Zpráva z utkání IV. třídy mužů - hráno v sobotu 7. října 2006

7.10.2006

9. kolo - IV. třída mužů

Střelci našich branek: Jonáš Langr 2x (2-1 a 3-1), Tomáš Mynařík (1-1)

Sestava: Valach J. – Šindelka S. – Střítecký J., Hasoň V.(75. Flek V.), Vymazal M. – Klemsa J.(62. Petr L.), Mynařík T., Mikulášek P., Sehnal P. – Langr J., Potocký I.(59. Řezníček L.)

V sobotním utkání se na hřišti v Šošůvce střetly celky ze spodních pater tabulky. V průměrném utkání byl náš celek lepším družstvem a po zásluze si připsal své druhé vítězství v sezóně.

Utkání začalo sérií rohových kopů před naší brankou, která však výraznější šanci hostům nepřinesla. Přesto to byly Lažánky, které šly poměrně brzy do vedení.
V 16. minutě se hodně nešťastně odrazil míč od Vymazala přímo k nohám rozběhnutého hráče hostů a ten svůj samostatný nájezd na Valacha chladnokrevně proměnil, 0-1.
Vstřelená branka hosty povzbudila a ve 22. minutě přišla jejich další příležitost. Opět smolně odražený míč končí na kopačkách hráče Lažánek a s jeho prudkou střelou má Valach plné ruce práce. Poté už převzali definitivně iniciativu fotbalisté Šošůvky, což jim vydrželo prakticky až do konce utkání.
Ve 29. minutě byl blízko vyrovnání Langr, šel sám na brankáře, obstřeloval ho, ale nepříliš prudkou střelu stihnul obránce vykopnout z branky. Pokračovali jsme dál v náporu, našim hráčům nedělal problém obejít protihráče, ale v průběhu celého utkání jsme se potýkali se schopností přesné přihrávky. Hosté hráli velmi zataženě, jejich obrana snad nepřekročila půlící čáru, a spoléhali prakticky jen na své dva útočníky, že „vepředu něco udělají“. Mezitím jsme si vypracovali další šance. Ve 32. minutě hlavičkuje Hasoň v nadějné pozici pouze do brankáře, o chvíli později nebezpečně pálí Sehnal, ale vyrovnání přichází až ve 39. minutě po standardní situaci.
Přímý kop z devatenácti metrů zahrává Langr, k překvapení obrany hostů nevolí přímou střelu, ale nahraje napříč pokutovým územím na rozběhlého Mynaříka a ten nekompromisní střelou pod břevno nedá brankáři žádnou šanci, 1-1.
V závěru poločasu nám ještě zatrnulo, když se před Valachem objevil útočník hostů, ale v solidní pozici branku minul.

Ve druhé půli už se hrálo většinou jen na polovině soupeře. Hostům evidentně ubývaly síly a rozdílový gól visel ve vzduchu. Do velkých příležitostí se postupně dostali Langr, Sehnal a Klemsa, ale míč do sítě nedostali.
Povedlo se nám to až v 67. minutě. Mikulášek vysunul dlouhou přihrávkou za obranu Langra a ten svůj samostatný únik proměnil střelou pod břevno ve vedoucí branku, 2-1.
Stejný hráč v 71. minutě definitivně rozhodl. Sehnal se proháčkoval po levé straně, přihrál před branku, obránce hostů se dopustil chyby a Langr ze sedmi metrů pohodlně skóroval, 3-1.
V 79. minutě mohl Langr dokonce zkompletovat hattrick, ale po Sehnalově přihrávce branku v dobré pozici minul. Na druhé straně mohl ještě v 87. minutě zdramatizovat zápas hráč Lažánek, ale z deseti metrů branku míjí. Takže jsme se po závěrečném hvizdu mohli radovat ze zaslouženého vítězství.

V neděli 15.října zajíždí „béčko“ do Doubravice k duelu s místní rezervou. Odjezd osobními auty je stanoven na 14.30.