Zpráva z utkání 4.kola okresního přeboru mužů - 27. 8. 2016

přečteno 518x,
28.8.2016

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Bezděk – Kuchař, Fabiánek (89. Zouhar Ivan), Doležel, Knödl – Krátký (46. Šebela), Sehnal

Střelci branek: Sehnal, Maňoušek, Musil, Bezděk – Oldřich, Kamenický, Hlaváček, Odehnal

Č.K.: 43. Wágner – 83. Bayer

Jelikož utkání v Olešnici bylo minulý týden odloženo, představili se naši hráči v horkém sobotním odpoledni i ve svém druhém vystoupení vlastnímu publiku. A představení to nebylo z naší strany moc povedené. Hosté byli pohyblivějším a i lepším celkem. Svoji roli mohlo sehrát podcenění z naší strany, vlažný vstup do zápasu, kdy jsme se pak těžko dostávali do hry, poté i početní oslabení, těžko říct. Navíc naše nedůslednost při obsazování protihráčů byla až křiklavá. Pozitivum lze najít v tom, že jsme nakonec vydolovali nesmírně cenný bod. A pak ještě musím zmínit brankáře Valacha, který sice dostal čtyři branky, ale byl to on, díky komu jsme dostali šanci hrát až do konce. Jelikož soupeř si za konečný výsledek musí hodně „drbat hlavu“. Vést 16 minut před konce 4-1, hrát proti deseti a nevyhrát??? To se zas tak často nevidí.

Úvod zápasu nezačal pro naše barvy nikterak dobře. Již ve 2. minutě vznikne velký zmatek před naší bránou, míč poskakuje z nohy na nohu a určitě si oddychneme, že hned neprohráváme. V dalších minutách se snažíme převzít aktivitu a některé naše možnosti nejsou daleko od úspěchu. V 7. minutě sklepne Krátký míč pro Sehnala a Luďa ve složité pozici sice dokáže obstřelit brankáře, ale balon se odráží od levé tyče zpět do hry. V 10. minutě se zase prosadí na pravé straně Kuchař, jenž svůj náběh zakončuje ranou do nohou brankáře. Ovšem soupeř je také nebezpečný a naše laxní pojetí defenzívy mu docela vyhovuje, když několika jeho akcím chybí jen finální přihrávka. V 17. minutě se ovšem dějí zajímavé věci před bránou Boskovic. Vynutíme si tlak a střelu jednoho z našich hráčů z deseti metrů zastavuje brankář jen díky tomu, že míří do jeho těla. Nedůslednost nás přijde draho ve 25. minutě. Po sérii nedorazů přichází centr před bránu, zde se útočník hostů vyhne Musilovi, ten jen následně fauluje a kope se jedenáctka. S její exekucí nemá soupeř žádné problémy a jde tak do vedení, 0-1.
Obdržená branka je vyústěním situace na hřišti. Sice se snažíme o získání převahy, ale trápíme se. Ve 32. minutě ovšem předvedeme hezkou kombinaci, která končí srovnáním stavu. Na levé straně dostane míč do běhu Knödl, pošle prudký centr před bránu, Sehnal dokáže předskočit obránce a velice povedeným zásahem posílá míč z devíti metrů i s pomocí břevna do sítě, 1-1.
Víra ve zlepšení hry po vstřelené brance se však ukáže jako lichá. Chybí nám více pohybu i důrazu, soupeř je většinou u každého odraženého míče dřív a nám dá velkou práci získat ho zpět. Dokážeme se sice usadit na polovině hostů, ale po našich nepřesnostech hrozí Boskovice při jakémkoliv získání míče přečíslením. A ve 43. minutě nám je jedno z těchto zaváhání osudné. Hra se od brány soupeře rychle přenese na druhou stranu, Wágner zastavuje protivníka faulem, ale míč přesto hosté udrží na svých kopačkách a tato akce končí přihrávkou na úplně volného hráče před Valachem, který nemá problém vrátit Boskovicím vedení, 1-2.
Navíc Tomáš Wágner dostává za svůj faul druhou žlutou kartu a je jasné, že do druhé půle půjdeme pouze v deseti.

A začátek druhého dějství nás srazí dolů ještě víc. Hráč soupeře se ve 46. minutě uvolní na levé straně, na jeho přihrávku si do „velkého vápna“ naběhne neobsazený protihráč, který zamíří přesně k tyči, 1-3.
A další rána na sebe nemusí nechat dlouho čekat. Ve 48. minutě přehraje soupeř defenzívu Šošůvky a Valach likviduje první samostatný náběh v druhé půli. Protivník má navrch a naši hráči se jen těžko prosazují. Šanci nám dá až brankář Boskovic. Ten si asi myslel, že může před rozehrávkou držet míč až do konce duelu, rozhodčímu došla trpělivost a je zde možnost nepřímého volného kopu z osmi metrů. Po jeho rozehrání pálí Sehnal, ale bohužel trefuje jen jednoho z obránců stojícího na brankové čáře. Je to ovšem na dlouhé minuty jediné vážnější ohrožení brány soupeře. To hosté jsou mnohem nebezpečnější. V 62. minutě vystihne Musilovu zpětnou přihrávku útočník, ale ani teď se Valach překonat nenechá.
Ovšem v 68. minutě už je i on bezmocný. Dlouhý míč prodlužuje hlavou hráč Boskovic na svého útočníka a ten si tentokrát s naším gólmanem poradí a obstřelem zvyšuje na 1-4.
Obdržený gól na Jardovi nenechá žádné následky, jelikož v 71. minutě likviduje další vyloženou šanci Boskovic po střele úplně volného hráče. Navíc o minutu později máme i štěstí, když je Fabiánkem v pokutovém území na hranici pravidel atakován protihráč, přesto se uvolní, aby následně poslal míč z pěti metrů nad odkrytou bránu.
Zdá se, že je jen otázkou, jaký bude výsledný rozdíl, ale začnou se dít věci. V 74. minutě přihraje Doležel Maňouškovi a Jirkova střela z osmnácti metrů z pravé strany zapadne přesně k protilehlé tyči, 2-4.
A za tři minuty je zde další změna stavu. Musil, který se vysunul do zálohy, se prosadí na levé straně, aby poté z těžkého úhlu překvapil brankáře, vybíhajícího na očekávaný centr, střelou přímo nad ním ke vzdálenější tyči, 3-4.
Rázem naše aktivita výrazně stoupne a soupeř dostane strach o výsledek. V 80. minutě střílí nad bránu z dobré pozice Musil. No a v 83. minutě se šikovně uvolni za hranicí „šestnáctky“ Doležel, který je následně faulován. Hostující obránce dostává žlutou kartu, a jelikož je již druhá, tak putuje do sprch. Míč si poté k rozehrání postaví Bezděk a trefuje přízemní střelou mezeru mezi brankářem a jeho pravou tyčí, 4-4.
Závěr zápasu je tak úplně otevřený, ale ani jedno z mužstev si netroufne jít do zásadního rizika a spíše se oba celky spokojí s bodem, který je po průběhu duelu pro nás nakonec zlatý.

Příště: V sobotu 3. září hrajeme od 16:00 v Ráječku proti místní rezervě. Odjezd osobními automobily.

Ale ještě předtím, ve čtvrtek 1. září, bude sehráno od 18:00 čtvrtfinále okresního poháru v Ostrově.