Zpráva z utkání 4. kola okresního přeboru mužů - 31. 8. 2013

přečteno 638x,
31.8.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek, Hudec, Nemeškal – Petlach Radek (58. Hořava – 89. Odehnal), Zouhar Roman, Doležel, Kuchař, Bezděk – Sehnal Luděk (90. Šindelka)

Střelci branek: Kubíček 2 – Doležel 2 a Sehnal Luděk

Skvělý fotbalový srpen v podání Šošůvky pokračoval i v sobotním odpoledni na půdě silné Olešnice. Netroufnul bych si říct, že jsme byli lepším týmem než náš soupeř, ten měl míč v držení určitě častěji než hráči v oranžovém. Jenže z hlediska taktického jsme odehráli zápas velmi dobře, v podstatě od začátku byli ve vedení a tak není divu, že i po odehraném čtvrtém kole se budeme vyhřívat na čele okresního přeboru, navíc bez ztráty bodu.

Samotný začátek byl v podání našich fotbalistů doslova snový. Ve 2. minutě přihrával Radek Petlach a míč se od Kuchaře dostal až k Sehnalovi. Náš útočník následně vniknul z pravé strany do pokutového území a přesnou přízemní střelou ze třinácti metrů rozvlnil síť u pravé tyče brány Olešnice, 0-1.
A nemuselo zůstat jen při jednobrankovém vedení. V 7. minutě vybojoval míč Doležel, ideálně načasoval přihrávku pro Kuchaře, ale Jendovu střelu z patnácti metrů dokázal vybíhající brankář skvěle zneškodnit. Domácí byli vývojem střetnutí zaskočeni a velice těžko se prosazovali přes naši defenzívu. Přesto v 11. minutě zahrozili, když po rozehraném rohovém kopu poskakoval míč před Valachovou bránou, ale naštěstí se povedlo dostat jej do bezpečí. Největší ofenzivní silou Olešnice je bezesporu Kubíček, který v 19. minutě střílel po uvolnění v pokutovém území nad bránu. Domácí v těchto fázích přebírali iniciativu ve snaze srovnat skóre, častěji měli míč na svých kopačkách, ale bez většího efektu. Navíc jsme je pořád drželi v napětí rychlými protiútoky a po jednom z nich střílel ve 25. minutě z jednadvaceti metrů Kuchař a brankář soupeře měl co dělat, aby míč neskončil v jeho síti podruhé.

Soupeř měl velký problém dostat se do nějaké vyložené šance a tak zbývala možnost k prosazení se pouze při standardních situacích a ve 28. minutě naši obránci hned 2x zblokovali střely mířící do nebezpečných prostor naší brány. Jak je třeba počínat si před bránou, to jsme Olešnici názorně předvedli ve 37. minutě. Radek Petlach potáhl míč po pravé straně, přihrál Kuchařovi, kterému pokus o prostrčení míče před bránu srazila obrana. Jenže pouze k nabíhajícímu Doleželovi a ten na „bližší“ tyči prostřelil z jedenácti metrů obranu i brankáře a bylo 0-2.
Domácí mohli odpovědět vzápětí. Kubíček se prosadil na levé straně, ale už nedokázal přesně zamířit a ze sedmi metrů poslal míč nad bránu. Téhož útočníka jsme ovšem už neuhlídali ve 42. minutě. Zdánlivě ztracený míč doběhnul na pravé straně hráč Olešnice, přesně odcentroval a zcela osamocený Kubíček nedal přesnou hlavičkou ze sedmi metrů Valachovi žádnou šanci a poprvé jsme tak v nové sezóně inkasovali gól ze hry, 1-2.

Jestli nám se povedl úvod první části, tak Olešnici zase té druhé. Ve 47. minutě jsme nechali odcentrovat hráče z pravé strany, na míč si vyskočil opět Kubíček a jeho hlavička z devíti metrů poněkud zaskočila brankáře Valacha a skončila v síti u jeho pravé tyče, 2-2.
Dal se čekat nápor soupeře, ale ten jakoby se uspokojil. Tudíž jsme udeřili sami. V 55. minutě vhodil míč do hry Radek Petlach, brankář se nedohodnul s obráncem a míč s lehkou tečí skončil u Doležela. Následně Petr na nic nečekal a prudkou střelou z hranice „šestnáctky“, kterou otřel o levou tyč, vrátil Šošůvce vedení, 2-3.

Od tohoto okamžiku jsme umně „hlídali“ výsledek. Soupeř kombinoval, ale blíž jak na pětadvacet metrů od brány se vážněji dostat nedokázal. Nedá se říct, že bychom měli sami nějakou větší šanci, ale v těchto fázích potřebovala skórovat Olešnice, nám stačilo kontrolovat průběh hry. Až na situaci z 84. minuty, kdy po rozehrané „standartce“ hlavičkoval osamocený stoper domácích ze sedmi metrů nad bránu, si však soupeř žádnou možnost vypracovat nedokázal také. Tudíž jsme jen posunovali „očima čas“ a po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohli pokračovat v podzimní eufórii.

Příště: Soupeř ze spodní části tabulky v podobě celku z Kotvrdovic nás bude čekat v neděli 8. září od 16:30 na našem hřišti. Najednou jsme v situaci, kdy můžeme nejenom získat, ale také dost ztratit. Takže uvidíme, jak si povedeme tentokrát.