Zpráva z utkání okresního přeboru dorostu - hráno v sobotu 6. května 2006

„Prapor pozvedl kapitán“

22. kolo - Okresní přebor dorostu

Střelec našich branek: Mirek Petlach 3x

Sestava: Valach J. – Krátký M. – Julínek P., Pernica M., Ševčík P. – Petr L., Petlach M., Mynařík T.,Sehnal P. – Kuchař J.(75.Zouhar D.), Řezníček L.(46.Langr J.)

V sobotním utkání na hřišti v Doubravici splnili dorostenci úlohu favorita a připsali si plný počet bodů. Střelecky se zaskvěl Mirek Petlach, který hattrickem utkání rozhodl. Takovou zajímavostí je, že náš kapitán byl autorem i obou našich branek při podzimním vítězství 2-0, takže s trochou nadsázky by se dalo říct, že se stal v této sezóně „doubravickým katem“.
Tohle utkání by se dalo zařadit do kategorie těch průměrných. K vidění byla spousta nepřesností a až na občasné výjimky to příliš pohledný fotbal nebyl. Naši hráči byli přece jen lepším celkem, ale dlouho se do větší šance dostat nedokázali. Snad jen ve 14.minutě, kdy Petlach přihrál na pravou stranu Kuchařovi a ten ze čtrnácti metrů mířil do míst, kde stál domácí brankář.
Ve 21.minutě nám zatrnulo. Po přímém kopu soupeře přelstil naše bránící hráče záložník domácích a jeho hlavička z deseti metrů jen o centimetry minula levý horní roh branky.
S blížícím se závěrem poločasu jsme ve středu hřiště začali získávat převahu.Ve 35.minutě vystřelil z dvaceti metrů Petlach a míč z jeho kopačky se otřel o pravou tyč. Ve 40.minutě předvedli naši hráči hezkou kombinační akci po ose Řezníček – Petlach na jejímž konci byl Mynařík, který se objevil zcela sám před brankářem, ale jeho nepříliš prudká střela mířila pouze do nohou strážce domácí branky. Hned z protiútoku se dostal do šance i soupeř, ale brankář Valach včasným vyběhnutím situaci vyřešil.
Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu přišel rohový kop ve 45.minutě. Z levé strany ho kopal Krátký, brankář míč sice vyboxoval, ale na balón mířící ven z pokutového území vyskočil nejvýše Lukáš Petr, vrátil ho zpět před branku, kde využil nedůrazu obrany Petlach a prudkou střelou z deseti metrů rozvlnil síť u levé tyče branky Doubravice, 0-1.
Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem aktivněji. Po celé druhé dějství jsme měli převahu, kterou se našim hráčům podařilo vyjádřit i střelecky. Už ve 47.minutě se parádně protáhl kolem obránců Mynařík, avšak mířil pouze do břevna. Stejný hráč se prosadil i v 52.minutě, kdy se probil po pravé straně až k brance, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh.
Skóre se měnilo až v 57.minutě. Kuchař důrazně atakoval obránce, kterému sebral míč, přihrál ho na pravou stranu Langrovi, který obehrál dva protihráče, načež naservíroval přihrávku před branku zcela volnému Petlachovi, který střílel „z první“. Střela se mu však vůbec nepovedla,mířila doprostřed branky a nebyla ani příliš prudká, jenže brankáři, k údivu všech přítomných, prošla mezi rukama do sítě, 0-2.
Tato branka naše hráče uklidnila a zřejmě utkání definitivně rozhodla. Domácí se snažili, ale naše obrana v čele
s brankářem Valachem je zatím v jarní části velmi spolehlivá.
V 73.minutě mohl skóre navýšit Langr, který po Petlachově vysunutí postupoval sám na brankáře, ale branku
minul. O minutu později zatáhl míč do vápna z levé strany nabíhající Sehnal, po jeho přihrávce před branku vznikl zmatek, míč se odrazil k hranici „velkého vápna“, kde byl připraven Petlach a potřetí rozvlnil síť za brankářem Doubravice, 0-3.
V závěru už se utkání pouze dohrávalo, přesto nebyli domácí daleko ke vstřelení čestného úspěchu. V 83.minutě si zaběhl za naši obranu útočník Doubravice, obstřelil vybíhajícího Valacha, míč směřující do naší branky vykopával Mynařík, avšak pouze k nohám dobíhajícího hráče soupeře, ten však ze šesti metrů trefil, v tu chvíli na brankové čáře stojícího Mynaříka do obličeje a následně odražený míč už obrana uklidila do bezpečí.
Vítězství v tomto utkání jsme si zasloužili, i když výkon byl spíše průměrný. Hráči však svého soupeře nepodcenili a náš cíl v podobě tří bodů splnili. Škoda nevyužitých šancí. Třeba si naši hráči branky šetřili na pondělí 8.5., kdy hrajemev Černé Hoře se soupeřem z horních pater tabulky. Situace v tabulce nám však velí hrát na vítězství kdekoliv.
Zápas začíná ve 14.15. Odjezd autobusu je stanoven na 13.15. od hřiště.