Zpráva z utkání 5. kola okresního přeboru mužů - 8. 9. 2013

přečteno 800x,
8.9.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan (10. Petlach Mirek – 59. Krátký) - Manoušek, Hudec (75. Odehnal), Bezděk – Petlach Radek, Zouhar Roman, Doležel, Kuchař, Knödl (64. Obalil) – Sehnal Luděk

Střelci branek: Sehnal Luděk 2, Doležel 2, Knödl, Kuchař, Petlach Mirek a Obalil

O tom, že nadílky se nutně nemusíte dočkat pouze o Štědrém večeru, se dnes přesvědčili fotbalisté Kotvrdovic. Do role „Ježíška“ se pro nedělní odpoledne pasovali hráči Šošůvky, snaživému soupeři nasázeli na cestu domů hned 8 gólů, a tak i po pátém kole vévodíme tabulce OP bez bodové ztráty.

Stejně jako minulý týden jsme mohli mít skvělý úvod. Hned v 1. minutě pálil z dvaceti metrů Roman Zouhar, ale jeho parádní střelu „vytáhl“ výborným zákrokem zpod svého levého horního rohu brankář hostů. Naše aktivita byla i v dalších minutách zjevná a nezbrzdila ji ani situace z 10. minuty, kdy brankář Valach ve výskoku nešťastně zranil Ivana Zouhara a donutil nás tak „překopat“ sestavu, když na místo stopera se posunul Radek Petlach. Navíc ve 12. minutě se skóre poprvé změnilo. Po rohovém kopu Bezděka skončil míč uvnitř pokutového území, kde se nejlépe zorientoval Knödl a pohotovou přízemní střelou z deseti metrů dostal Šošůvku do vedení, 1-0.
Vstřelená branka nás notně povzbudila a do konce první dvacetiminutovky jsme prakticky rozhodli o osudu utkání. V 18. minutě byl na pravé straně u zdánlivě ztraceného míče Kuchař dříve než brankář Kotvrdovic, obešel ho a od brankové čáry naprosto přesným centrem oslovil osamoceného Sehnala, který z bezprostřední blízkosti „zatloukl“ hlavou míč do sítě, 2-0.
O minutu později napadal rozehrávku obránců Sehnal tak důrazně, že si vynutil nepřesnou přihrávku, kterou zachytil Kuchař, jenž následně obešel svého „hlídače“ a pod vybíhajícím brankářem zakončil tuto povedenou individuální akci třetí brankou, 3-0.

Hosty tento průběh hodně nalomil, a i když opticky nebyla naše převaha tak zřetelná, prakticky každý útok domácích borců přinášel zmatek do obrany Kotvrdovic. Ve 28. minutě jsme opět přečíslili defenzívu hostů a centr Bezděka poslal v dobré pozici nad bránu Mirek Petlach. To nás ovšem dlouho nemrzelo. Ve 29. minutě jsme rozehráli pohlednou kombinaci, kdy Roman Zouhar načasoval ideální přihrávku pro Knödla a následnou Michalovu "výzvu" poslal za záda brankáře, střelou ze sedmi metrů, nabíhající Sehnal, 4-0.
Další skvělou přihrávku přichystal Roman Zouhar pro Knödla ve 35. minutě, ale ten tentokrát svůj samostatný úprk na brankáře, díky jeho skvělému zákroku, zužitkovat nedokázal.
Nedá se říct, že by se soupeř pouze bránil. Také dokázal držet míč na svých kopačkách, i kombinovat, ale prosadit se přes naši obranu bylo nad jeho síly. Zato jeho defenzíva, ve srovnání s kreativitou našich fotbalistů, zažívala „den otevřených dveří“ a některým obráncům soupeře se hlava musí točit ještě teď.
Poslední ránu hostům, ještě před odchodem na přestávku, mohl uštědřit Mirek Petlach. Jeho střelu z dvanácti metrů zastavil před brankovou čarou obránce.

Jenže co se nepovedlo Mirkovi v půli první, to dokázal hned po pauze. Ve 47. minutě centroval z pravé strany Doležel, Mirek vyhrál vzdušný souboj s brankářem a míč z jeho hlavy už nedokázal z brány dostat ani vracející se hráč hostů, 5-0.
Pak přišly chvíle dvojice Kuchař - Doležel. Ve 49. minutě „vymotal“ Kuchař dva protihráče, přihrál před bránu Doleželovi a ten prudkou ranou z jedenácti metrů zakončil přesně pod břevno, 6-0.
No a v 53. minutě aktivní Jenda vybojoval míč, opět přihrál rozběhnutému Petrovi a náš kapitán svůj náběh na brankáře vyřešil dokonale, když přes něj poslal míč do sítě posedmé, 7-0.

V 58. minutě předvedl své individuální schopnosti Sehnal. Luděk prošel hned přes trojici protivníků, předložil míč Mirkovi Petlachovi, ale ten sám před brankářem ze sedmi metrů až neuvěřitelně minul bránu. V 61. minutě se ukázal divákům také střídající Krátký, ten ideálně přihrál Romanovi Zouharovi, který střílí z deseti metrů sice pohotově, ale mimo tři tyče. Hra se v závěrečných fázích už hodně rozmělnila a nepřesnosti převládaly. A to na obou stranách. Ojedinělou šanci měl v 72. minutě kapitán hostů, ale v těžké pozici naši odkrytou bránu přestřelil. A tak si vzali slovo opět naši hráči. V 77. minutě dokonale vyšachovala defenzívu Kotvrdovic souhra mezi Sehnalem a Doleželem, poté druhý jmenovaný posunul míč na Obalila a Jirka si dal záležet, aby míč po jeho střele z devíti metrů skončil v síti u levé tyče, 8-0.

Tempo ale v těchto fázích opravdu značně uvadalo a spíše se čekalo na konec duelu. Výjimkou byly dvě povedené střely ze střední vzdálenosti od Romana Zouhara a Manouška, ale v obou případech se zaskvěl brankář soupeře. V 86. minutě se mohli čestného úspěchu dočkat i hosté. Po rozehraném přímém kopu dorážel z bezprostřední blízkosti hráč Kotvrdovic, ale Valach si ani ve třetím domácím utkání nechtěl pokazit čistý štít a tuto možnost zlikvidoval.
A tak když se na začátku devadesáté minuty ozvala naposledy píšťalka hlavního rozhodčího, mohli domácí příznivci zamířit k domovům hodně spokojeni a hráči v oranžových dresech do kabin za zaslouženého potlesku.

Příště: V neděli 15. září 2013 zajíždíme na hřiště Lipůvky, kde začínáme sérii utkání s týmy z horní poloviny tabulky minulého ročníku OP. Tudíž půjde o hodně těžký test našich schopností a možností. Autobus odjíždí od hřiště ve 14:40 h, samotné utkání začíná v 16 hodin.

Mladší žáci 7+1:
Šošůvka – Olešnice/Kunštát A 1 : 24 (0 : 16) Monika Šurá

Úvodní zápas se našemu týmu (s převahou dívek) moc nevyvedl. Ale není třeba věšet hlavu. Každý jednou začínal a tým protivníka, ve kterém kluci už nějaký ten rok hrají, byl podle očekávání nad naše síly. Navíc v těchto kategoriích o výsledky až tak moc nejde.

Další zápas sehrají žáci již ve středu 11. 9. 2013 od 17 hodin na místním fotbalovém hřišti proti Cetkovicím.