Zpráva z utkání 20. kola okresního přeboru mužů - 1. 5. 2016

přečteno 571x,
2.5.2016

Sestava: Valach – Petlach Radek (63. Mikulášek Michal) – Manoušek, Wágner, Bezděk – Šebela, Doležel, Musil, Knödl – Dvořáček (89. Pokorný), Sehnal (86. Nemeškal)

Střelci branek: Sehnal 2 a Knödl – Hubený a Schuch Adam

Důležité vítězství s ohledem na postavení v tabulce si připsali naši fotbalisté. Je však třeba říct, že po úvodní čtvrthodině, kdy nás soupeř přehrával a vypracoval si dvoubrankový náskok, by si na hráče Šošůvky vsadil málokdo. Ovšem ve zbývajícím hracím čase jsme se dokázali výrazně zvednout, a i když by se našlo spoustu nedostatků, tak oproti zápase v Bořitově byla k vidění chuť se o výsledek porvat. Výsledkem našeho úsilí bylo otočení výsledku, a i když objektivně viděno by duelu svědčila spíše remíza, tak tři body bereme s velkou chutí.

Samotný úvod utkání nevypadal nikterak zle. Měli jsme zde dva náznaky rodících se akcí, ale bez většího efektu. Jenomže pak převzal otěže do svých rukou soupeř a to hodně pevně. V 10. minutě uděláme chybu ve středu hřiště a Valach likviduje samostatný náběh hráče hostů. Ve 12. minutě už udeří. Rozehraný rohový kop z levé strany proletí podél brány až na vzdálenější tyč, kde si počíná nejdůrazněji Hubený a posílá míč pod břevno Valachovy brány, 0-1.
Soupeř je dál mnohem aktivnější a převážně se hraje na naší polovině. A v 16. minutě je již naše ztráta dvougólová. Po rychle protiakci nalezne centr z pravé strany nabíhajícího Schucha, ten se prosadí přes obránce a ačkoliv Valach jeho první střelu dokáže skvělým zákrokem vyrazit, tak proti té opakované už nemá šanci, 0-2.
A o minutu později může být ještě hůř. Před Valachem je opět osamocený hráč, který ho dokáže prostřelit, ale před bránou zachraňuje dobíhající Wágner. Z hluboké jámy, kterou jsme si sami svým vstupem do zápasu vykopali, se začneme vyhrabávat od 21. minuty. To Dvořáček načasuje výbornou přihrávku na po levé straně rozběhnutého Knödla a náš kapitán přesně umístěnou střelou k protilehlé tyči vrací svůj tým do zápasu, 1-2.
Najednou zjistíme, že to půjde a rázem se dějí rušné věci hlavně před bránou soupeře. Ve 23. minutě předvedeme hezkou kombinaci, na jejímž konci přihrává Knödl před bránu Dvořáčkovi, ale ten bránu míjí. Vyrovnání má na kopačce opět aktivní Knödl, který se po přihrávce od Sehnala dostane k pohotové střele, ale míří nad bránu. A ve 27. minutě je zde další možnost, když z pravé strany pálí Šebela a jeho rána se otře o pravou tyč brány Doubravice. V první půli se hraje utkání, které se musí líbit. Oba celky jsou aktivní ve hře dopředu a stále se něco děje. Ve 33. minutě si oddechneme, když hráč Doubravice hlavičkuje po rozehraném přímém kopu vedle brány. Ještě větší možnost k navýšení vedení má protivník ve 36. minutě. Jenže to by v naší bráně nesměl stát výborný Valach, který likviduje další náběh osamoceného útočníka. Ve zbytku první půle se oba týmy snaží o změnu skóre, ale vždy chybí ta finální přihrávka.

Druhá půle už je na gólové možnosti chudší, ale dramatičnost nechybí. K radosti místních příznivců také brzy srovnáme stav. V 52. minutě po rozehraném rohovém kopu centruje po spolupráci s Doleželem před bránu Bezděk a hlavičkující Sehnal posílá míč i přes zásah gólmana do sítě, 2-2.
Na konci 60. minuty je tu definitivní obrat ve skóre. Doležel přihrává Bezděkovi, ten centruje z levé strany před bránu, kde se dostane k hlavičce Šebela. Jeho prudký pokus sice nemíří do sítě, ale přesně do míst, kde se pohybuje Sehnal, no a Luďa po rychlém zpracování zasune míč ze čtyř metrů do poloodkryté brány hostů, 3-2.
Vedoucí branka Šošůvky změní zase ráz utkání. Přece jen se více soustřeďujeme na defenzívu a na tahu je soupeř. K vidění je několik nebezpečně vypadajících situací před naší „šestnáctkou“, ale obrana domácích dokáže střelecké pokusy blokovat a tak se nedá hovořit o nějaké vyložené šanci. Ovšem ani naši hráči se přes několik nadějně rozběhnutých kombinací nedokáží před bránou prosadit výraznou gólovou možností. A tak nejvíce vzruchu přinese situace z 80. minuty. To gólovou hlavičku hráče Doubravice Valach jen srazí, aby pak prokázal skvělý reflex a zpětným skokem dokázal míč z brankové čáry vyrazit. V nervózním závěru se pak ještě v 90. minutě dostává do nadějné možnosti jeden z hráčů soupeře, ale dobíhající Musil dokáže míč srazit na rohový kop. Jinak právě Musil byl dnes naším nejlepším hráčem a měl velkou zásluhu na tom, že po dvou nepovedených utkáních jsme se zase o něco více vzdálili pásmu sestupu.

Příště: V neděli 8. května nás čeká tradiční derby ve Sloupě. Utkání začíná v 16:30 a věříme, že spousta našich fanoušků sejde z kopce a naše hráče povzbudí.

Ml. žáci: Šošůvka – Velké Opatovice 2 : 7 (1 : 2) Lada Mikulášková a Ondra Hloušek