Zpráva z utkání okresního přeboru dorostu - hráno v neděli 23. dubna 2006

„Kolektivním výkonem k vedoucí příčce“

20. kolo - Okresní přebor dorostu

Střelec naší branky: Jakub Darmovzal

Sestava: Valach J. – Krátký M. – Julínek P., Pernica M., Ševčík P. – Petr L., Petlach M., Mynařík T., Sehnal P.- Darmovzal J.(67.Doležel P.), Langr J.

V nedělním odpoledni byl ve Vysočanech k vidění duel o první příčku OP dorostu mezi Šošůvkou a dosud neporaženými Drnovicemi. Do zápasu vstupovali někteří naši hráči se zdravotními problémy, ale v samotném utkání podal celý tým bojovný výkon a svého soupeře udolal. Do střetnutí naskočil poprvé na jaře i Darmovzal a i přes handicap zraněné nohy, to byl právě náš útočník, kdo utkání rozhodl.
Od úvodních minut byl k vidění atraktivní zápas. Oba celky dokazovaly, že ne náhodou vévodí tabulce. Po počátečním tlaku hostí se našim hráčům podařilo hru vyrovnat a přišly i šance. V 11.minutě zahrál přímý kop Krátký a jeho povedenou střelu vyrazil brankář za pomoci břevna na rohový kop. Jeho zahrání se ujal Lukáš Petr, míč poslal do "šestnáctky", kde se po hlavičkovém souboji odrazil balon před Petlacha a jeho přízemní střelu ze třinácti metrů gólman hostí zázračně vytáhl na roh. Hned z protiútoku přišla přihrávka před naši branku, kde nabíhající útočník Drnovic vystřelil, ale Valach potvrdil svou jarní formu a skvělým zákrokem zabránil hostům v radosti.
V 16.minutě přišel, jak se později ukázalo, rozhodující moment zápasu. Na půlící čáře získal míč Krátký, přesnou přihrávkou našel Petlacha a ten typickou „českou uličkou“ vyzval ke skórování Darmovzala, nabíhajícího z pravé strany. Útočník Šošůvky zachoval chladnou hlavu a tvrdou střelou k protilehlé tyči otevřel skóre, 1-0.
Po naší vedoucí brance pokračovalo utkání ve stylu „nahoru – dolů“. Hosté potvrzovali, že jsou skutečně kvalitním celkem, ale naši hráči doslova dřeli a v první půli za svým soupeřem v ničem nezaostávali. Snad právě proto, že na sebe narazily dva vyrovnané kolektivy, vyložených brankových šancí příliš nebylo. V první půli zaujal už jen jeden z rohových kopů hostí, který Valach vyrazil na břevno.
Ve druhém poločase tlak hostí, kteří se rozhodně nechtěli smířit s porážkou, zesílil. Ale naše obrana podávala doslova heroický výkon. Velký zápas hrál Julínek, ale ani jeho tři kolegové z defenzívy v ničem nezaostávali. Je třeba přiznat, že ve druhém poločase byly Drnovice lepším celkem a jen bojovný a obětavý výkon všech našich hráčů jim zabránil ve změně skóre. V 61.minutě se dostal ke střele uvnitř šestnáctky střídající hráč hostí, ale branku těsně minul. O dvě minuty později přišla naše největší šance ve druhém dějství. Krátký zahrál přímý kop, obrana soupeře zaváhala, k míči se dostal Petlach, který se objevil úplně sám před brankářem, ale v této obrovské příležitosti selhal a branku přestřelil.
V 67.minutě přeletěl dlouhý míč naši obranu, vybíhající Valach byl u něho později než dobíhající útočník, ten však přehodil nejen našeho brankáře, ale i branku. V těchto fázích jsme se pouze bránili náporu Drnovic. Na polovině hostů se nám nedařilo udržet míč, takže soupeř získával navrch. Hráči Šošůvky však bojovali doslova „na krev“ a svým kolektivním výkonem drželi naše naděje. A navíc měli za zády sebevědomého Valacha. Ten předvedl své umění v 76.minutě, kdy zlikvidoval prudkou střelu z devíti metrů. A navíc se od něho neodvrátila ani štěstěna, jak se ukázalo v 83.minutě, kdy zcela volný útočník hostí míří z osmi metrů mimo branku. V závěru už byli hosté pod psychickým tlakem a pro ně kýženou branku vstřelit nedokázali.

Utkání o první místo jsme tedy zvládli. Obrovskou pochvalu zaslouží všichni naši hráči. Bojovali a odměnou jim je vítězství nad skutečně silným protivníkem. Najednou je tu obrovská příležitost na prvenství. Ale jestliže jsme souboj s Drnovicemi označovali za utkání jara, tak teď se utkáním jara stanou všechny další zápasy. Co by vedoucí celek budou naši hráči pod velkým tlakem, ale jestli to ustojí, mohlo by to vyjít. Do konce soutěže však chybí ještě devět těžkých zápasů, ale teď to mají naši hráči opět ve svých rukou. V neděli dokázali, že jim odhodlání a bojovné srdíčko rozhodně nechybí.

V neděli 30. dubna hraje dorost ve Vysočanech s družstvem z Vísek a máme jim oplácet podzimní porážku.
Zápas se hraje od 14.00. s odjezdem ve 13.15. od hřiště.
Trénink je ve středu se srazem v 17.45. na hřišti (Vysočany) a v pátek od 18.00. na hřišti.