Zpráva z utkání 6. kola okresního přeboru mužů - 15. 9. 2013

přečteno 841x,
15.9.2013

Sestava: Valach – Petlach Radek – Manoušek (75. Baláž), Odehnal, Nemeškal (51. Bezděk) – Kuchař, Zouhar Roman, Doležel, Knödl – Krátký (50. Obalil), Sehnal Luděk

Střelci branek: Raichl 3, Vlasák 2, Macko a Pospíšil - Doležel

První porážku v sezóně si připsalo naše družstvo na Lipůvce. Navíc jsme „drželi basu“ s Rudicí i Sloupem a obdrželi stejně jako oni sedmibrankový příděl. Domácí však v neděli předvedli velmi dobrý výkon, byli důraznější, rychlejší, produktivnější, zkrátka zasloužené vítězství. Jeho výše sice tak docela neodpovídá poměru sil na hřišti, ale na to se historie ptát nebude. Nadělali jsme dnes, zejména v defenzivní činnosti, spoustu chyb a tvrdě za ně zaplatili.

O tom, že naše vynucenými absencemi pozměněná obrana bude mít velké problémy, jsme se přesvědčili hned v úvodu střetnutí. Již ve 3. minutě jsme nechali z pravé strany snadno projít až k Valachovi útočníka domácích a ten našeho brankáře střelou z devíti metrů k bližší pravé tyči překonal poprvé, 1-0.
Další slabou chvilku jsme si vybrali v 7. minutě. Naši stoperskou dvojici obelstil hráč protivníka, najednou byl sám před Valachem a vedle něho bezpečně zavěsil podruhé, 2-0.

Tato studená sprcha hodně zamávala se sebevědomím našich hráčů a chvíli trvalo, než jsme se vzpamatovali. Domácí se nikam nehnali, uspokojeni svým skvělým nástupem, a kontrolovali hru. Z klidu jsme je mohli vyvést ve 22. minutě. Na rohový kop, zahrávaný z pravé strany, si naskočil osamocený Roman Zouhar, ale bránu z osmi metrů minul. Přidali jsme na aktivitě a v těchto fázích duelu se hrálo spíše na polovině soupeře. Kontaktní branka přišla ve 31. minutě. Krátký se na pravé straně uvolnil přes obránce, přihrál do „šestnáctky“ Doleželovi, který sám před brankářem nezaváhal a střelou z deseti metrů poslal míč k levé tyči, 2-1.
Jenže odpověď domácích přišla hned vzápětí. Na přetažený centr z pravé strany Odehnal nedoskočil a hráč Lipůvky hlavičkoval z bezprostřední blízkosti přesně, 3-1.

V těchto minutách se ovšem šance přelévaly z jedné strany na druhou. Hned ve 33. minutě střílí po rozehraném rohovém kopu z osmi metrů Roman Zouhar a brankář domácích předvádí skvělý zákrok, když míč vyrazil na roh. No a ve 36. minutě unikl po levé straně Knödl a jeho přesný centr umisťuje hlavou do brány Krátký, jenže další výborný zákrok gólmana Lipůvky je opět proti snížení. Bohužel tím ovšem naše nejlepší pasáž v utkání skončila. Domácí obrana si již dávala pozor a navíc byl v podání Lipůvky ještě do poločasu k vidění hodně povedený fotbalový kousek. Ve 44. minutě zahrával hráč domácích přímý kop z pětadvaceti metrů a míč z jeho kopačky zastavila až síť v levém horním rohu Valachovy brány, 4-1.

Jestli jsme chtěli ve druhé půli něco udělat s výsledkem, tak zůstalo jen u snahy. Domácí byli lepším celkem, a i když už ve 47. minutě hlavičkoval nebezpečně Kuchař, tak to byla Lipůvka, která měla více ze hry i potřebnou kvalitu. Minuty ubíhaly a čím dál víc bylo jasné, že dnes na soupeře prostě nemáme. Pasáž, kdy se hrálo spíše nikterak zajímavé střetnutí, změnilo až posledních dvacet minut, kdy jsme svým laxním přístupem udělali z výsledku debakl. V 71. minutě jsme nedokázali pokrýt rozběhnutého hráče domácích, následovalo dokonalé vyšachování naší defenzívy a střela z deseti metrů končí u pravé tyče, 5-1.

Na našich hráčích bylo vidět, že by byli už nejraději v šatně, jenže domácí hráli s chutí a snažili se neustále ohrožovat naši bránu. V 79. minutě přidali navíc další gól. Zcela jsme ignorovali bránění při rohovém kopu a osamocený protihráč bez problémů hlavičkuje do naší sítě, 6-1.
No a v 81. minutě přichází přihrávka z pravé strany, útočník se obtočil kolem Radka Petlacha a sám před Valachem se nezmýlil, 7-1.
V závěrečných minutách byly k vidění ještě náznaky šancí na obou stranách, ale s nulovým efektem.
Takže naše série bez porážky končí, ale je třeba uznat kvality soupeře, vzít si ponaučení a příští zápas začíná opět od stavu 0-0.

Příště: Velmi kvalitní protivník nás čeká příští týden v Šošůvce. Soupeřem nám v neděli 22. září 2013 budou od 16 hodin Jedovnice. Zveme všechny příznivce.

Mladší žáci 7+1:
Šošůvka – Cetkovice 0 : 16 (0 : 7)
Olešnice/Kunštát B – Šošůvka 33 : 0 (11 : 0)
Ve středu 18. září 2013 hrají mladší žáci od 17:30 v Olomučanech a posléze v neděli 22. září hostí od 10 hodin na domácím hřišti Lipůvku.