Zpráva z utkání 2. kola okresního přeboru mužů - 17. 8. 2014

přečteno 740x,
17.8.2014

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Manoušek (46. Petlach Mirek), Zouhar Roman, Šebela (58. Baláž) – Zavoral, Bezděk, Kuchař, Knödl – Dvořáček (85. Obalil), Krátký

Střelci branek: Kuchař, Dvořáček, Krátký – Krejčíř, Meluzín

V úvodním domácím zápase nového ročníku okresního přeboru jsme hostili Kořenec. Tedy tým, na který se nám v domácím prostředí příliš nedaří. A počáteční průběh naznačoval, že nejinak tomu bude i dnes. Ovšem naši hráči se včas vzpamatovali, ve druhém dějství na hřišti jasně dominovali a nakonec si zaslouženě připsali všechny body.

První půlhodina nedělního duelu hodně připomínala náš „neslaný, nemastný“ výkon z Olešnice. Naši hráči byli bez pohybu, nejenže vázla jakákoliv kombinace, ale problém byl i ve triviálních přihrávkách. Soupeř začal velice opatrně, přece jen jeho minulý sedmigólový debakl nebyl zas tak starého data, ale když poznal, že dnes nám chybí k optimálnímu výkonu daleko, začal se osmělovat. Sice jsme v 11. minutě pohrdli velmi dobrou příležitostí, kdy autové vhazování z pravé strany propadlo až ke Knödlovi, ale náš kapitán mířil z devíti metrů pouze do brankáře, jinak to bohužel byla na dlouhé minuty poslední naše vážnější možnost. Míč měl častěji v držení Kořenec a svými kombinacemi i pohybem na hřišti dominoval. V 17. minutě se dočkal i odměny za svou aktivitu. Přímý kop ze sedmadvaceti metrů poslal Krejčíř parádní střelou k levému hornímu rohu Valachovy brány, 0-1.
A mělo být ještě hůř. Ve 23. minutě jsme si tak dlouho zahrávali s míčem, až Roman Zouhar „namazal“ rozběhnutému Meluzínovi a střelec jeho formátu vybíhajícího Valacha zkušeně obstřelil, 0-2.
Hráči Šošůvky byli v této fázi v těžké krizi a dost často jsme se osvobozovali pouze odkopy bez nějaké šance na útočnou aktivitu. Zhruba po půlhodině hry se ovšem začal obraz hry měnit. Zlepšili jsme pohyb, zvýšili nasazení a najednou už defenzíva Kořence nebyla tak nepropustná. Po několika „zastřelovacích“ pokusech nám ve 40. minutě vyšla hezká kombinace uvnitř pokutového území hostů. Na jejím konci byl Zavoral, který ideálně našel volného Kuchaře a Jenda přízemní střelou z jedenácti metrů poslal míč k pravé tyči, 1-2.
Výrazně jsme ožili a ve 45. minutě mohli i srovnat. Až neskutečně jsme přečíslili obranu soupeře, Kuchař se dostal sám před brankáře, ale trestuhodně tuto šanci „zazdil“, když poslal míč vysoko nad břevno.

Do druhé poloviny jsme provedli korektury v rozestavení a přenesli si tam i svůj nápor. Již ve 46. minutě jsme předvedli kombinaci po ose Bezděk – Knödl – Dvořáček, ale Roman těsně přestřeluje ve výhodné pozici bránu. O minutu později centruje z levé strany Knödl, Krátký posune míč k Dvořáčkovi, ale náš útočník nedokáže z bezprostřední blízkosti dostat míč přes brankáře. Ovšem naše aktivita byla příslibem věcí příštích. V podstatě se hrálo jen na polovině hostů a v 56. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Přetažený centr Zavorala z pravé strany vrátil hlavou před bránu Krátký a Dvořáček odvážnou „rybičkou“ protrhl svoji střeleckou smůlu, 2-2.
Kořenec byl pod velkým tlakem, na nějakou ofenzivní činnost neměl v těchto fázích ani pomyšlení, ale ani tak remízový stav dlouho neudržel. V 66. minutě zahrál rohový kop z pravé strany Bezděk, po souboji před bránou skončil odražený míč u Krátkého a Marek střelou z deseti metrů mířící k levé tyči prostřelil brankáře, čímž dokonal náš obrat, 3-2.
Další šanci měl Krátký o dvě minuty později. Po přihrávce od Mirka Petlacha gólman vyráží na roh. V těchto fázích utkání se přece jen hosté snažili o nějakou odpověď, ovšem nedá se říct, že by měli vyloženou možnost. Zlobili hlavně z velmi dobře zahrávaných standartních situací, které se nám zejména díky střídajícímu Mirkovi Petlachovi dařilo odvracet. Navíc se nám tím otvírala vrátka k dalším brankám. V 78. minutě měl gól, po akci Knödla, na kopačce Dvořáček, ale brankáře nepřekonal. V 84. minutě zase běží k bráně Knödl, ale opět po jeho střele zasahuje brankář. Obrana hostů byla v závěru opravdu hodně průchozí a v 90. minutě měl definitivní pojistku na noze Kuchař, ale po ideálním Bezděkově centru bránu ze šesti metrů přestřeluje. Naštěstí nás to už mrzet nemuselo, takže po závěrečném hvizdu rozhodčího bereme první tři body v této sezóně.

Příště: První regionální derby čeká naše fotbalisty v neděli 24. 8. 2014 ve Vysočanech. Kvalitní soupeř, očekávaná skvělá kulisa, to vše by mělo být tahákem i pro naše příznivce. Začíná se v 16:30, autobus nejede a sraz hráčů je v 15:30 u kabin v Šošůvce.