Znak obce a Nazev obce

Dnes je středa
20. února 2019, 7. týden
svátek má Oldřich, zítra Lenka

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 7228
Jaro

 5777
Léto

 5991
Podzim

 5517
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Soutěž - Běleč-Křeptov 17.9.2006


Neděle 17. září znamenala pro nás, pro hasiče, předposlední kolo Velké ceny Blanenska v Bělči-Křeptově.

Vampigirl,
Příspěvky,
přečteno 818x,
17.9.2006Neděle 17. září znamenala pro nás, pro hasiče, předposlední kolo Velké ceny Blanenska v Bělči-Křeptově. Je zde jedna z nejrychlejších tratí na našem okrese. Od čáry k základně se běží z kopce, takže problémy mohou nastat u košařů a na savicích. Od základny se běží také z kopce a asi v půlce, dá se říct, po rovině. Ještě je trať mírně zešikma a svažuje se doleva. Takže výběh pro béčkaře a levé proudaře by mohl být docela těžký oříšek, protože sešup od základny je pro netrénované celkem nebezpečný. Náběh okolo základny je ze zámkové dlažby, takže když praskne nějaké to „béčko“, pěkně to zde klouže.

Do Bělče se vypravili všichni muži, holkám chyběla strojnice Hana, kterou zastoupila Broňa z Černovic. Ovšem podle auta to vypadalo, že jede maximálně jedno soutěžní družstvo. Zbytek se musel dopravit z práce a to buď autem nebo na kole.

Jak je již na Velké ceně zvykem, na travnatém plácku chodí první muži. Naši kostičkovaní bozi šli jako poslední, protože se muselo čekat na zbytek jejich družstva. Bohužel si svůj loňský osobáček nezopakovali, ani jej nevylepšili. Velké problémy byly u Petra na koši. Voda nešla, takže celý předek (myslím tím hlavně proudaře) se mohl v klidu zastavit a k nástřikové čáře pomaličku dojít. S časem 23.89 s (levý terč 23.85 s) nemohli kluci počítat s dobrým umístěním. Za tento svůj výkon si odvezli 1 bod do bodování VCB a 25. místo.

Ženám se bohužel taky nedařilo. Sice stále pilně trénují, ale časy tomu v poslední době moc neodpovídají. Chyba nastala už u pravé proudařky Aničky, která si nejprve zapojila proudnici přes zub a vybíhala až zároveň s Marií na rozdělovači. Sice ztrátu na levou proudařku Simonu dohnala, ale Marie neměla zapojené levé céčko, takže voda šla pouze Aničce, která takový tlak nečekala a předvedla své oblíbené kaskadérské číslo. Holky pokus nedokončily, takže si neodvezly ani jeden bod.

Příští týden nás čeká poslední soutěž Velké ceny v Sudicích. Bohužel naše šance dostat se na stupně nejvyšší už nejsou reálné. Snad se nám ty poslední závody, ve kterých nám už o nic nejde, alespoň podaří.Fotografie

17.9.2006

17.9.2006

Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.382 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster