Odložené utkání 17. kola III. třídy mužů, pondělí 8. května

přečteno 913x,
11.5.2006

Veselý – Aleš Zouhar – Nemeškal, Odehnal, Bezděk – Klemsa (82. Vymazal), Martin Mikulášek, Michal Mikulášek, Knödl (88. Petr Mikulášek) – Musil, Roman Zouhar.

Branka: Odehnal.

I v šestém jarním utkání dokázali naši muži zvítězit, tentokrát v malém derby ve Vavřinci, který byl sice na podzim se třemi body poslední, ale po zimním vydatném posílení mužstva na jaře ztratil pouze dva body za remízu v Ostrově. Naši hráči se ujali vedení už v úvodu střetnutí a precizní obrannou hrou náskok udrželi až do konce. Nebyla to pro diváky žádná velká podívaná, na tvrdém hřišti to byl spíše boj s množstvím faulů, což ovšem vyhovovalo našemu mužstvu, protože Vavřinec se nemohl dostat do tlaku.

Úvod zápasu byl hodně opatrný, až na konci 10. minuty se dostal do náznaku šance Martin Mikulášek a vybojoval roh, který z levé strany i sám zahrával. Jeho prudký centr do brány brankář s námahou vytáhl nad břevno. Roh tentokrát z druhé strany prováděl Michal Mikulášek, na jeho centr domácí hráči nereagovali a Odehnal nikým neatakovaný hlavou z malého vápna překonal brankáře – 0:1. Ve 14. minutě se řítili dva hráči soupeře na osamoceného Bezděka, ale náš obránce srazil přihrávku na roh. Ve 32. minutě po zaváhání naší obrany se objevil před naším brankářem domácí hráč, ale byl překvapivou šancí tak zaskočený, že z deseti metrů poslal míč vedle brány. Náš tým mohl do přestávky pojistit vedení. Martin Mikulášek prošel obranou soupeře, přihrál Knödlovi, který byl sám před brankářem, ale ten skvěle zachránil.

Druhý poločas měl podobný průběh jako první. Bojovalo se většinou ve středu hřiště, hra byla rozkouskovaná, což vyhovovalo našemu celku. Domácí se nemohli dostat do tempa a naši hráči mohli bez problémů hlídat jednobrankový náskok. Za zaznamenání stojí až situace ze 78. minuty, kdy Roman Zouhar prošel obranou, ale nastřelil pouze nohy brankáře. Jedinou šanci druhé půle měl Vavřinec v 83. minutě, kdy se po zaváhání Odehnala dostal k míči domácí hráč, ale Veselý jeho střelu z úhlu nohama vyrazil. Byl to signál k závěrečnému náporu domácích, ale naši hráči už vedení udrželi a připsali si důležité tři body.

V neděli 14. května hostí muži v 16.30 ve Vysočanech Olomučany. Žáci hrají již v sobotu 13. května ve 13 hodin proti Sloupu.

Zápasy 23. kola III. třídy mužů
Šošůvka – Olomučany (na podzim 2:1), Úsobrno – Sloup (2:10), Ostrov – Rozseč (2:4), Lipůvka – Benešov (4:1), Kunštát B – Knínice (1:4), Vavřinec – Vilémovice (1:4), Lysice – Ráječko B (1:0).