Zpráva z utkání 9. kola okresního přeboru mužů - 2. 10. 2016

přečteno 528x,
2.10.2016

Sestava: Valach – Musil (72. Odehnal) – Maňoušek, Wágner, Bezděk – Mikulášek Michal, Koníček (27. Petlach), Doležel, Knödl - Krátký, Sehnal

Střelci branek: Vágner 2, Torda, Pernica, Ševčík a vlastní – Sehnal a Doležel

Nedělní utkání v sousedních Vysočanech se nám vůbec nepovedlo a po zásluze jsme si odvezli vysokou porážku. Protivník měl vždy výborný vstup do obou poločasů, když pokaždé dvacet minut jednoznačně diktoval tempo, byl u všech míčů dřív, nepostrádal důraz v soubojích a hlavně střílel branky. Ve zbývajícím čase se sice hrálo opticky vyrovnaně, v samém závěru zápasu jsme dokonce dokázali využít soupeřovi ztráty koncentrace a snížit, ovšem to na lepší výsledek nemohlo stačit.

Začátek se domácím díky akci z 5. minuty povedl. To jsme nepokryli rychlou kombinaci rozvíjející se na naší pravé straně, pak jsme neubránili ani nabíhající hráče, takže když se míč dostal před naší bránou k Tordovi, tak ten měl celkem snadnou práci s prostřelením Valacha, 1-0.
Vysočany byly od začátku aktivní a rozdíl v pojetí hry, hlavně po ztrátě míče, byl markantní. Zatímco soupeř se dokázal bleskově vracet, tak o našich fotbalistech se tohle moc tvrdit nedá. Navíc v 16. minutě necháme až příliš snadno hlavičkovat před naší bránou Pernicu a Valach jen smutně sleduje let míče do své sítě, 2-0.
A o chvíli později máme i štěstí, když po velkém závaru jen s obtížemi dostaneme míč do bezpečí. Soupeř je dvoubrankovým náskokem uklidněn a bez větších problému kontroluje hru. Oproti jejich rychlé hře působí ta naše hodně zaostale. Neobsazujeme důsledně protihráče a ti mají pak spoustu času k vymýšlení, Šošůvka se dostane k pořádnému zakončení až ve 32. minutě, kdy uvnitř „šestnáctky“ střílí Sehnal nad bránu. Jinak se však přes důraznou defenzívu prosadit nedokážeme. Až ve 42. minutě zahrává Bezděk přímý kop z devatenácti metrů, brankář míč vyrazí jen před Mikuláška, ale ten jej do sítě poslat nedokáže a bránu míjí.

Jestli jsme šli do druhé části s nadějí na obrat, tak ta velmi rychle pohasla. Domácí začali velkým náporem a brzy definitivně rozhodli. Ve 48. minutě ještě první velkou šanci před Valachem domácí hráč prováhá, ale ve 49. minutě si počínáme ledabyle na vlastní polovině, míč si připraví nekrytý Vágner a parádní ranou z osmadvaceti metrů jej pošle pod břevno Valachovy brány, 3-0.
V 52. minutě naši defenzívu soupeř dokonale rozebere a střela hráče Vysočan z deseti metrů končí na břevnu brány Šošůvky. No v 54. minutě nepokryjeme další rychlou kombinaci, Musil fauluje pronikajícího hráče v pokutovém území a kope se penalta. S její exekucí nemá Vágner žádný problém a navyšuje náskok soupeře, 4-0.
Kalich hořkosti si vypijeme do dna v 60. minutě, když prudkou přihrávku před naši bránu pošle nekompromisně do vlastní sítě Maňoušek, 5-0.
V tu chvíli je to opravdu špatné a soupeř si na hřišti dělá co chce. O korekci se pokusí v 62. minutě Krátký, když jeho pohotovou střelu vyráží nad břevno brankář. Hra se poté dostane do takového klidného stavu, ve kterém se v podstatě již o nic nehraje. Oba celky se dokáží dostat před bránu i zakončit, ale buď střely míjí „zařízení“ nebo se stanou kořistí brankářů. A tak si na góly přítomní fanoušci musí počkat skoro až do závěru. V 83. minutě se na levé straně uvolní Knödl, přihraje před bránu Sehnalovi a ten už si sám před brankářem ví rady, 5-1.
A v 86. minutě je to opět náš kapitán, který si pohraje s obráncem a jeho přihrávkou před bránu pak nepohrdne Doležel, jenž z bezprostřední blízkosti dá výsledku přece jen přívětivější podobu, 5-2.
O tom, že stejně jako před rokem si odsud odvezeme 6 branek rozhodne 90. minuta. Rozehraný rohový kop z pravé strany šikovně tečuje domácí Ševčík a určí tím definitivní stav, 6-2.

Příště: V dalším střetnutí se naši fotbalisté představí domácímu publiku. V neděli 9. října hostíme od 15:00 Letovice. Takže všechny zveme.

Starší žáci: Letovice – Šošůvka 1 : 2 (1 : 1) Petr Mrázek a Dominik Nesrovnal