Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
15. července 2020, 28. týden
svátek má Jindřich, zítra Luboš

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12990
Jaro

 8864
Léto

 8758
Podzim

 8349
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Zima přichází


Tak nám konečně napadl sníh! ;-) Pár postřehů ze silnic...

Tomáš Pernica,
Příspěvky,
přečteno 831x,
21.11.2005Osobně patřím k těm lidem, co se celé léto těší na zimu, až se vyblbnu na sněhu a celou zimu se těším na léto, až zase budou pevné silnice, pro svižnější jízdu.

Dnes jsem jel večer z Blanska. Docela to klouzalo. ABS se ozývalo při každem větším sešlápnutí brzdového pedálu. Ve Sloupě na stopce jsem neodolal a zamířil jsem k příhonu, který je pro mnohé řidiče v zimě "výzva". Kola začala prokluzovat už u školky, silnice se leskla. Kopec jsem vyjel bez větších problémů. Sice to proklouzlo, ale vyjel. Potkal jsem tam však několik aut, které jely směrem dolů a evidentně měly problémy. Měl jsem z nich docela strach.

Nechápu, proč všichni nadávají na silničáře. Jejich úkolem by měla být prohrnutá silnice. Dle mého názoru je však zbytečné, aby byla posypaná každá silnice, zvláště rovinky. Je to zbytečné mrhání peněž. Má-li řidič zimní pneu a jede jak člověk, dojede kamkoliv. Mám něco najeto a nikdy jsem v zimě neměl vážnější problémy. A když je nejhůř, vytáhnu řetězy nebo lopatku.

Přijde mi dost alarmující víkendová bilance. Na dálnici D1 napadne par centimetrů sněhu a kalamita. Stovky nehod, spousta zraněných a mrtvých. Řidiči by se měli nad sebou zamyslet.

Přikláním se k názoru, že kdo chce na silnici přežít, svítí celoročně a v zimě jezdí na zimních kolech. Mimochodem mám obuto Michelin Alpin 2.

Jaký máte názor a zkušenosti s ježděním v zimě a naším oblíbeným příhonem?Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.284 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster