10. kolo III. třídy mužů, neděle 16. října 2005

přečteno 1044x,
19.10.2005

Veselý – Aleš Zouhar – Klemsa, Odehnal (67. Vymazal), Nemeškal – Milko (76. Mynařík), Martin Mikulášek, Michal Mikulášek, Petr Mikulášek (55. Knödl) – Musil, Roman Zouhar.

Branky: Josef Štěpánek – Vymazal, Aleš Zouhar.

Naši hráči dokázali vydolovat tři body za vítězství nad celkem ze spodní poloviny tabulky po nepříliš povedeném výkonu doslova v hodině dvanácté. Zápas se hrál na hřišti v Rudici, protože Olomučany také zatravňují hřiště. V naší sestavě se objevil na kraji zálohy nový hráč Libor Milko, který je u náš na hostování z Jedovnic.

Do střetnutí jsme vstoupili lépe než domácí a ve 12. minutě měl velkou šanci Michal Mikulášek, který běžel sám na gólmana, přehodil ho, ale bránu minul. Za dvě minuty mohl skórovat Milko, na kterého prošel centr, ale náš hráč střílel vysoko nad bránu. Ve 23. minutě srazil domácí hráč centr Romana Zouhara na vlastní bránu, brankář míč nejprve ztlumil a vzápětí jej chytil za brankovou čárou, ale rozhodčí gól neuznal. Ve 29. minutě zahrávali domácí roh, na který vyskočil nejvýše jejich hráč a hlavou poslal míč obloučkem pod břevno – 1:0. Za dvě minuty mohlo být hůře, když se domácí hráč dostal až před Veselého, který ale střelu nohou vyrazil. Naši hráli v těchto fázích hodně nepřesně, a bojující soupeř je tak do přestávky do šance nepustil.

Ve druhé půli naši hráči zlepšili přihrávky a měli více ze hry, ale zodpovědně bránící Olomučany jim toho před svou brankou moc nedovolily. V 69. minutě prošel centr na Musila, který sám před gólmanem uviděl míč na poslední chvíli a promáchl. V 75. minutě fauloval domácí obránce Romana Zouhara a po druhé žluté kartě jsme měli možnost přesilovky. V 80. minutě se dostal až před brankáře Mynařík, ale už ho nedokázal prostřelit. Náš celek vrhl všechny síly do útoku, měl velkou převahu, jenže minuty utíkaly a konec utkání se nezadržitelně blížil. Někteří naši fanoušci už opustili zklamaně hlediště, a připravili se tak o vyvrcholení zápasu. V 90. minutě se dostal k míči Musil, přihrál na šestnáctce volnému Vymazalovi, který pohotovou střelou vedle vybíhajícího gólmana vyrovnal – 1:1. Soupeře jakoby gól zlomil a najednou měli naši hráči více prostoru. V 93. minutě doběhl Vymazal u brankové čáry míč, který putoval přes Michala Mikuláška a Romana Zouhara k Aleši Zouharovi, který měl hodně času na přípravu a polovysokou střelou z dvaadvaceti metrů dokonal nevídaný obrat – 1:2, a katapultoval tak náš tým na 3. místo v tabulce.

V neděli 23. října hostí muži v 15 hodin ve Vysočanech mužstvo Rozseče. Odjezd autobusu je ve 14.15.