Utkání 20. kola III. třídy mužů - neděle 23. 4. 2006

přečteno 922x,
27.4.2006

Veselý – Aleš Zouhar – Klemsa, Odehnal (83. Vymazal), Bezděk – Musil (86. Petr Mikulášek), Martin Mikulášek, Michal Mikulášek, Knödl – Vašíček (73. Nemeškal), Roman Zouhar.

Branky: Bezděk, Vašíček, Nemeškal – Kráčalík.

I ve třetím jarním utkání dokázal celek mužů zvítězit, ovšem tentokrát se na výhru pořádně nadřel. Hosté, přestože se pohybují ve spodní polovině tabulky, podali ve Vysočanech velmi dobrý výkon a byli našim hráčům přinejmenším vyrovnaným soupeřem.

Přitom úvod zápasu našim hráčům náramně vyšel. Už ve 2. minutě zahrál hráč Ostrova rukou, míč si postavil k trestnému kopu Bezděk a z dvaadvaceti metrů poslal prudkou střelu na bránu, která mířila přes zeď a skončila pod břevnem v síti – 1:0. Ovšem našeho soupeře tento gól nezlomil. Hrál velmi aktivně a náš celek se těžko dostával do brankových příležitostí. Naše obrana ale pracovala spolehlivě, a přestože se hrál fotbal dobré úrovně, zajímavých okamžiků bylo před oběma brankami k vidění málo. Prvních pětadvacet minut bylo vyrovnaných, pak si ovšem hosté vytvořili zřetelnou převahu, ale měli pouze jedinou možnost. Ve 35. minutě se objevil jejich hráč sám před Veselým, který proti němu vyběhl, hráč Ostrova ho přehodil, ale vracející se Aleš Zouhar poslal míč do bezpečí. V závěru poločasu se náš tým vymanil z tlaku a Roman Zouhar dokonce dal gól, který ale nebyl pro ofsajd uznán.

I druhý poločas měl zajímavou úroveň. Ve 46. minutě zahrozili hosté, ale naše obrana nebezpečí odvrátila. Hned z protiútoku střílel vedle brány Martin Mikulášek. Ve 49. minutě zahrával Martin Mikulášek trestný kop, ale míč skončil pouze na břevně. V 52. minutě poslal Roman Zouhar prudkou přízemní přihrávku před bránu Ostrova, která prošla až na vzdálenější tyč, a dobíhající Vašíček skluzem poslal míč do sítě – 2:0. Jenže z dvoubrankového náskoku jsme se radovali pouze krátce. Za dvě minuty se dostal k míči hráč Ostrova, snadno prošel naší obranou, až před Veselého, který střelu z osmi metrů nohou vyrazil, ale dobíhající hráč soupeře poslal míč přesně k pravé tyči – 2:1 a ukončil tak 233 minut trvající jarní neprůstřelnost našeho brankáře. Hosté se snažili vyrovnat, ale náš tým hrál v obraně velmi dobře a soupeře do šancí nepouštěl. V 81. minutě přišlo rozhodnutí. Přihrávka zleva prošla až na Romana Zouhara, jeho pokus o střelu mu vůbec nevyšel, ale míč se dostal ke střídajícímu Nemeškalovi, který nekompromisně zavěsil – 3:1, a ozdobil tak svůj 150. start za Šošůvku a zároveň pečetil naši výhru.

Muži drží dvoubodový odstup za vedoucím Sloupem, se kterým se utkají v neděli 30. dubna v 16.30 ve Vysočanech v přímém souboji o první příčku.

Zápasy 21. kola III. třídy mužů
Šošůvka – Sloup (na podzim 1:0), Ostrov – Úsobrno (2:3), Lipůvka – Olomučany (3:2), Kunštát B – Rozseč (0:1), Vavřinec – Benešov (0:2), Lysice – Knínice (2:2), Ráječko B – Vilémovice (1:1).