Stolní tenis - 16. kolo okresních soutěží

Dvořák Leoš : 3,5 bodu
Zouhar Aleš : 3 / 3 dvouhry
Krátký Marek : 2
Ševčík Jaroslav : 1,5

V posledním kole usilovali naši hráči o konečné vítězství v soutěži a přes nevýrazný úvod v Bořitově svého cíle dosáhli. Domácí měli stále šanci na postup z třetího místa a nezačali proti Šošůvce špatně. Čtyřhry přinesou bod na každou stranu. Marek s Alešem prohrají 0-3 s párem Pavlů – Bubeník, ovšem stejný výsledek, jenže v náš prospěch, je i v utkání Jardy s Leošem proti dvojici Kovář – Kopecký. První dvouhry patří soupeři. Leoš v duelu s Pavlů prohospodaří v prvním setu náskok 8-3, soupeř výsledek otočí a pak využije dobrého rozpoložení i k zisku dalších dvou sad. Jednoznačně 0-3 pak prohrává Jarda s Bubeníkem. Ovšem poté přichází bodová úroda hráčů Šošůvky. Aleš vyhraje první sadu s Kopeckým 16-14, v druhé sice prohraje, ale ty další dvě patří našemu hráči. Marek přes počáteční problémy přehraje Kováře 3-0 a hodně podobný průběh i se stejným výsledkem má zápas mezi Leošem a Bubeníkem. Úvodní dva sety ztratí v duelu s Kopeckým Jarda, pak však náš hráč hru ovládne a raduje se z vítězství 3-2. Bezpečnou výhru 3-0 přidá s Kovářem Aleš a důležitý bod připíše také Marek, jenž zdolá obranáře Pavlů 3-1. Výhru Leoše 3-0 s Kopeckým sice poněkud kompenzuje prohra Jardy s Kovářem, ale dál držíme bezpečný náskok. Další dva zápasy se hrají pět setů. Aleš potvrdí výbornou formu v nástavbové části (kdy ztratil jediné utkání!) a zdolá Pavlů 3-2. Marek tolik štěstí nemá a v koncovce pátého setu prohraje s Bubeníkem 12-14. Definitivu našemu vítězství dá Leoš výhrou nad Kovářem 3-0. Tudíž nás už nemusí tolik mrzet závěrečné dvě prohry Marka a Jardy, když Aleš již k poslednímu střetnutí nenastoupí. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 3:7, 5:9, 8:10.

RP IV: Šošůvka C – Veselice B 13 : 5

Krátký Marek : 3,5 bodu
Mikulášek Josef : 3,5
Šindelka Stanislav st. : 3,5
Petlach Radek : 2,5

Nejlepší sezónu v historii našeho oddílu (2. místo áčka v kraji a vítězství béčka v RP II) stvrdilo ve svém posledním vystoupení také céčko. To dosáhlo výhry v RP IV bez jediné porážky. Samotný duel s Veselicí jsme začali výhrami v obou čtyřhrách. Zatímco Staňa s Radkem nemají moc práce se Strakou a Jiřím Fabiánkem, tak Marek s Josefem se s párem Jan Fabiánek – Jarůšek tahají až do koncovky pátého setu, kterou vyhrají 11-9. První kolo přinese výhry Marka s Jiřím Fabiánkem a Josefa se Strakou v poměru 3-0, Radek porazí Jarůška 3-1 a prohraje pouze Staňa s hostující jedničkou Fabiánkem Janem, když sice srovná stav zápasu z 0-2 na 2-2, ale v koncovce pátého setu má více štěstí hráč Veselice v poměru 11-9. V kole dalším si na pět setů s Janem Fabiánkem zahraje také Marek, ovšem ani on pátý set do vítězného konce dotáhnout nedokáže. To ostatní naši hráči bezpečně vítězí. Josef 3-1 s Jarůškem a Radek se Staněm nenechají ani set Jiřímu Fabiánkovi, resp. Strakovi. Vyrovnané duely se hrají v kole třetím. Po výhře Josefa s Jiřím Fabiánkem zvládne pětisetový duel s Jarůškem Staňa a Marek otočí stav z 0-2 ke svému vítězství 3-2 se Strakou. Na Fabiánka Jana si tentokrát nepřijde Radek a prohrává 1-3. Fabiánek Jan je nakonec neporažen, jelikož 3-1 porazí v závěru i Josefa. Prohrává také Radek, který uhraje jen jeden set na Straku a tak jednoznačnost našemu vítězství dají výhry Marka a Staně. Průběh duelu: 2:0, 5:1, 8:2, 11:3, 13:5.