Utkání III. třídy mužů, neděle 20. srpna 2006

přečteno 1000x,
22.8.2006

Veselý – Aleš Zouhar – Nemeškal, Odehnal, Bezděk – Koníček, Martin Mikulášek, Petlach, Michal Mikulášek – Musil (86. Vymazal), Roman Zouhar.

Branky: Musil 2, Petlach, Bezděk, Michal Mikulášek – Vítek, Prokop.

Po více jak dvou letech se hrálo mistrovské utkání na hřišti v Šošůvce, tentokrát ovšem už ne na „Oranžovém poli“, ale na zeleném trávníku „Krmelec arény“. Náš celek mužů v premiéře přivítal rezervu Ráječka a připsal si zasloužené vítězství. Utkání mělo pouze průměrnou úroveň, naši hráči si vytvořili více šancí a v druhé půli je dokázali proměňovat.

Úvod střetnutí byl velmi svižný, už v 1. minutě zkoušel pozornost Veselého hostující hráč střelou z pětadvaceti metrů a náš brankář musel vytlačit míč nad bránu. Ve 4. minutě zahrával zprava roh Michal Mikulášek, na jeho centr si naběhl nikým neatakovaný Petlach a snadno poslal míč k pravé tyči – 1:0. Jenže radost z vedení netrvala ani šedesát sekund. Stačil nedůrazný odkop a přišla rychlá kombinace Ráječka a prudká střela jejich hráče prošla Veselému mezi rukama – 1:1. Ve 12. minutě zahrávali hosté zleva přímý kop a po prudké přihrávce po zemi poslal jejich hráč míč do břevna! Náš tým se nedal zahanbit a ve 14. minutě se probil až před brankáře Martin Mikulášek, ale poslal míč vedle pravé tyče. V 19. minutě střílel znovu Martin Mikulášek a střelou ze dvaceti metrů znovu těsně minul pravou tyč. Ovšem to bylo v první půli všechno, co stálo za zaznamenání. Náš tým měl sice mírnou převahu, ale chyběl větší pohyb, a tak těžko mohlo naše mužstvo hostující obranu překvapit.

Druhá půle už byla o něčem jiném. Naši hráči přidali na pohybu, roztáhli hru více do šířky a najednou hráči soupeře ve hře dozadu přestávali stačit. V 52. minutě byl faulován v blízkosti šestnáctky Musil, míč si postavil Bezděk, který potvrdil, že trestné kopy umí, a střelou z devatenácti metrů poslal míč přes zeď do pravého horního rohu – 2:1. V 58. minutě předvedli naši hráči krásnou kombinaci, Martin Mikulášek vybídl ke skórování svého bratra Michala, ale jeho střelu vytěsnil brankář mimo bránu. V 70. minutě se uvolnil na hranici šestnáctky Musil a střelou po zemi k levé tyči zvýšil na 3:1. V 72. minutě nastala zajímavá situace před naší bránou, hosté dali branku, kterou ovšem hlavní rozhodčí pro ofsajd neuznal, ačkoli praporek asistenta zůstal dole. Zatímco hráči soupeře diskutovali s rozhodčím, naši hráči rozehráli akci a po pár desítkách sekund střílel Roman Zouhar, obránce mu sice zablokoval míč, který se obloučkem snášel před bránu, obrana hostů se zájmem sledovala, jak si na míč nabíhá Michal Mikulášek a posílá míč vedle brankáře k pravé tyči – 4:1. Už za minutu chybovala obrana hostů v rozehrávce a Martin Mikulášek okamžitě vysunul Musila, který s přehledem umístil míč k pravé tyči – 5:1. Náš celek se jasným vedením až příliš uklidnil a v 83. minutě prošel hráč hostů snadno naší obranou a střelou po zemi překonal Veselého – 5:2. Závěr se hrál spíš v režii hostů, ovšem ti se už dalšího snížení brankové ztráty nedočkali, a tak se náš tým mohl těšit už ze své šesté výhry v řadě.

V neděli 27. srpna zajíždí A tým mužů do Knínic, autobus odjíždí v 15.15.

Výsledky III. třídy mužů
Lysice – Vysočany 4:1, Ostrov – Vavřinec 0:1, Úsobrno – Vilémovice 5:0, Kunštát B – Knínice 3:0, Adamov – Olešnice B 3:0, Lipůvka – Benešov 5:1.
Výsledky IV. třídy mužů
Voděrady – Olomučany 0:3, Kořenec B – Letovice B 3:0, Lažánky – Valchov 2:5, Doubravice B – Vranová 2:1, Lomnice – Cetkovice 1:2.