Zpráva z utkání 20. kola okresního přeboru mužů - 4. 5. 2014

přečteno 617x,
4.5.2014

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek, Odehnal, Baláž (67. Mikulášek Michal) – Kuchař, Obalil (70. Bezděk), Doležel, Knödl – Sehnal (90. Petlach Radek), Dvořáček (74. Krátký)

Střelci branek: Tajnai Michal – Doležel a Knödl

Po pohárové blamáži ve Svitávce čekal naše hráče mnohem těžší protivník. Jedovnice patřily v začátku jarní části k nejžhavějším aspirantům postupu, ale administrativní chybou přišly o 9 bodů, a tím i o reálné šance na prvenství. Ovšem v neděli rozhodně nepřipomínaly odevzdaný tým a tři body, které odsud odvážíme, mají hodně vysokou cenu. Jejich zisk je však zasloužený. Zejména v první půli jsme slušně zaplněným ochozům dokazovali, proč okupujeme přední příčky tabulky, a navíc jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Ve druhém dějství jsme se spíše zaměřili na defenzívu, přece jen aktivnější domácí dokázali snížit, ale naše konečné jednobrankové vítězství odpovídá průběhu celých devadesáti minut.

Začátek střetnutí se nesl v opatrném duchu a odehrával se především mezi „šestnáctkami“. Jako první zahrozili domácí. V 10. minutě střílí z pravé strany hráč Jedovnic, Valach jeho pokus jen vyráží a Odehnal odkopává do bezpečí. Mnohem větší šance se však naskytla našim fotbalistům ve 13. minutě. Knödl se prosadil na levé straně, zpětnou přihrávkou „oslovil“ Dvořáčka, ale Roman ze šesti metrů bránu trestuhodně přestřeluje. Hra v těchto chvílích nabírala spád a v 16. minutě střela soupeřova hráče ze čtrnácti metrů jen o centimetry míjí levou Valachovu tyč. Avšak od té chvíle začali dění na hřišti ovládat hráči Šošůvky. Obrana domácích měla velké problémy se zastavováním našich křídelních kombinací a pod tlakem dělala chyby. Důkazem toho byla situace z 27. minuty. Dvořáček se prosadil v souboji s dvojicí obránců, vyhnul se i vybíhajícímu gólmanovi, aby poté předložil před bránu míč nabíhajícímu Doleželovi, který střelou z devíti metrů prostřelil na brankové čáře dalšího vracejícího se obránce, 0-1.

Domácí neměli v těchto fázích žádnou účinnou protihru, kdežto každý útok Šošůvky vypadal hodně nebezpečně. Naši převahu jsme vystupňovali v závěru poločasu. Ve 40. minutě vybojoval na půlící čáře míč Doležel, po krátkém sprintu přihrál na levou stranu Knödlovi, ten vběhnul k „šestnáctce“, kde si „zaseknutím posadil na zem“ bránícího hráče a poté s naprostým přehledem obstřelil z patnácti metrů vybíhajícího brankáře, 0-2.
Za další dvě minuty střílí z dvaadvaceti metrů Doležel a gólman vyráží míč zpoza svého břevna. Ještě nadějnější možnost jsme měli ve 45. minutě. Sehnal se prosadil na pravé straně, přihrál dovnitř pokutového území Kuchařovi a Jendovu střelu ze třinácti metrů zastavila tyč. Následně se pokusil vrátit míč do sítě nekrytý Obalil, ale z hranice „šestnáctky“ bránu přestřelil. Ovšem i tak jsme odcházeli do šaten mnohem spokojeněji než domácí.

Druhý poločas začaly Jedovnice aktivněji. Ale ačkoliv si dokázaly vypracovat mírnou územní převahu, tak do nějaké šance se dlouho nemohly dostat. Naše hra však už nebyla tak úderná, jako v první půli, když jsme dopláceli především na přesnost ve finální přihrávce. Zajímavé věci se děly po hodině hry. Nejprve v 59. minutě Valach nohou vyráží přímý kop z dvaadvaceti metrů, aby si o minutu později připsal zákrok odpoledne, když reflexivně na břevno vyrazil střelu Pernice ze čtyř metrů. Šanci na definitivní rozhodnutí jsme měli v 71. minutě. Bezděkův přímý kop tečuje před bránou Sehnal a po něm i Kuchař, ale bohužel jen do náruče brankáře. A tak z celkem nenápadné akce přišlo snížení. V 77. minutě se míč dostal až k Tajnaiovi, který z osmnácti metrů povedeným „angličanem“ o břevno dal domácím naději do závěru, 1-2.
Ale byla to pouze naděje. Ve zbývajících minutách se hra už spíše kouskovala, soupeře jsme do vážnější možnosti nepustili, a když jsme velmi dobře takticky zvládli i pětiminutové nastavení, mohli jsme se po jedenácti letech radovat z vítězství v Jedovnicích.

Příště: V následujícím týdnu nás čekají hned dvě střetnutí. Nejprve ve čtvrtek 8. 5. 2014 hostíme v dohrávaném 15. kole od 16:30 v naší KRMELEC ARÉNĚ celek z Vysočan a poté v neděli 11. 5. 2014 zajíždíme autobusem v 15:15 do Kořence. Samotné utkání se hraje od 16:30 h.
Oběma našim nejbližším soupeřům se v současné době daří a patří do horní poloviny tabulky. Tudíž hodně těžcí protivníci a není snadné tipovat výsledek. Každopádně budeme rádi za podporu našich příznivců.

SMF okresního poháru FAČR:

Svitávka – Šošůvka 2 : 1 (0 : 1) Marek Krátký
Na hřišti účastníka III. třídy jsme podali laxní výkon. V první půli jsme „zazdili“ několik tutovek, což nás, společně s hodně špatným přístupem k zápasu, stálo nakonec postup.