Zpráva z utkání 16. kola okresního přeboru mužů - 3. 4. 2016

3.4.2016

Sestava: Valach – Musil – Šebela, Wágner (87. Petlach Radek), Bezděk – Kuchař, Doležel, Fabiánek, Krátký, Knödl – Sehnal

Střelci branek: Krátký – Malásek

Vyloučení – Valach

Po dlouhé zimní přestávce se opět zdvihla stavidla okresních soutěží ve fotbale. Naši hráči, pod vedením nového trenéra Ladislava Zukala, přivítali na úvod ambiciózní celek z Adamova. A soupeř potvrdil svoji kvalitu, když bych byl opravdu na pochybách, zdali se vůbec v letošním ročníku představil v Šošůvce lepší protivník. Domácí fotbalisté ovšem nezklamali. Ačkoliv přece jen byly vidět mezery způsobené nerozehraností, tak bojovali a dokázali si zejména v první půli vypracovat i solidní šance k tomu, aby nezůstalo jen u remízy. Jenže skoro celý druhý poločas hráli bez vyloučeného brankáře Valacha, dotahovali jednobrankové manko a tak musíme být nakonec se ziskem jednoho bodu spokojeni. Ovšem zejména disciplína, pak fyzická kondice, kdy jsme dokázali i v deseti hrát vyrovnanou partii a konečně hlavně viditelná snaha hráčů Šošůvky porvat se o výsledek, to vše je příslibem do dalších zápasů.

Úvod utkání se nesl ve znamení opatrnosti. Ani jedno z družstev nechtělo udělat chybu a tak prim hrály defenzívy. Přesto na sebe první větší šance nenechala dlouho čekat. V 11. minutě se uvolnil na pravé straně Kuchař a po jeho přihrávce zakončuje z úrovně penalty Krátký, ovšem brankář Adamova předvede skvělý zákrok a nohou míč vyrazí. V dalších minutách je míč častěji na kopačkách soupeře. Ten hraje důrazně a v kombinaci moc laciných ztrát nemá. Naši hráči sázejí spíše ne rychlé výpady, ale blízko ke gólu jsme po standartní situaci. Tu ve 21. minutě zahraje Bezděk a brankář skákavý míč vyráží s pomocí břevna na roh. Ve 27. minutě dá o sobě vědět také soupeř. Střela pronikajícího útočníka ze sedmnácti metrů těsně míjí levý horní roh Valachovy brány. Nebezpečně vypadají soupeřovy standartní situace. Po jedné z nich vyráží Valach střelu z dvaceti metrů i s pomocí břevna mimo svoji bránu. V prvním dějství se prosazujeme hlavně z pravé strany. Ve 34. minutě střílí Kuchař a z jeho tečovanou ranou má brankář plné ruce práce. Právě náš záložník má největší možnost prvního poločasu. Ve 40. minutě mu ideálně naservíruje míč Doležel, ale Kuchařovu střelu ze šesti metrů bravurně u své levé tyče likviduje gólman. Závěr úvodního dějství patří hostům, ale naše obrana pracuje spolehlivě a do žádné větší šance soupeře nepustí.

Po pauze získává územní převahu Adamov. A v 50. minutě může jít do vedení. Obrovský závar před naší bránou začne střelou končící na Valachově pravé tyči a pak několika dorážkami, které však cestu do sítě nenajdou. Jenže v 54. minutě je zde velká komplikace. Lehká ztráta míče na soupeřově polovině předznamená brejkovou situaci, ve které hráč hostů postupuje osamocen na Valacha, náš brankář vybíhá, zasahuje míč rukou mimo pokutové území a je z toho červená karta. Do brány se postaví Petr Doležel a pokračujeme v deseti. Že v bráně nemáme žádnou „popelnici“ ukáže Petr již v 58. minutě kdy konečky prstů vyškrábne přízemní střelu z patnácti metrů mimo bránu. Ovšem v 60. minutě se odehraje hodně podobná situace a tentokrát pro hosty úspěšnější. Na přesně umístěnou střelu Maláska z pravé strany Doležel nedosáhne a míč končí u jeho vzdálenější pravé tyče, 0-1.
Ještě hůře může být v 64. minutě. Pronikající útočník přehazuje vybíhajícího Doležela, ale vracející se Wágner míč směřující do brány odhlavičkuje. Ovšem i v deseti nerezignujeme na útok a držíme soupeře v bdělosti. Navíc v 72. minutě předvede skvělou individuální akci Knödl, který projde přes čtyři protihráče, předloží míč na pravou stranu Krátkému a Mára svým stým gólem v mistrovských zápasech v dresu Šošůvky prostřelí brankáře a srovná stav, 1-1.
Ve zbývajících minutách aktivita Adamova přece jen poleví a hraje se i v nerovnovážném stavu vyrovnané střetnutí. Máme i náznaky šancí, ale k vážnější možnosti nevedou. To hosté mají k vítězství blízko v 86. minutě, když je jejich hráč sám před Doleželem, ale Petr podtrhne svůj dnešní skvělý výkon na nezvyklém postu a „tutovku“ likviduje. Ve zbývajícím čase se toho (kromě rozmíšky mezi hráči u laviček) moc po fotbalové stránce neděje a tak se oba celky rozejdou po závěrečném hvizdu rozhodčího smírně.

Příště: V další utkání nás čeká souboj s přímým konkurentem v boji o záchranu, kterým je celek Vavřince. Na jeho hřiště zajíždíme v neděli 10. dubna a úvodní výkop je stanoven na 15:30. Věříme v podporu fanoušků v tomto regionálním derby.