Zpráva z utkání okresního přeboru dorostu - hráno v pátek 19. května 2006

„Zisk bodu nebo ztráta dvou?!“

dohrávané 17. kolo - Okresní přebor dorostu

Střelci našich branek: Jonáš Langr 2x (1:0 a 2:3), Marek Krátký (3:3)

Sestava: Valach J. – Krátký M. – Julínek P., Petlach R., Ševčík P. – Petr L., Petlach M., Mynařík T (75. Pernica M.), Sehnal P. – Darmovzal J., Langr J.

V pátečním dohrávaném utkání hostili dorostenci třetí tým tabulky, družstvo z Jedovnic. Náš tým podal velice nevýrazný výkon a poprvé v letošním ročníku ve Vysočanech nevyhrál. Útěchou nám může být, že největší konkurent Šošůvky v boji o první místo, celek Drnovic, nezvládl domácí duel s Černou Horou, když prohrál 1-2, takže jsme zůstali na prvním místě s náskokem dvou bodů.
Proti nejútočnějšímu celku soutěže nastoupil náš tým v poněkud jiném složení obrany než obvykle. Poprvé na jaře naskočil do základní sestavy na místě středního obránce Radek Petlach a nutno říct, že v utkání patřil k těm lepším našim hráčům.
Zápas jsme začali vcelku aktivně. Už v 6.minutě zahrál rohový kop z pravé strany Lukáš Petr a Langr pohotově pálil ze čtrnácti metrů těsně nad branku. Střela byla tečována, takže Lukáš Petr dostal šanci na „rohový reparát“. Po jeho zahrání se míč dostal zpět k našemu záložníkovi do rohu hřiště a jeho následná nečekaná střela přímo na branku hodně vystrašila brankáře Jedovnic.
Na úvodní branku se však čekalo už jen dvě minuty. V 9.minutě si dovolil drzý průnik Mynařík, který se uvolnil na pravé straně, poslal střílený centr před branku, kde si naběhl Langr a „z voleje“ zakončoval. Brankář jeho pokus zázračně vyrazil, míč se dostal k obránci soupeře, avšak Langr příkladně zabojoval, míč protivníkovi sebral a z osmi metrů prostřelil brankáře, 1-0. Jonáš Langr byl v tomto utkáni bezesporu naším nejlepším hráčem.
Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi. V 15.minutě nestačila dvojice Krátký, Julínek na unikajícího nejlepšího střelce soutěže Formánka a ten prudkou střelou z pravé strany nedal Valachovi šanci, 1-1.
Obdržená branka námi poněkud zamávala, naopak soupeře notně povzbudila. Přesto jsme nebyli daleko k druhému úspěchu. V 18.minutě si naběhl na přihrávku směřující z pravé strany Mynařík, ale brankář jeho pokus o teč zlikvidoval. Ve 26.minutě se hezky uvolnil před velkým vápnem Mirek Petlach a jeho prudká střela skončila na levé tyči branky Jedovnic, následná dorážka Sehnala mířila jen do boční sítě.
Opět se však potvrdilo známé nedáš – dostaneš. Ve 29.minutě obešel u levé postranní čáry kapitán hostí Skoták našeho Ševčíka ( Pavel Ševčík měl nelehkou úlohu krýt kapitána hostí a rozhodně nezklamal ), bohužel ostatní obránci totálně zaváhali, nechali Skotáka dojít až do pokutového území a jeho prudká střela k protilehlé tyči zřejmě trochu překvapila i brankáře Valacha, 1-2.
Jestliže do té doby nebyla naše hra příliš dobrá, po druhé obdržené brance se ještě více zhoršila. Jedovničtí byli jednoznačně běhavější a ve 35.minutě znovu trestali naši chybu. Krátký špatně odhadl odskok míče, následně se k balónu dostal záložní hostí, z pravé strany odcentroval, Julínek nestihnul pokrýt Formánka a ten pohotově doklepl do Valachovy sítě, 1-3.
Soupeř byl na koni a většina našich hráčů působila velice odevzdaným dojmem. Naději do druhého poločasu vykřesal Langr. Ve 45.minutě se prosadil přes svého strážce, tentokrát propadla obrana Jedovnic, prošel až před brankáře a tvrdou střelou k tyči snížil na 2-3.
Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem zvrátit výsledek. Pozitivním jevem druhého dějství byla zlepšená hra obrany. Ve hře dopředu to příliš nešlo. Našim hráčům jako kdyby chyběla jiskra a to správné odhodlání jako v minulých utkáních, kdy i když se nedařilo, dokázali soupeře zlomit bojovností a nasazením. Soupeř pozorně bránil a hrozil z rychlých brejků. Naše útočná snaha byla zaměřena spíše na dlouhé míče směrem k útočníkům, ale hráči z naší druhé vlny nedokázali včas útok podpořit a to obraně soupeře stačilo k zažehnání nebezpečí.
Přesto jsem se dostali do šance v 58.minutě. Langr unikal obraně, dostal se až k pokutovému území a ačkoliv mohl postupovat sám k brance, volil přihrávku na obsazeného Darmovzala se kterým si obránci poradili. V 69.minutě se blýskl Valach, který zlikvidoval přímý kop soupeře ze sedmnácti metrů. V závěrečných dvaceti minutách jsme přece jen převzali iniciativu. A třináct minut před koncem se dočkali i vyrovnání. Krátký zahrál rohový kop z levé strany. Míč z jeho kopačky směřoval přímo do branky, navíc vyskakující obránce ho ještě lehce přizvedl, takže skončil u pravé tyče branky Jedovnic, 3-3.
Za další dvě minuty jsme mohli jít dokonce do vedení. Mirek Petlach prošel přes tři hráče po pravé straně, naservíroval míč před branku osamocenému Darmovzalovi, ten však ze sedmi metrů trefil do břevna a následná dorážka Langra mířila nad branku. “Klinickou smrt“ jsme přežili v 84.minutě, kdy se v pokutovém území uvolnil Formánek, naštěstí pro nás mířil z devíti metrů nad branku. A jelikož v 89.minutě prokázal mrštnost Valach, který vyrazil střelu hráče Jedovnic, mířící k jeho pravé tyči a na druhé straně se neujala ani povedená Krátkého střela z dvaadvaceti metrů, která jen těsně přeletěla břevno, skončilo utkání zřejmě spravedlivou remízou.

Jak již bylo řečeno utkání se nám příliš nevyvedlo. Snad na naše hráče doléhá tíha zodpovědnosti při myšlence na možnost soutěž skutečně vyhrát. Ale jedno je jisté, pokud chceme uspět, musí hráči nechat na hřišti srdce.
Mnohokrát dokázali, že to dokážou, tak proč ne teď, kdy do konce zbývá posledních pět utkání. Důležité bude také, aby si někteří jednotlivci srovnali svůj přístup k utkání se svou životosprávou.

V neděli 21. května zajíždí dorost do Skalice. Věříme ve tři body i ve zlepšení hry. Odjezd autobusu je stanoven na 13.15 od hřiště. Začátek utkání je ve 14.15.