Zpráva z utkání 6.kola okresního přeboru mužů - 11. 9. 2016

11.9.2016

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Bezděk – Šebela (6. Petlach / 74. Zouhar Ivan), Fabiánek, Doležel, Knödl – Krátký (89. Baláž), Sehnal

Střelci branek: Doležel, Krátký a Sehnal - Beránek

Č.K. 84. Zich (B)

V dnešní horkou zářijovou neděli jsme v souboji sousedů v tabulce hostili Bořitov. Hrálo se hodně průměrné střetnutí s minimem šancí a se spoustou nepřesností na obou stranách. Troufnu si říct, že by zápasu slušela spíše remíza, jelikož soupeř byl co do kombinace i lepším celkem, naši hráči měli zase asi více nadějně rozehraných akcí do zakončení. O tom, že všechny body zůstanou v Šošůvce, rozhodla standartní situace v závěru zápasu, kdy se parádně trefil Krátký a zabezpečil nám tak důležité vítězství.

Samotný úvod střetnutí pro nás nezačal příliš šťastně, jelikož pro zranění opustil hrací plochu již v 6. minutě Šebela. Další nepříjemnost, tentokrát herní, mohla přijít v 9. minutě. To chybuje Bezděk, následuje přečíslení, na jejímž konci je úplně osamocený útočník Bořitova před Valachem. V tu chvíli však Jarda vytáhne skvělý zákrok, když tuto vyloženou příležitost likviduje. Když možnost jít do vedení soupeř odmítne, využijeme ji sami. Ve 13. minutě centruje před bránu Bezděk, pohotovou střelu Krátkého ze čtrnácti metrů gólman jen vyrazí před sebe a dobíhající Doležel i s pádem a nadvakrát, míč do sítě přece jen dostane, 1-0.
V 15. minutě ovšem může být srovnáno. Střela hráče hostů uvnitř „šestnáctky“ však břevno naší brány přeletí. Po této přece jen divácky zajímavé čtvrthodině přijde hodně „hluchá“ pasáž v podstatě trvající až do přestávky. Oba celky doplácejí na nepřesnosti. Hosté jsou opticky fotbalovější i běhavější, ale že by jejich snaha vedla k nějaké brankové možnosti, to se říct nedá. Naši hráči sice mají nadějně vyhlížející náznaky, ale problémem je dát si často vůbec tu první přesnou přihrávku, o té finální ani nemluvím. A tak přítomné obecenstvo hřeje spíše slunce než předváděná hra.

Kdo očekával, že druhá půle bude lepší, musel být zklamán. Vzhledem ke stávajícímu stavu je protivník sice aktivnější, k čemuž mu svým nedůrazem i pomáháme, ale něco zásadního vymyslet ve finální fázi? To ne. Ostatně naši hráči jsou na tom stejně. Takže míč je více mimo hru než v ní. Jenže v 64. minutě se nám nevyplatí nedůslednost při krytí protihráčů. Soupeř se prosadí na své pravé straně, následuje přihrávka před bránu a neobsazený Beránek srovná skóre, 1-1.
Hosty vyrovnávající gól povzbudí a v těchto chvílích by při pohledu na vývoj byli naši příznivci snad spokojeni i s remízou. Naštěstí závěrečná fáze duelu přinese zlepšení a i tlak na bránu Bořitova. V 79. minutě najde Bezděkova přihrávka Krátkého na hranici pokutového území, ale Mára v této velmi dobré příležitosti selže a pošle z patnácti metrů míč nad bránu. Naštěstí si náš útočník najde svoji chvíli jen o pár desítek vteřin později. S blížícím se závěrem totiž začnou přibývat na našem kontě standartní situace a po jedné z nich i udeří. Stane se tak v 82. minutě a je to ten okamžik, kvůli kterým se vyplatí chodit na fotbal. Bezděk rozehraje z pravé strany rohový kop, jeho přetažený centr najde snad tři metry za rohem malého vápna Krátkého a Marek nádherným volejem umístí míč přesně k protilehlé tyči, 2-1.
Stávající stav neunese o chvíli později obránce Bořitova a je za kritiku rozhodčího vyloučen. I v deseti se však snaží hosté alespoň o remízu a v závěru dokáži dostat míč do nebezpečného prostoru před naši bránu. Ovšem v klíčových chvílích si jej vždy dokáží najít hráči Šošůvky a nerozpakují se s odkopem. A po jedné takové akci přijde definitivní pojistka. Dlouhý odkop najde u půlící čáry Sehnala, Luděk se v souboji jeden na jednoho prosadí přes obránce a rázem uhání sám na brankáře. Ten proti němu sice vyběhne, ale náš útočník využije přesně té chvíle, kdy se mu vrhá pod nohy a dokonalým nákopem přes jeho tělo pošle míč neomylně do sítě, 3-1.
V úplném závěru už se hraje taková oboustranná bezstarostná hra, která však nevede k úspěchu ani na jedné straně.

Příště: V tomto týdnu nás čeká hned dvojzápas. Již ve středu 14. září zajíždíme k dohrávce 3. kola na půdu jednoho z favoritů celé soutěže z Olešnice. Hraje se od 17:30 a autokar odjíždí od hřiště v 16:00.
A sobotu 17. září nás od 16:00 hostí rezerva Kunštátu. Odjezd je osobními automobily.

Ostatní výsledky 6. kola OP:
Sloup – Boskovice B 1 : 1, Olešnice – Vysočany 3 : 2, Doubravice – Lipůvka 2 : 4, Letovice – Kořenec 2 : 1, Olomučany – Adamov 6 : 0, Ráječko B – Kunštát B 3 : 1