Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
19. února 2020, 7. týden
svátek má Patrik, zítra Oldřich

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 11621
Jaro

 7586
Léto

 7306
Podzim

 6956
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Drnovice - Šošůvka 1 : 3 (1 : 1)


Zpráva z utkání 14. kola okresního přeboru mužů - 9. 11. 2013

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 1186x,
10.11.2013Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek (81. Mikulášek Michal), Hudec, Baláž (83. Odehnal) – Nemeškal (53. Krátký), Doležel, Zouhar Roman (88. Petlach Mirek) , Kuchař, Knödl – Sehnal Luděk (87. Šindelka)Střelci branek: Kotlán– Sehnal, Knödl a Kuchař
Svědky závěrečného vystoupení našich fotbalistů v kalendářním roce 2013 byly přítomní diváci v Drnovicích. Na hřišti posledního celku tabulky jsme jim toho ale moc neukázali. V první půli měli domácí z našeho celku až přílišný respekt, ale fotbalisté Šošůvky této skutečnosti svým „profesorským“ pojetím fotbalu moc využít nedokázali. To druhá polovina byla o něčem jiném. Soupeř byl aktivnějším a lepším celkem, dostal nás pod tlak, ale vlastními chybami nám nakonec nabídnul vítězství, kterým jsme nepohrdli.Úvodní minuty patřily našemu týmu. Protivník jakoby čekal, co se bude dít a spíše se soustředil na to, aby brzy neinkasoval. Přesto mohla jeho snaha přijít vniveč už v 7. minutě. Dlouhý nákop od Valacha přeskočil obránce a Kuchař rázem postupoval z pravé strany sám na brankáře. Bohužel poslal míč jen vedle levé tyče. Aktivní Kuchař měl další možnost v 16. minutě. Po centru od Knödla si před bránou parádně zpracoval míč, ale gólman domácích předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil na roh. Domácí se před naši bránu moc nedostávali, ale ve 20. minutě si i oni vypracovali hodně nadějnou příležitost. Jejich útočník prošel z levé strany až před Valacha, ale naštěstí pro nás míří mimo pravou tyč. A tak o minutu později uhodilo na druhé straně. Kuchař obral o míč obránce, posunul přihrávku nabíhajícímu Sehnalovi a Luďa střelou z deseti metrů vedle vybíhajícího brankáře otevřel skóre, 0-1.
I když jsme byli v prvním dějství lepším mužstvem, dobré to nebylo. Našim hráčům chyběl pohyb, počínali si laxně a začali si koledovat o problémy. Ve 26. minutě musel Valach zasahovat po nepříjemně zahraném přímém kopu, ale ačkoliv jsme opravdu nehráli nic oslnivého, tak jsme jinak domácí k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Jenže když už jsme pokukovali „po svačině“, přišla chyba v defenzívě. Ve 45. minutě, jsme po autovém vhazování nechali projít před Valacha útočníka Drnovic a ten našeho gólmana bezpečně překonal, 1-1.Do druhé půle jsme chtěli vstoupit mnohem aktivněji. Jenže motor, který jsme nechali v prvním dějství zbytečně vychladnout, jsme už nedokázali nahodit. Soupeř nás začal přehrávat a naše defenzíva zažívala krušné chvíle. Hodně nám pomohla chyba domácích v 53. minutě. Doležel uvnitř „velkého vápna“ soupeře získal míč, jeho sražená střela se odrazila od pravé tyče brány Drnovic a osamoceně dobíhajícímu Knödlovi nezbylo nic jiného, než uklidit míč do prázdné brány, 1-2.
Kdo z našich hráčů čekal, že to domácí nalomí, tak se zmýlil. Jejich snaha po vyrovnání byla enormní a dost často jsme jen odkopávali míče směrem k bráně soupeře. Navíc nás podržel i Valach. Soupeř měl v 73. a poté i v 75. minutě možnost zahrávat přímé kopy z devatenácti metrů, ale Jarda tyto střely, mířící nejprve do levého a o chvíli později do pravého horního rohu jeho brány, dokázal fantasticky vytěsnit mimo tyče.
V době, kdy tlak domácích narůstal, nám pomohla další jeho hrubka. V 81. minutě při autovém vhazování Krátkého domácí stopeři až neuvěřitelně nechali spoustu prostoru rozběhnutému Kuchařovi, ten obdržel míč a rázem běžel sám na brankáře, kterého i s trochou štěstí prostřelil, 1-3.
Závěrečné minuty se už pak spíše dohrávaly. Dvoubrankový náskok nám dal dostatek klidu a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího můžeme bilancovat. Ze čtrnácti podzimních utkání jsme získali 31 bodů, patří nám výborná 3. příčka v tabulce a po třech letech nás čeká zimní přestávka bez myšlenek na záchranu. Jen těžko s tímto mohl někdo počítat před začátkem sezóny. Tudíž poděkování hráčům i trenérům je zcela jistě na místě.

Závěrem bych chtěl také poděkovat všem příznivcům za podporu, popřát jim příjemně strávený zbytek roku 2013 a na jaře 2014 u fotbalu v Šošůvce NA SHLEDANOU!!!Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.256 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster