Zpráva z utkání 9. kola okresního přeboru mužů - 6. 10. 2013

přečteno 818x,
6.10.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek, Hudec (69. Odehnal), Baláž (85. Bezděk) – Kuchař, Obalil (56. Doležel), Zouhar Roman, Knödl – Krátký (79. Petlach Radek), Sehnal Luděk (90. Nemeškal)

Střelec branky: Kuchař

Po třech „hubených“ utkáních, kdy se nám podařilo nastřádat jediný bod, jsme zajížděli na půdu ambiciózního nováčka z Vavřince. Tomu se v dosavadním průběhu OP vcelku daří, a jelikož šlo o zápas druhého a třetího nejlépe střílejícího celku, dal se očekávat i divácky atraktivní přísun gólů. Ten se však nakonec nekonal, poněvadž o výsledku rozhodla jediná branka, která nám v konečném důsledku zajistila cenný tříbodový zisk.

Od první minuty se hrálo ve svižném tempu. Vavřinec hraje hodně kombinačně a v úvodním dějství měl rozhodně více ze hry. To ovšem neplatilo o samotném úvodu, když už v 5. minutě jsme se po rozehraném rohovém kopu z pravé strany mohli dostat do vedení. Centrovaný míč totiž propadnul mezi nabíhajícími hráči až k Sehnalovi, ale ten v plné rychlosti nedokázal usměrnit svoji pohotovou střelu do sítě. V dalších minutách však dění ovládali především domácí. Jenže jejich převaha končila třicet metrů od Valachovy brány, kdy narazila na pevnou defenzívu Šošůvky. Tudíž soupeř hrozil především ze standartních situací. Po jedné z nich se uvnitř „šestnáctky“ dostal ve 26. minutě k míči kapitán domácích, ale bránu minul. Tentýž hráč se dostal do podobné situace ve 32. minutě. Po naší chybné rozehrávce následoval rychlý protiútok, no a ze zpětné přihrávky střílí hráč Vavřince z deseti metrů, ale opět jen mimo tři tyče.

Naši hráči se soustředili spíše na rychlé brejky a po několika náznacích jsme ve 33. minutě tuto činnost dotáhli ke zdárnému konci. Přes Sehnala a Obalila, se míč dostal k nabíhajícímu Knödlovi, ten zasprintoval po levé straně, na jeho následnou přihrávku sice Krátký nedosáhnul, ale na „zadní tyč“ nabíhající Kuchař ano a ze sedmi metrů prostřelil domácího gólmana, 0-1.
Dokonalý direkt soupeři jsme mohli uštědřit už o minutu později. Kuchař unikl obraně a z pravé strany postupoval na brankáře, jeho následnou střelu gólman bravurně vyrazil a dobíhající Roman Zouhar už nedokázal míč usměrnit do brány.
Domácí se poté snažili skóre srovnat, ale ač měli míč častěji na svých kopačkách, tak k žádné brankové šanci se do přestávky propracovat nedokázali.

Ve druhé půli se hra srovnala, ale naši hráči byli před bránou mnohem nebezpečnější než soupeř. Hráči Vavřince se dokázali prosazovat, přitlačit nás v určitých pasážích k vlastní „šestnáctce“, ale když už se dostali k nějakému zakončení, tak to postrádalo přesnost nebo důraz. Valach v podstatě nemusel po celých devadesát minut vytáhnout z rukávu nějaký „zázračný zákrok“. To naši hráči měli ke vstřelení branky rozhodně blíž. V 53. minutě jsme předvedli hodně povedenou akci, když po centru Krátkého zakončuje před bránou Sehnal, ale v těžké pozici přestřelil. Ještě blíž jsme byli uklidňující brance v 58. minutě. Aktivní Kuchař se dostal z pravé strany až před brankáře, ale jeho následnou střelu vrátila do hry pravá tyč brány Vavřince. A když jsme nedokázali zužitkovat velkou možnost v 75. minutě, to Knödl prošel až před brankáře, ale místo střely volil přihrávku na nabíhajícího Kuchaře, jehož ránu vykopnul z brány obránce, museli jsme se strachovat o výsledek.

Zejména když v 81. minutě nebyl daleko od srovnání Klimeš, jenž si naskočil na centrovaný míč z levé strany a hlavičkoval těsně nad pravý horní roh Valachovy brány. V samém závěru jsme spíše bránili výsledek, ale až na „závar“ v 85. minutě jsme s tímto úkolem neměli větší potíže. V nastaveném čase mohl naše vedení dokonce navýšit Kuchař, který z poloviny hřiště běžel sám na brankáře, ale ten mu jeho pokus „o blafák“ kryl. Jenže to nás po závěrečném hvizdu rozhodčího zas tolik mrzet nemuselo.

Příště: V neděli 13. října hostíme od 15 hodin v Krmelec Aréně dalšího kvalitního protivníka z Vilémovic. Tudíž jste všichni zváni.

Mladší žáci 7+1:
Boskovice B – Šošůvka 25 : 0 (11 : 0)
Příští zápas sehrají žáci již ve středu 9. října, kdy v domácím prostředí hostí od 16:30 Adamov.