Zpráva z utkání 7. kola okresního přeboru mužů - 22. 9. 2013

přečteno 810x,
22.9.2013

Sestava: Valach – Petlach Mirek – Manoušek, Hudec, Baláž (13. Bezděk) – Kuchař, Obalil (67. Petlach Radek), Doležel, Zouhar Roman – Krátký (86. Odehnal), Sehnal Luděk

Střelci branek: Sehnal - Vintr

Po sedmizápasové šňůře vítězných domácích zápasů (v součtu i se závěrem jara), jsme si v neděli tři body připsat nedokázali. Přesto mohli odcházet příznivci našeho týmu domů spokojeni. Ve slušně zaplněné Krmelec aréně se hrál výborný fotbal se zajímavým průběhem a zcela jistě jsme se dokázali rehabilitovat za prohru na Lipůvce. V první půli jsme v podstatě nepustili hosty k vyložené šanci a sami dvěma pohrdli. Ve druhém dějství jsme inkasovali, hosté poté měli možnosti k definitivnímu rozhodnutí, ale nakonec gól vstřelili naši hráči. Po hektickém závěru, kdy vyhrát chtěla obě mužstva, se body asi spravedlivě dělí, jelikož případná porážka by pro méně šťastného byla krutá.

Od úvodu bylo vidět, že se dá čekat rušné střetnutí, ve kterém jsme velice rychle mohli převrátit misky vah na svoji stranu. Ve 4. minutě prošel po levé straně Roman Zouhar, jeho centr šikovně pustil za sebe Kuchař a Obalil předvedl přítomnému osazenstvu, co všechno se dá zahodit, když nikým neatakován poslal míč z osmi metrů nad břevno odkryté brány. Jedovnice odpověděly kanonýrem Pernicou, ten se v 8. minutě uvolnil uvnitř „šestnáctky“, ale v dobré pozici bránu netrefil. Byla to v podstatě jediná vážnější možnost soupeře v první půli, jelikož obrana skvěle dirigovaná herně předvídavým Mirkem Petlachem, hrála pozorně, důrazně a vždy dokázala v pravou chvíli zasáhnout. Je ovšem pravdou, že ani naši hráči se do vyložené šance nedostali. Přesto se hrál rušný zápas. Hosté předváděli celoplošnou kombinační hru, plnou rychlosti a agresivity. Naši hráči ovšem nezůstávali pozadu, a pokud někde za svým soupeřem zaostávali v některé z fotbalových činností, dokázali to nahradit bojovností. Velkou možnost ke změně skóre tak diváci mohli zaregistrovat až v závěru poločasu. Ve 40. minutě se míč z autového vhazování na pravé straně dostal ke Kuchařovi, Jenda se prosmýkl až před brankáře, dokázal ho obstřelit, ale míč, který většina přítomných viděla už v síti, minul těsně pravou tyč brány Jedovnic.

Pokud se první poločas hrál ve slušném tempu, tak ten druhý přinesl ještě výrazně vyšší rychlost. První minuty patřily nám. Ve 47. minutě přihrál Doležel Sehnalovi a jeho střela z osmnácti metrů skončila na horní části břevna. Jenže soupeř dokázal kontrovat a navíc i úspěšněji. V 53. minutě jsme nedokázali zabránit kombinaci, na jejímž konci byl Vintr, který prudkou střelou ze čtrnácti metrů, i s pomocí nešťastné teče obránců, poslal míč k levé tyči brány bezmocného Valacha, 0-1.
Obdržená branka nás nikterak nedeprimovala a v 57. minutě jsme mohli bleskově odpovědět. Velký zmatek způsobil před bránou Jedovnic Kuchař, ale ani on, ani posléze Krátký, míč do sítě protlačit nedokázali.

Jenže zhruba po hodině hry nás soupeř přitlačil a získal výraznou převahu, z které pramenily i šance. V 62. minutě se blýsknul Valach, který zlikvidoval nepříjemnou přízemní střelu z osmnácti metrů. Náš brankář měl také štěstí, to když v 64. minutě střílí z bezprostřední blízkosti hráč hostí, ale míč dobře netrefil a Jarda se dokázal včas přemístit k této nedůrazné střele ke své levé tyči. Štěstěna byla při Valachovi i v 69. minutě, kdy už překonaného gólmana zastoupil na brankové čáře Hudec. V těchto fázích byly Jedovnice opravdu lepší a naši hráči stáli hodně blízko porážky. Vše se začalo otáčet v 72. minutě. To využil nedorozumění obránců s brankářem Krátký, ale jeho pohotová hlavička skončila vedle pravé tyče.

Marka to ovšem nedeprimovalo a v 74. minutě se výrazně přičinil o vyrovnávající gól. Dokázal vyhrát souboj po dlouhém nákopu z naší půle, míč prodloužil směrem k nabíhajícímu Sehnalovi, a Luděk nebojácně před vybíhajícím brankářem poslal špičkou své kopačky míč do sítě, 1-1.
V závěrečných minutách se ovšem nehrála žádná údržba. V 77. minutě mohly Jedovnice jít opět do vedení. Přímý kop z dvaceti metrů, však Valach i s pomocí břevna dokázal vytěsnit z prostoru brány. Z naší strany stojí určitě za zmínku šance Doležela, který se v 87. minutě uvolnil na pravé straně, ale jeho střela z dvanácti metrů míjí bránu Jedovnic. Z dalších náznaků šancí na obou stranách se již nic vážnějšího neurodilo,a tak se dnes v Šošůvce body dělily.

Příště: V rámci „hodového víkendu“ hrajeme již v sobotu 28. 9. 2013 v domácím prostředí se silným celkem Kořence. Začátek střetnutí je stanoven brzy po obědě, ve 14 hodin. Tudíž jste všichni zváni.

Mladší žáci 7+1

Olomučany – Šošůvka 17 : 2 (9 : 1) Dominik Nesrovnal a Monika Mikulášková
Šošůvka – Lipůvka 1 : 21 (0 : 11) Dominik Nesrovnal

Na mnohem vyzrálejší protivníky naši hráči a hráčky nestačili, ovšem nějaký ten gól už taky vstřelili a nadšení pro hru jim lze opravdu závidět.
Mladší žáci odehrají svůj nejbližší zápas v pondělí 30. 9. 2013 od 17 hodin v Krmelec aréně s Jedovnicemi. Tak je přijďte cestou na „vyhodnocení hodů“ povzbudit.