Zpráva z utkání 2. kola okresního přeboru mužů - 18. 8. 2013

přečteno 1190x,
18.8.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek, Hudec (64. Odehnal), Baláž (49. Nemeškal) – Kuchař, Zouhar Roman (86. Sehnal Petr), Doležel, Knödl – Sehnal Luděk (89. Šindelka), Krátký (65. Furch)

Střelci branek: Torda – Sehnal Luděk, Doležel a Kuchař

Hned s pěti změnami v sestavě oproti utkání s Drnovicemi vyrukovali fotbalisté Šošůvky na svého souseda ve Vysočanech. A výsledek? I tak opět sebevědomý výkon ostře kontrastující s těmi, které jsme předváděli v nedávné době. Můžeme se opřít o výrazné individuality v našem týmu, dokážeme bojovat i střílet branky. Navíc máme v brance prozatím excelentního Valacha, který „chytne, co má“ a ještě něco navíc. Můžeme si jen přát, aby nám to vydrželo, co možná nejdéle.

Úvodní minuty zápasu ve Vysočanech se nesly v naší režii. Drželi jsme častěji míč na svých kopačkách a navíc na soupeřově polovině. Již v 8. minutě jsme také nebyli daleko od vedoucí branky. Krátký hezky uvolnil Knödla, který postupoval z levé strany sám na brankáře, ale jeho následnou střelu z deseti metrů zastavila levá tyč. To soupeř dal o sobě poprvé vědět v 17. minutě, střela jejich hráče z hranice „šestnáctky“ jen „prosvištěla“ kolem pravé Valachovy tyče. Soupeř měl sestavu postavenu poměrně ofenzívně, což dávalo možnost našim útočníkům ke snazšímu prosazení se. A ve 22. minutě se i povedlo. Krátký dostal míč na pravou stranu, naprosto dokonalý pasem našel před brankou nabíhajícího Sehnala a Luďa pohotově pod vybíhajícím brankářem otevřel skóre duelu, 0-1.

Jenže naše radost mohla trvat jen minutu. Nedokázali jsme pokrýt centrovaný míč, zcela osamocený útočník se zjevil sám před Valachem, ale Jarda předvedl fantastický zákrok a jeho střelu vyrazil nad břevno.
Tato situace poněkud změnila „běh dějin“. Domácí výrazně ožili a začali nás přehrávat. Velice dobře hrál zejména Torda, ale přes tuto územní převahu si soupeř vyloženou brankovou příležitost vypracovat nedokázal. Naopak ve 40. minutě se uvnitř „šestnáctky“ Vysočan uvolnil Luděk Sehnal, ale jeho pokus dokázal srazit obránce.

Do druhé půle vstoupili domácí s jasnou snahou, co nejrychleji srovnat stav. Jenže se přes naši defenzívu nedokázali dostat. Navíc si sami neodpustili ve své obraně chybu, za kterou tvrdě zaplatili. V 52. minutě vypíchnul Knödl míč obránci, prošel po levé straně a naservíroval přihrávku jak na zlatém podnosu pro Doležela, no a náš kapitán touto výzvou nepohrdnul a bezpečně z osmi metrů zakončil k pravé tyči bezmocného brankáře, 0-2.
Vysočanům rozhodně nelze upřít snaha, dokázaly kombinovat, ale jen na polovině hřiště. S přechodem do útočné fáze to bylo podstatně horší. Na druhé straně jakýkoliv útok Šošůvky byl hrozbou. V 56. minutě aktivní Kuchař prošel až k „šestnáctce“, ale brankář domácích předvedl skvělý zákrok a míč mířící k jeho pravé tyči dokázal vyrazit. Jenže s chutí hrající Kuchař si svůj nejlepší okamžik schoval do 62. minuty. To „napsal ódu na radost“ pro všechny naše příznivce. Za půlící čárou si Jenda vzal míč do své správy, prošel středem obrany domácích jak na karlovarské promenádě a vedle vybíhajícího brankáře uklidil „kulatý nesmysl“ do sítě, 0-3.

Je třeba uznat, že výsledek to byl pro domácí docela krutý. Něco s tím mohl udělat v 70. minutě Pepa Slouka. Po našem zaváhání běžel sám na Valacha, ale při pokusu o kličku poslal míč do zámezí, a jen tak dokumentoval, že tentokrát už nebyl tou hrozbou pro naši defenzívu jako v některých minulých zápasech. Přes v podstatě rozhodnutý stav se hrál zajímavý zápas až do konce. V 83. minutě opět „povodil“ soupeřovi obránce Kuchař, ale jeho přihrávku nedokázal z těžké pozice umístit do sítě Knödl. No a nevyšla ani spolupráce Furcha se Sehnalem. Na druhé straně se předvedl Jarda Valach. V 85. minutě (v jednom případě) i za cenu „vlastního sebeobětování (chlapi vědí, o čem mluvím…)“ zlikvidoval hned tři po sobě jdoucí střely soupeřových hráčů a vysloužil si tak potlesk na otevřené scéně, jak se říká „bez rozdílu vyznání“.

Definitivní tečku za zápasem tak přinesla 87. minuta. To hlavní rozhodčí (který vedl celý druhý poločas tak nějak divně……..) nařídil po zákroku Nemeškala na pronikajícího hráče Vysočan penaltu, kterou s jistotou proměnil Torda, který tak sebral Valachovi šanci na druhé čisté konto v řadě a alespoň, z pohledu domácích, zkorigoval výsledek, 1-3.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak můžeme radovat a snad se i těšit na další zápas s Olomučany, kdy dojde k souboji prozatím dvou stoprocentních družstev. Kdo by to před začátkem soutěže čekal.

Příště: V neděli 25. srpna 2013 se utkáme s již zmiňovanými Olomučany, se kterými se nám v minulé sezóně vůbec nedařilo. Chce to změnu! Začátek utkání je stanoven na 16:30 h.