Zpráva z utkání 11. kola okresního přeboru mužů - 19. 10. 2013

přečteno 812x,
20.10.2013

Sestava: Zouhar Ivan – Petlach Mirek – Manoušek, Hudec (77. Odehnal), Baláž – Obalil (67. Petlach Radek), Doležel (83. Nemeškal), Zouhar Roman, Kuchař, Knödl – Sehnal Luděk (89. Šindelka)

Střelci branek: Sehnal 2 a Kuchař

Sobotní výlet do Rudice se našim fotbalistům vydařil a znamenal zasloužený zisk tří bodů. I když je třeba říct, že výkonnost současné Rudice je úplně někde jinde než v minulé sezóně, a tak trochu v bleděmodrém připomíná naši situaci z loňska. I když jsme byli limitováni neúčastí zraněného brankáře Valacha, kterého ovšem skvěle zastoupil Ivan Zouhar, tak bylo evidentní, že se soupeř trápí a naši hráči toho dokázali využít, aniž by byli nuceni předvést nějaký supervýkon.

Samotný úvod utkání byl hodně nevýrazný a družstva se spíše „oťukávala“. Jako první se osmělila Šošůvka, když střela Romana Zouhara z dvaadvaceti metrů mířila pouze do brankáře. Vše změnila 10. minuta, ve které se nám povedla velice pohledná akce. Přes Knödla šla přihrávka na levou stranu k rozběhnutému Sehnalovi, ten naprosto ideálně nalezl před bránu nabíhajícího Kuchaře, no a Jenda vedle vybíhajícího brankáře „uklidil“ míč k pravé tyči, 0-1.

Pro domácí to byla studená sprcha, ze které se jen těžko vzpamatovávali. Nedá se říct, že bychom měli v dalších minutách nějaký výrazný tlak, ale hru jsme s naprostým přehledem kontrolovali. Jakoukoliv snahu soupeře brzdila vlastní nepřesnost a jeho jedinou vážnější možností v první půli byl přímý kop ve 21. minutě, kdy po střele z devatenácti metrů zasáhl velmi dobře Ivan Zouhar. A tak bylo více vzruchu před bránou Rudice. Jenže náš problém je ve schopnosti přetavit některé ze slibně se rozvíjejících akcí ve finální přihrávku, jelikož náznaků, které volaly po pojištění vedení, bylo dost. Nakonec nám pomohl stoper domácích. Ve 35. minutě doslova „namazal“ míč Sehnalovi, Luděk postupoval sám na brankáře, kterého hodně odvážným „dloubnutím“ překonal a dal nám více klidu ke hře, 0-2.
Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo, jelikož tempo nebylo nijak „závratné“ a jen těžko se dalo přirovnat k minulému střetnutí s Vilémovicemi.

Ve druhé půli byl k vidění v podstatě stejný obrázek jako v části úvodní. Křeč domácích přetrvávala a naši hráči dál předváděli, že řešení herní situace, zvané přečíslení, není v sobotním duelu zrovna jejich silnou stránkou. Po hodině hry se soupeř přece jen zmobilizoval a přitlačil nás k vlastní „šestnáctce“. Navíc mu k tomu byl nápomocen i hlavní arbitr, který v 65. minutě hodně přísně (i s ohledem na to, že v první půli domácím jasnou penaltu odpustil) posoudil souboj Mirka Petlacha s Matuškou v náš neprospěch a nařídil pokutový kop. Jenže domácí hráč jen dokumentoval bezmoc svého týmu a při exekuci penalty nechal vyniknout Ivana Zouhara, který skvělým zákrokem jeho střelu chytil a korunoval tak svůj bezchybný výkon.

Tento okamžik zřejmě definitivně rozhodnul. Tlak soupeře ustal a vše se vrátilo do „normálních kolejí“. Navíc jsme v 73. minutě přidali i třetí branku. Roman Zouhar přihrál před „šestnáctku“ Sehnalovi, Luďa si vylepšil „palební“ pozici a ze sedmnácti metrů poslal přízemní střelou míč k levé tyči, 0-3.
V závěrečné fázi utkání se už spíše čekalo na konec. Soupeř na nějaký zvrat v sobotu prostě neměl, a tak nám nečinilo nějaký větší problém dovést duel k bezpečnému vítězství.
I když samotné utkání moc krásy nepobralo, tak nás tři body, které z Rudice vezeme, určitě těší.

Příště: V neděli 27. října 2013 nás v domácím prostředí čeká velice atraktivní a kvalitní soupeř v podobě fotbalistů Černé Hory. Začátek zápasu je stanoven na 14:30 h, takže věříme v silnou podporu fanoušků i v tomto náročném duelu.

Mladší žáci 7+1:

Rudice – Šošůvka 29 : 0 (15 : 0)
Závěrečný zápas podzimu čeká v neděli 27. října i žáky, kteří v přímém souboji o 10. místo hostí Benešov/Kořenec. Začátek utkání je v 10:00 h.