Utkání 23. kola III. třídy mužů, neděle 14. května

přečteno 1032x,
18.5.2006

Veselý – Aleš Zouhar – Nemeškal, Odehnal, Bezděk – Klemsa (59. Petlach), Martin Mikulášek, Michal Mikulášek, Knödl (90. Petr Mikulášek) – Musil, Roman Zouhar (89. Vymazal) .
Branky: Roman Zouhar, Martin Mikulášek.

Náš celek mužů sice porazil poslední Olomučany, ale na vítězství se pořádně nadřel a po katastrofálním výkonu rozhodl o zisku tří bodů až v samotném závěru.
Už úvodní minuty naznačovaly, že to nebude jednoduchý zápas. Hosté se nemínili smířit s rolí obětního beránka, hýřili pohybem, a naši hráči tak neměli čas na zpracování míče, který pouze nakopávali dopředu, a pro obranu soupeře nebyl problém odvracet naše útoky. Přesto mohl náš tým jít do vedení. V 10. minutě po faulu na našeho hráče zahrával Martin Mikulášek trestný kop z dvaceti metrů, míč před brankářem nepříjemně skočil a skončil na tyči. V 17. minutě mělo naše mužstvo obrovskou šanci, když po akci Klemsy a skvělé přihrávce Martina Mikuláška se ocitl sám před brankářem Knödl, ale gólman Olomučan našeho hráče vychytal. Ve 32. minutě poslal na bránu dalekonosnou střelu Odehnal, ale brankář vytlačil míč nad bránu. V závěru poločasu dávali o sobě vědět také hosté, nejprve ve 39. minutě se střela jejich hráče z trestného kopu otřela o břevno a ve 43. minutě po rychlé akci se ocitl v šanci jejich hráč, ale mířil vedle brány. Ve 45. minutě se dostal v pokutovém území k míči Musil, poslal od brankové čáry centr před bránu na nabíhajícího Romana Zouhara, který hlavou poslal míč do sítě – 1:0.
Ve druhé půli přidali naši hráči na bojovnosti, ovšem velký problém jim dělala kombinace, přesné přihrávky by se daly počítat na prstech jedné ruky. Alespoň naši hráči drželi soupeře od své brány. V 70. minutě po dlouhém autu hostů před naši bránu vznikl v naši šestnáctce zmatek a hráč hostů se ocitl až před Veselým, Aleš Zouhar ho rukou předržel, hráč soupeře ještě pád trochu přifilmoval a rozhodčí nařídil penaltu, kterou hráč Olomučan s přehledem proměnil – 1:1. Naše trápení pokračovalo, ale přesto mohl jít náš tým do vedení. V 78. minutě se dostal k odraženému míči Martin Mikulášek, ale jeho střela nůžkami skončila na spojnici břevna a tyče. Naši hráči už hráli vabank, Aleš Zouhar se vysunul dopředu a vzadu zůstali pouze tři obránci. V 84. minutě se málem rozplynul postupový sen, když se hráč hostů ocitl za naší obranou, ale neunesl tíhu okamžiku a přestřelil bránu. V 88. minutě jsme se přece jen dočkali vítězné branky. Na dlouhý míč za obranu soupeře nabíhali Aleš Zouhar a Martin Mikulášek, Aleše Zouhara obránce stáhl k zemi, rozhodčí už dával píšťalku do úst, ale než stačil odpískat penaltu, k míči se dostal Martin Mikulášek a prudkou střelou pod břevno strhl vedení na naši stranu – 2:1, jenže vzápětí předvedl střelec branky nepochopitelný zkrat, když svlékl dres na oslavu branky, ačkoliv pár minut před tím viděl žlutou kartu za faul a rozhodčí nemohl udělat nic jiného než ho po druhé žluté vyloučit. Závěrečné minuty se odehrály na naší polovině, ale vítězství si naši hráči už vzít nenechali.

Žáci: Šošůvka – Sloup 0:0

V neděli 21. května hrají muži v Rozseči, autobus odjíždí v 15 hodin.

Zápasy 24. kola III. třídy mužů

Rozseč – Šošůvka (na podzim 0:3), Sloup – Lysice (4:0), Ráječko B – Vavřinec (2:0), Vilémovice – Kunštát B (0:2), Knínice – Lipůvka (2:4), Benešov – Ostrov (1:1), Olomučany - Úsobrno (1:3).