Zpráva z utkání 2. kola okresního přeboru mužů - 16 . 8. 2015

přečteno 655x,
17.8.2015

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Šebela (68. Baláž), Obalil (79. Odehnal), Bezděk – Kuchař, Fabiánek, Sehnal, Knödl – Dvořáček (85. Zouhar Aleš), Krátký (90. Manoušek)

Střelci branek: Kuchař 2, Sehnal a Krátký – Nedoma, Zámek a Štindl

V úvodním domácím utkání nové sezóny nastoupili naši hráči proti rezervě Kunštátu. Doba dovolených se momentálně projevuje v kádru všech týmů a nejinak to bylo i v neděli. Fotbalisté chyběli nám i hostům, kteří dokonce odehráli celé utkání pouze v deseti hráčích. I v tomto počtu předvedli velmi dobrý výkon a naše hráče, kterým to herně moc nešlo, drželi v napětí do posledních vteřin
.
Do utkání vstoupili aktivněji hosté, když již ve 2. minutě necháme hlavičkovat jejich hráče před bránou, ale míč se naštěstí mezi tři tyče nevejde. Domácí fotbalisté se rozjíždějí pomaleji, snaží se kontrolovat míč, ale hlavně vinou nepřesností v rozehrávce umožňujeme protivníkovi možnost brejkových situací. Přesto jdeme poměrně brzy do vedení. V 10. minutě svede důležitý souboj v „šestnáctce“ hostů Sehnal, vybojuje míč pro Krátkého, jehož následnou předávku využívá střelou z deseti metrů do poloodkryté brány Kuchař, 1-0.
Protivník odpovídá hned o minutu později, kdy Valach s námahou vytahuje střelu z devatenácti metrů mimo tyče. Ostatně hosté byli v první půli střelecky aktivnější, i když je nutno říct, že „pálili“ většinou zpoza „velkého vápna“, aniž by přímo Valacha ohrožovali. To na druhé straně má druhý gól na hlavě Dvořáček, ale v dobré pozici po centru Knödla míří nad břevno. V 17. minutě se protáhne na levé straně Sehnal, ale z těžkého úhlu brankáře nepřekoná. Jinak se hraje naprosto vyrovnaná partie, kdy protivník, ačkoliv oslaben, maže tento rozdíl v lepším pohybu než je k vidění u našich fotbalistů. Ve 29. minutě předvede hezkou individuální akci Kuchař, který se středem hřiště protáhne až ke střele a jeho pokus z osmnácti metrů pouze rozezvučí břevno brány Kunštátu. Do konce první půle je pak k vidění spíše jen boj o střed hřiště bez viditelného vítěze.

Druhý poločas začne stejně jako ten první. Zvýšenou aktivitou hostů. Tu ovšem velmi rychle zchladíme. V 50. minutě zahraje rohový kop z pravé strany Bezděk, na vzdálenější tyč si naběhne nehlídaný Kuchař a přesnou hlavičkou rozjásá místní příznivce, 2-0.
Přece jen se uklidníme a zpřesníme kombinaci. Chybí nám však klid ve finální přihrávce, který by vedl k zakončení některé z velmi nadějně vyhlížejících akcí. Ovšem soupeř nic nevzdává, o čemž nás přesvědčí v 61. minutě, kdy zcela rozebere naši defenzívu, ale střela naprosto osamoceného útočníka putuje vedle pravé tyče do zámezí. O dvě minuty později se předvede brankář Valach, který včasným vyběhnutím likviduje další náběh hráče hostů. A tak se prosazují naši hráči. V 66. minutě vyšle dlouhou přihrávku na rozběhnutého Krátkého Kuchař, Mára přihraje neobsazenému Sehnalovi, no a Luďa zamíří z deseti metrů do pravého horního rohu brány hostů, 3-0.
Sehnal je nadále při chuti a o minutu později po vlastním hezkém uvolnění orazítkuje levou tyč. Naši nejpovedenější pasáž utkání uzavře 71. minuta, kdy si na míč za obranu hostů naběhne Krátký a s přehledem obstřelí vybíhajícího gólmana ranou mířící k pravé tyči, 4-0.
Zdá se být rozhodnuto a diváci jsou natěšeni na další góly. Stejného názoru jsou i naši fotbalisté, kteří se hodně netakticky hrnou do útoku a nechávají otevřená „zadní vrátka“. A to je voda na mlýn šikovným hráčům Kunštátu. První varování přichází v 73. minutě. Soupeřův hráč „vymotá“ na pravé straně hned dvojici našich fotbalistů a následnou přihrávkou před odkrytou bránu jeho spoluhráč nepohrdne a snižuje na 4-1.
V 78. minutě se opět „zapomeneme“ v útoku, po nepřesné rozehrávce následuje brejk a totální „rozborka“ zbytku naší defenzívy znamená další korekci stavu, 4-2.
Ačkoliv se snažíme o odpověď, nervozita na našich kopačkách je zřejmá. Tu ještě umocní akce Kunštátu v 84. minutě. Opět nedokážeme pokrýt dvojici hráčů v naší „šestnáctce“ a soupeřův útočník je rázem sám před Valachem, kterého nadvakrát překoná, 4-3.
A těžko uvěřitelný zvrat v utkání může být dokonán v 86. minutě, kdy střela hráče Kunštátu z devíti metrů skončí za překonaným Valachem na těle jednoho z našich obránců. Naštěstí je to poslední větší možnost soupeře a přes nervózní závěr už v jednu chvíli jasnou výhru uhájíme.

Příště: K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 23. 8. 2015 na hřiště ambiciózního nováčka z Adamova. Utkání začíná v 16:30. Odjezd autobusu je stanoven na 15:05 od fotbalového hřiště. Zveme všechny příznivce.