Zpráva z utkání 10. kola okresního přeboru mužů - 13. 10. 2013

přečteno 862x,
13.10.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek (86. Nemeškal), Zouhar Roman, Baláž (61. Bezděk) – Kuchař, Doležel, Petlach Radek (64. Odehnal), Knödl – Krátký (37. Obalil), Sehnal Luděk

Střelci branek: Krátký, Zouhar Ivan, Bezděk – Eliáš, Pernica

Velice slušná divácká návštěva tvořila v dnešní prosluněnou neděli kulisu duelu Šošůvky a Vilémovic. Sestava soupeře nabitá „legionáři“ vzbuzovala respekt, který ale naši hráči dokázali zahodit a v dramatickém a rušném střetnutí získali další tři body.

Úvod zápasu byl pro příznivce Šošůvky jako ze zlého snu. Již v 1. minutě nás hosté svoji první útočnou akcí dokonale „rozebrali“ a zcela volný Eliáš prostřelil z deseti metrů bezmocného Valacha, 0-1.
Zareagovat jsme mohli bleskově. Ve 2. minutě se ve „velkém vápně“ uvolnil přes tři hráče Sehnal, ale z jedenácti metrů bránu minul. Jenže co nám nevyšlo v minutě druhé, povedlo se o pár desítek vteřin později. V 5. minutě vyslal do běhu ideálním pasem Roman Zouhar Knödla, Michal unikl po levé straně obráncům, aby následně načasoval přesnou přihrávku pro nabíhajícího Krátkého, který poslal ze sedmi metrů míč do sítě hostů, 1-1.

Tento úvod jakoby předznamenal dění v první půli. Hrál se totiž fyzicky náročný, ofenzivní fotbal, který se musel přítomnému obecenstvu líbit. Navíc domácí většina byla potěšena, že jsme byli také lepším celkem než hosté. Defenzíva soupeře totiž byla tím slabším článkem Vilémovic a jen stěží zachytávala náběhy našich hráčů. Pohříchu jsme dost často ztroskotali na kvalitní finální přihrávce. Na druhou stranu jsme se museli mít na pozoru před ofenzivní silou Vilémovic dirigovanou zkušeným Vorlickým. V 16. minutě jsme se o této kvalitě mohli přesvědčit, když jsme si po zahraném rohovém kopu nepočínali dostatečně důrazně a Valach musel zachraňovat před střelou z bezprostřední blízkosti.
Jinak byli ovšem nebezpečnější fotbalisté Šošůvky. Ve 21. minutě se uvolnil na pravé straně Kuchař a jeho střelu vyráží brankář směrem k dobíhajícímu Sehnalovi, ale ten svojí dorážkou nechá vyniknout pouze gólmana. Hned o minutu později je zde další skvělá příležitost. Míč se přes celé pokutové území dostal až ke Knödlovi, ale další výborný zákrok brankáře při střele z jedenácti metrů kazí radost domácím příznivcům.

Hrál se opravdu oboustranně svižný fotbal a udeřit mohlo na kterékoliv straně. Naši hráči se dokázali propracovat k zakončení, ale vždy ten kousek chyběl. Buď nebyla poslední přihrávka dostatečně kvalitní, nebo jsme nastřelili některého z bránících hráčů, případně brankáře, jako Obalil po ráně z patnácti metrů ve 40. minutě. Obrana naopak pracovala spolehlivě a společně s brankářem Valachem si dokázala poradit i při četných standartních situacích. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu, přišla 45. minuta. Přímý kop ve vzdálenosti třiceti metrů zahrával Ivan Zouhar a jeho povedená „pumelice“ poněkud zaskočila brankáře Vilémovic, když skončila u jeho pravé tyče, 2-1.

Jestli jsme měli vstup do úvodního dějství špatný, tak jsme se nepoučili. Ve 47. minutě centruje z pravé strany Vorlický, Pernica se svým důrazem prosadil přes obránce a střelou z „malého vápna“ překonal bezpečně Valacha, 2-2.
Vyrovnávající branka posadila hosty na koně a ti byli v těchto fázích lepším celkem. Našim hráčům se příliš nedařila mezihra, a tak byl míč častěji na kopačkách hráčů v černém. Jinak ale ve druhé půli tempo opadlo a zajímavých okamžiků ubylo. Přes územní převahu se ovšem hosté k vyložené možnosti dostat nedokázali. To naši tu svoji promrhali v 65. minutě. Centr z levé strany prošel až ke Kuchařovi, ale Jenda míří z deseti metrů nad břevno poloodkryté brány.
V 74. minutě přišla rozhodující chvíle utkání. To naši hráči uzamkli soupeře a gólman musel vytáhnout další skvělý zákrok proti střele Knödla. Jenže míč jsme udrželi na svých kopačkách, Sehnal se přes dva hráče „probil“ až k zakončení, ale opět zasahuje padající Urbánek. K našemu štěstí se míč odráží k dobíhajícímu Bezděkovi, který ho ze šesti metrů poslal definitivně do sítě, 3-2.

V závěrečných fázích střetnutí se soupeř pokusil srovnat, ale pod nějaký tlak nás dostat nedokázal. Naopak jeho snaha o vytažení většího počtu hráčů otevřela ještě víc jeho defenzívu. V 80. minutě se v pokutovém území hostů uvolnil Doležel, přehrál do ideální pozice Sehnalovi, ale ten z devíti metrů míjí bránu. Ještě větší možnost definitivní pojistky jsme měli v 87. minutě. To unikl po pravé straně Kuchař, doslova posadil míč na hlavu Sehnalovi, ale Luďovi dnes prostě nebylo souzeno, a tak trefuje na brankové čáře stojícího obránce.
Ale to už byla opravdu poslední zajímavější situace v tomto duelu, po jehož ukončení si naši fotbalisté užili zaslouženého potlesku svých příznivců.

Příště: Již v sobotu 19. října 2013 zajíždějí fotbalisté do Rudice. Ta nezažívá úspěšnou sezónu, ale v poslední době se nám na tohoto soupeře příliš nedaří. Je na čase to změnit. Utkání začíná v 15:00 h, autobus odjíždí od hřiště ve 13:55.

Mladší žáci 7+1:
Šošůvka – Adamov 0 : 24 (0 : 9)

V Rudici sehrají svůj zápas v sobotu 19. října také žáci, když začínají ve 12:15.