až ke Kuchařovi, ale osamocený Jenda tentokrát na brankáře nevyzrál. Ve 28. minutě se po rozehraném rohovém kopu dostal k zakončení Odehnal, ale míč mu v dobré pozici sklouznul z kopačky. Obrovskou šancí jsme pohrdli ve 33. minutě. Kuchař prošel obranou, přihrál Doleželovi, ale ten pouze nastřelil v odkryté bráně stojícího obránce. Tyto nevyužité možnosti tak stále držely Drnovice na dohled, navíc soupeř hrozil ze zahrávaných rohových kopů, které jsme však dokázali ubránit. Klid do našich řad dala až situace ze 38. minuty. Knödl obral na půlící čáře o míč obránce, přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou přihrávkou na Doležela a Petr tentokrát nedal prudkou střelou z patnácti metrů brankáři hostů žádnou šanci, 2-0.
Ještě veseleji mohlo být ve 42. minutě. Po rozehraném rohovém kopu střílel za hranicí „šestnáctky“ Manoušek, ale míč mířící k levé tyči vykopnul z brány obránce.

Bohužel vstup do druhé půle už nebyl z naší strany tak aktivní. Soupeř hru vyrovnal a do šancí nás nepouštěl. Je pravdou, že šance neměly ani Drnovice. Ty hrozily pouze ze standartních situací, kde ovšem jednoznačně kraloval Ivan Zouhar, jenž vyhrával všechny vzdušné souboje, do kterých se zapojil.
Zřejmě definitivní rozhodnutí tak přišlo v 57. minutě. Po rohovém kopu, zahraném z levé strany, se přetažený míč dostal až k Radkovi Petlachovi, ten pohotově přihrál rozběhnutému Manouškovi a Radimovu přízemní střelu z dvaceti metrů zastavila až síť u pravé tyče brány soupeře, 3-0.
Tříbrankové vedení nám poněkud ubralo na ostražitosti a v 62. minutě měl soupeř svoji největší možnost ve druhé půli. Hráč Drnovic využil nedůrazu v naší obraně, dostal se až před Valacha, ale Jarda si nechtěl pokazit úvodní zápas obdrženým gólem a následnou střelu dokázal zlikvidovat. Dramatické situace tak pokračovaly před bránou hostů. V 66. minutě střílel těsně vedle levého horního rohu brány Krátký. No a v 69. minutě jsme dokonale rozebrali defenzívu Drnovic, Obalil si pohrál s obráncem, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč až neuvěřitelně nad břevno.

Komplikace přišly v 70. minutě. Bezděk dost zbytečně fauloval protihráče a uviděl červenou kartu. Tudíž jsme dohrávali v deseti. Soupeř se sice pokusil svoji doposud hodně zataženou hru otevřít, ale do šance se prokousat nedokázal. Naopak v 76. minutě mohl skórovat Knödl po přihrávce od Krátkého, ale v dobré pozici bránu přestřelil. To v 79. minutě jsme si počínali mnohem lépe. Důrazný Doležel vybojoval míč pro Krátkého a Marek potvrdil svůj um střelce a prudkou ranou z devíti metrů prostřelil brankáře počtvrté, 4-0.
Snaživý soupeř rezignoval, a tak jsme přidali ještě jednu branku, která symbolizovala zmar defenzívy hostů. V 84. minutě se míč od stopera Drnovic dostal ke Kuchařovi a ten sám před brankářem korunoval svůj dnešní velmi dobrý výkon svoji druhou trefou v zápase, když vedle brankáře uklidil míč do sítě a uzavřel tím povedený vstup našich hráčů do nové sezóny, 5-0.

Příště: V neděli 19. srpna 2013 nás ovšem ve Vysočanech bude čekat zcela jistě podstatně zdatnější protivník v podobě domácího celku. Začátek zápasu je stanoven na 16:30 h.