Zpráva z utkání IV. třídy mužů - hráno v neděli 1. října 2006

přečteno 1075x,
1.10.2006

8. kolo - IV. třída mužů

Sestava: Valach J. (46. Flek V.) – Šindelka S. – Střítecký J. (70.Pernica P.), Pernica M. (55. Hasoň V), SmutnýASmutný A. – Petr L., Mikulášek P., Mynařík T., Sehnal P. – Potocký I., Řezníček L.

V nedělním mistrovském utkání hrálo „béčko“ v Lažanech. Na svého soupeře jsme neměli a výsledkem je vysoká porážka.

Od úvodních minut nás domácí zatlačili před naše pokutové území a s vypětím všech sil a i 2x s pomocí brankové konstrukce jsme drželi bezgólový stav. Skóre se změnilo ve 21.minutě. Nejprve Valach zázračně špičkou kopačky vykopl míč směřující do naší branky, ale akce domácích pokračovala a hráč Lažan až neuvěřitelně přesnou střelou z rohu velkého vápna mířící k protilehlé tyči otevřel skóre,1-0.
Ve 27.minutě zaváhala dvojice Šindelka – Pernica a domácí útočník postupoval sám na Valacha, kterého střelou po zemi bezpečně překonal,2-0.
A za další tři minuty bylo prakticky po zápase. Střílený centr proletěl naším pokutovým územím až k nekrytému hráči Lažan a ten upravil už na 3-0.
Tahle smršť nás hodně srazila. V první půlhodině jsme sice byli pod tlakem, ale dokázali jsme si přesto vypracovat některé nadějné situace, které jsme však nedokázali dotáhnout do finální koncovky. To domácí byli efektivnější, nedělalo jim problém obejít protihráče a z jedné takové akce ve 39.minutě, kdy jejich útočník pronikl po levé straně a zpětnou přihrávkou nalezl nabíhajícího spoluhráče, který nekompromisně z dvanácti metrů zavěsil, zvýšili na 4-0.

Ve druhé půli nastoupil místo zraněného Valacha po více jak roční pauze do naší branky Flek. Podal velice dobrý výkon a měl velkou zásluhu, že jsme si neodvezli ještě větší příděl.
V druhé části utkání jsme se k nějakému většímu ohrožení branky Lažan prakticky nedostali. To domácí pokračovali v aktivní hře a rychlými kombinacemi se dokázali dostávat do brankových příležitostí. Některé jejich šance zlikvidoval Flek, něco odvrátila obrana, ale přesto se ještě 3x skóre měnilo. Nejprve v 63.minutě se individuálně prosadil nejlepší hráč utkání, domácí útočník Beran, který prošel až před Fleka a když si náš brankář na míč sáhl, tak přesto skončil v jeho síti, 5-0.
V 75.minutě centruje z pravé strany pronikající hráč domácích a jeho nedostatečně pokrytý spoluhráč se z deseti metrů trefuje pošesté, 6-0.
No a v 80.minutě si na přihrávku za obranu naběhl Beran, obstřelil Fleka a vracející se Šindelka už nedokázal míč usměrnit z naší branky mimo tyče, 7-0.
V tomto utkání se nám vůbec nedařilo. Soupeř byl kvalitní a jeho vysoké vítězství je naprosto zasloužené.
Tímto střetnutím jsme skončili utkání s mužstvy z popředí tabulky a teď nás čekají družstva výkonnostně srovnatelná s tím naším, kde už bychom se měli pokusit bodovat.

Hned tím prvním budou Lažánky, které hostíme v sobotu 7. října od 15.30 na našem hřišti.