Zpráva z utkání okresního přeboru dorostu - hráno v pondělí 8. května 2006

dohrávané 17. kolo - Okresní přebor dorostu

Střelci našich branek: Jonáš Langr, Petr Sehnal a 1x vlastní

Sestava: Valach J. – Krátký M. – Julínek P., Pernica M., Ševčík P. – Petr L., Petlach M., Mynařík T, Sehnal P. -
- Langr J., Darmovzal J. (75.Řezníček L.)

V pondělním svátečním odpoledni hráli dorostenci na hřišti nebezpečné Černé Hory. Utkání se nám herně příliš nevyvedlo, ale štěstí stálo tentokrát při nás a z vyrovnaného utkání si vezeme domů další tři body.
Černá Hora začala utkání velice aktivně a jejich hrotoví hráči činili naší obraně velké problémy. Už ve 2.minutě se dostával do šance jejich hráč, ale ze třinácti metrů naši branku těsně minul. Bohužel jsme si nevzali poučení a v 8.minutě jsme prohrávali. Pernica chyboval ve středu hřiště, míč mu sebral kapitán domácích, prošel k našemu „velkému vápnu“ a po jeho přihrávce se dostal před Valacha útočník domácích a střelou k pravé tyči ukončil jeho 300 minut trvající neprůstřelnost, 1-0.
Odpovědět jsme mohli v 10.minutě. Langr obešel v „šestnáctce“ domácích dva protihráče, přihrál před branku nabíhajícímu Darmovzalovi, ale ten z bezprostřední blízkosti mířil jen do náruče brankáře.
Přesto na sebe vyrovnání nenechalo dlouho čekat. Ve 13.minutě zahrával přímý kop z pravé strany Krátký, na jeho přesný centr si naběhl k bližší tyči Langr a nekompromisně prostřelil brankáře, 1-1.
V první půli byla hra vcelku vyrovnaná, nedá se říct, že bychom si nedokázali vypracovat nějakou nadějnou příležitost, ale dost často chyběla finální přihrávka a navíc bylo v naší hře až nečekaně mnoho nepřesností.
Ve 26.minutě chyboval obránce domácích, který minul míč a Darmovzal postupoval sám na branku, bohužel trefil jen levou tyč. V závěru prvního poločasu si vypracovali domácí mírnou převahu. Ve 36.minutě vznikl velký zmatek před naší brankou a na poslední chvíli odkopával Pernica. Ve 42.minutě se povedlo domácím rozhodit naši obranu a střela soupeřova záložníka z osmnácti metrů jen těsně přeletěla přes břevno Valachovy branky.
Druhý poločas začala aktivněji opět Černá Hora. V 52.minutě opět míjí míč, po střeleckém pokusu domácího útočníka, těsně branku. V 57.minutě však uhodilo na druhé straně. Prakticky se zopakovala situace před naším prvním gólem. Přímý kop z pravé strany zahrává Krátký a tentokrát si za obranu ke vzdálenější tyči naběhl Sehnal a trefil se k pravé tyči branky Černé Hory, 1-2.
Domácí obdržená branka poněkud zaskočila a v 64.minutě jsme dostali možnost zvýšit vedení. Hráč Černé Hory zahrál v pokutovém území rukou, ale následnou penaltu, kterou zahrával Krátký, brankář vyrazil.
Domácí tenhle okamžik hodně povzbudil a zatlačili nás do defenzívy. V obraně jsme měli až nečekaně velké problémy a v 75.minutě nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno. Po dalším zmatku před brankou Šošůvky zaskočil za už překonaného Valacha Petlach, jenž odrazil střelu mířící do naší branky.
Definitivní rozhodnutí o výsledku padlo v 81.minutě. Lukáš Petr zahrál rohový kop z levé strany, vyskakující Mynařík míč netrefil, ale za ním stojící obránce situaci nezvládl a srazil si míč do vlastní branky, 1-3.
Ani za tohoto stavu se soupeř nevzdával naděje na zkorigování. Už o dvě minuty později po našem gólu prošel obranou Šošůvky jako „nůž máslem“ hráč domácích a sám před Valachem mířil do břevna, odražený míč se snažil uklidit do sítě dobíhající útočník, ale branku minul.
V samém závěru jsme si cenné vítězství, i když se značnými problémy, pohlídali.
Dorostenci si v tomto utkání vybrali slabší den, nakonec i s trochou štěstí zápas zvládli. Černá Hora hrála velice solidně a zejména směrem dopředu dělali naší obraně velké problémy. Hráči Šošůvky však bojovali a snad i proto, že se nám příliš nedařilo, je vítězství o to cennější.

V sobotu 13.5. 2006 sehraje dorost další mistrovské utkání na hřišti ve Vysočanech. Soupeřem nám bude celek Olomučan a v utkání bychom měli splnit roli velkého favorita.Výkop tohoto střetnutí je naplánován na 15.00.
Odjezd od kabin bude ve 14.15. Trénink je ve středu se srazem v 18.00. u kabin.