Znak obce a Nazev obce

Dnes je čtvrtek
27. února 2020, 8. týden
svátek má Alexandr, zítra Lumír

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 11630
Jaro

 7593
Léto

 7313
Podzim

 6964
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Vysočany - Šošůvka 6 : 2 (2 : 0)


Zpráva z utkání 9. kola okresního přeboru mužů - 2. 10. 2016

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 560x,
2.10.2016Sestava: Valach – Musil (72. Odehnal) – Maňoušek, Wágner, Bezděk – Mikulášek Michal, Koníček (27. Petlach), Doležel, Knödl - Krátký, Sehnal


Střelci branek: Vágner 2, Torda, Pernica, Ševčík a vlastní – Sehnal a Doležel


Nedělní utkání v sousedních Vysočanech se nám vůbec nepovedlo a po zásluze jsme si odvezli vysokou porážku. Protivník měl vždy výborný vstup do obou poločasů, když pokaždé dvacet minut jednoznačně diktoval tempo, byl u všech míčů dřív, nepostrádal důraz v soubojích a hlavně střílel branky. Ve zbývajícím čase se sice hrálo opticky vyrovnaně, v samém závěru zápasu jsme dokonce dokázali využít soupeřovi ztráty koncentrace a snížit, ovšem to na lepší výsledek nemohlo stačit.

Začátek se domácím díky akci z 5. minuty povedl. To jsme nepokryli rychlou kombinaci rozvíjející se na naší pravé straně, pak jsme neubránili ani nabíhající hráče, takže když se míč dostal před naší bránou k Tordovi, tak ten měl celkem snadnou práci s prostřelením Valacha, 1-0.
Vysočany byly od začátku aktivní a rozdíl v pojetí hry, hlavně po ztrátě míče, byl markantní. Zatímco soupeř se dokázal bleskově vracet, tak o našich fotbalistech se tohle moc tvrdit nedá. Navíc v 16. minutě necháme až příliš snadno hlavičkovat před naší bránou Pernicu a Valach jen smutně sleduje let míče do své sítě, 2-0.
A o chvíli později máme i štěstí, když po velkém závaru jen s obtížemi dostaneme míč do bezpečí. Soupeř je dvoubrankovým náskokem uklidněn a bez větších problému kontroluje hru. Oproti jejich rychlé hře působí ta naše hodně zaostale. Neobsazujeme důsledně protihráče a ti mají pak spoustu času k vymýšlení, Šošůvka se dostane k pořádnému zakončení až ve 32. minutě, kdy uvnitř „šestnáctky“ střílí Sehnal nad bránu. Jinak se však přes důraznou defenzívu prosadit nedokážeme. Až ve 42. minutě zahrává Bezděk přímý kop z devatenácti metrů, brankář míč vyrazí jen před Mikuláška, ale ten jej do sítě poslat nedokáže a bránu míjí.

Jestli jsme šli do druhé části s nadějí na obrat, tak ta velmi rychle pohasla. Domácí začali velkým náporem a brzy definitivně rozhodli. Ve 48. minutě ještě první velkou šanci před Valachem domácí hráč prováhá, ale ve 49. minutě si počínáme ledabyle na vlastní polovině, míč si připraví nekrytý Vágner a parádní ranou z osmadvaceti metrů jej pošle pod břevno Valachovy brány, 3-0.
V 52. minutě naši defenzívu soupeř dokonale rozebere a střela hráče Vysočan z deseti metrů končí na břevnu brány Šošůvky. No v 54. minutě nepokryjeme další rychlou kombinaci, Musil fauluje pronikajícího hráče v pokutovém území a kope se penalta. S její exekucí nemá Vágner žádný problém a navyšuje náskok soupeře, 4-0.
Kalich hořkosti si vypijeme do dna v 60. minutě, když prudkou přihrávku před naši bránu pošle nekompromisně do vlastní sítě Maňoušek, 5-0.
V tu chvíli je to opravdu špatné a soupeř si na hřišti dělá co chce. O korekci se pokusí v 62. minutě Krátký, když jeho pohotovou střelu vyráží nad břevno brankář. Hra se poté dostane do takového klidného stavu, ve kterém se v podstatě již o nic nehraje. Oba celky se dokáží dostat před bránu i zakončit, ale buď střely míjí „zařízení“ nebo se stanou kořistí brankářů. A tak si na góly přítomní fanoušci musí počkat skoro až do závěru. V 83. minutě se na levé straně uvolní Knödl, přihraje před bránu Sehnalovi a ten už si sám před brankářem ví rady, 5-1.
A v 86. minutě je to opět náš kapitán, který si pohraje s obráncem a jeho přihrávkou před bránu pak nepohrdne Doležel, jenž z bezprostřední blízkosti dá výsledku přece jen přívětivější podobu, 5-2.
O tom, že stejně jako před rokem si odsud odvezeme 6 branek rozhodne 90. minuta. Rozehraný rohový kop z pravé strany šikovně tečuje domácí Ševčík a určí tím definitivní stav, 6-2.


Příště: V dalším střetnutí se naši fotbalisté představí domácímu publiku. V neděli 9. října hostíme od 15:00 Letovice. Takže všechny zveme.


Starší žáci: Letovice – Šošůvka 1 : 2 (1 : 1) Petr Mrázek a Dominik NesrovnalDiskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.249 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster