Zpráva z utkání 13. kola okresního přeboru mužů - 30. 10. 2016

přečteno 447x,
31.10.2016

Sestava: Valach – Musil (64. Odehnal – 86. Nemeškal) – Maňoušek, Wágner, Baláž – Doležel, Fabiánek, Bezděk, Knödl - Krátký, Mikulášek Michal

Střelci branek: Macko 2, Hanzl a Hájek

Vysokou porážku utrpělo naše družstvo v Lipůvce. Výsledek je poněkud zkreslující, jelikož takový nepoměr mezi oběma týmy rozhodně nebyl. Rozdíl byl v efektivitě. V utkání se spoustou šancí dokázali domácí s těmi svými naložit účelněji.

V úvodním poločase se hrálo vyrovnané střetnutí. Zpočátku měli více iniciativy domácí, poté zase hosté. Naši hráči mohou litovat šance Doležela, když náš hráč poslal svoji střelu pouze do břevna a následná Mikuláškova dorážka skončila mimo bránu. Na straně druhé se 2x dostal k samostatnému úniku Macko, ovšem v jednom případě byl proti brankář Valach a podruhé domácí kanonýr nezakončoval přesně. Podstatné věci se tak udály až v závěru první půle. Ve 41. minutě chybuje Mikulášek, který nasměruje míč na rozběhnutého Macka, ten se vyhne Balážovi a poté přesně zakončí do sítě bezmocného Valacha, 1-0.
Ve 43. minutě soupeř vedení navýší. Po kontaktu Valacha s domácím hráčem se kope poněkud sporná penalta, s jejíž exekucí nemá Hanzl problém, 2-0.

Druhá půle přinesla takový uvolněný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Ovšem góly padaly jen do naší sítě. Hned v 51. minutě si nepočínáme dost důrazně před vlastní brankou a umožníme Mackovi snadnou dorážku po střele jeho spoluhráče do tyče, 3-0.
V dalších minutách máme dostatek možností ke zkorigování stavu. Šance, do kterých se dostali opakovaně Krátký s Maňouškem, by se proměňovat měly. Své příležitosti má i Lipůvka, tu největší v podobě dalšího pokutového kopu po faulu Wágnera zlikviduje brankář Valach. Ovšem i tak je náš brankář ještě jednou překonán a to v 81. minutě, když Hájkovu prudkou přihrávku srazí do vlastní sítě Baláž, 4-0.

Příště: V neděli 6. listopadu 2016 hostíme v posledním utkání kalendářního roku Olomučany. Hraje se od 14:00 a zveme všechny příznivce.

Starší žáci: Šošůvka – Ráječko / Sloup 0 : 10 (0 : 6)