Zpráva z utkání 14. kola okresního přeboru mužů - 9. 11. 2013

přečteno 1164x,
10.11.2013

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek (81. Mikulášek Michal), Hudec, Baláž (83. Odehnal) – Nemeškal (53. Krátký), Doležel, Zouhar Roman (88. Petlach Mirek) , Kuchař, Knödl – Sehnal Luděk (87. Šindelka)

Střelci branek: Kotlán– Sehnal, Knödl a Kuchař

Svědky závěrečného vystoupení našich fotbalistů v kalendářním roce 2013 byly přítomní diváci v Drnovicích. Na hřišti posledního celku tabulky jsme jim toho ale moc neukázali. V první půli měli domácí z našeho celku až přílišný respekt, ale fotbalisté Šošůvky této skutečnosti svým „profesorským“ pojetím fotbalu moc využít nedokázali. To druhá polovina byla o něčem jiném. Soupeř byl aktivnějším a lepším celkem, dostal nás pod tlak, ale vlastními chybami nám nakonec nabídnul vítězství, kterým jsme nepohrdli.

Úvodní minuty patřily našemu týmu. Protivník jakoby čekal, co se bude dít a spíše se soustředil na to, aby brzy neinkasoval. Přesto mohla jeho snaha přijít vniveč už v 7. minutě. Dlouhý nákop od Valacha přeskočil obránce a Kuchař rázem postupoval z pravé strany sám na brankáře. Bohužel poslal míč jen vedle levé tyče. Aktivní Kuchař měl další možnost v 16. minutě. Po centru od Knödla si před bránou parádně zpracoval míč, ale gólman domácích předvedl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil na roh. Domácí se před naši bránu moc nedostávali, ale ve 20. minutě si i oni vypracovali hodně nadějnou příležitost. Jejich útočník prošel z levé strany až před Valacha, ale naštěstí pro nás míří mimo pravou tyč. A tak o minutu později uhodilo na druhé straně. Kuchař obral o míč obránce, posunul přihrávku nabíhajícímu Sehnalovi a Luďa střelou z deseti metrů vedle vybíhajícího brankáře otevřel skóre, 0-1.
I když jsme byli v prvním dějství lepším mužstvem, dobré to nebylo. Našim hráčům chyběl pohyb, počínali si laxně a začali si koledovat o problémy. Ve 26. minutě musel Valach zasahovat po nepříjemně zahraném přímém kopu, ale ačkoliv jsme opravdu nehráli nic oslnivého, tak jsme jinak domácí k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Jenže když už jsme pokukovali „po svačině“, přišla chyba v defenzívě. Ve 45. minutě, jsme po autovém vhazování nechali projít před Valacha útočníka Drnovic a ten našeho gólmana bezpečně překonal, 1-1.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit mnohem aktivněji. Jenže motor, který jsme nechali v prvním dějství zbytečně vychladnout, jsme už nedokázali nahodit. Soupeř nás začal přehrávat a naše defenzíva zažívala krušné chvíle. Hodně nám pomohla chyba domácích v 53. minutě. Doležel uvnitř „velkého vápna“ soupeře získal míč, jeho sražená střela se odrazila od pravé tyče brány Drnovic a osamoceně dobíhajícímu Knödlovi nezbylo nic jiného, než uklidit míč do prázdné brány, 1-2.
Kdo z našich hráčů čekal, že to domácí nalomí, tak se zmýlil. Jejich snaha po vyrovnání byla enormní a dost často jsme jen odkopávali míče směrem k bráně soupeře. Navíc nás podržel i Valach. Soupeř měl v 73. a poté i v 75. minutě možnost zahrávat přímé kopy z devatenácti metrů, ale Jarda tyto střely, mířící nejprve do levého a o chvíli později do pravého horního rohu jeho brány, dokázal fantasticky vytěsnit mimo tyče.
V době, kdy tlak domácích narůstal, nám pomohla další jeho hrubka. V 81. minutě při autovém vhazování Krátkého domácí stopeři až neuvěřitelně nechali spoustu prostoru rozběhnutému Kuchařovi, ten obdržel míč a rázem běžel sám na brankáře, kterého i s trochou štěstí prostřelil, 1-3.
Závěrečné minuty se už pak spíše dohrávaly. Dvoubrankový náskok nám dal dostatek klidu a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího můžeme bilancovat. Ze čtrnácti podzimních utkání jsme získali 31 bodů, patří nám výborná 3. příčka v tabulce a po třech letech nás čeká zimní přestávka bez myšlenek na záchranu. Jen těžko s tímto mohl někdo počítat před začátkem sezóny. Tudíž poděkování hráčům i trenérům je zcela jistě na místě.

Závěrem bych chtěl také poděkovat všem příznivcům za podporu, popřát jim příjemně strávený zbytek roku 2013 a na jaře 2014 u fotbalu v Šošůvce NA SHLEDANOU!!!