TJ Šošůvka A: 28. - 29. 1. 2017

přečteno 305x,
29.1.2017

KS II:

Další dva korálky na šňůrku vítězství navázali naši stolní tenisté. V sobotu si velice rychle poradili s Boskovicemi a v neděli bez větších problémů přehráli ambiciózní Holásky.

TJ Šošůvka A – Orel Boskovice A 10 : 1

Bezděk Luboš : 3 body / 3 dvouhry
Krátký Marek : 1,5 / 2
Obalil Jiří : 1,5 / 1
Kutil Libor : 1 / 1
W.O. : 3

V sobotním podvečeru nás čekalo okresní derby s Boskovicemi. Ty nakonec přijely jen se třemi hráči a tak v podstatě smířeni s porážkou. V jediné hrané čtyřhře naprosto s přehledem přehrál pár Jirka – Marek (ten dnes nahradil Štěpána) dvojici Zachoval – Svěrák 3-0. V první dvouhře pak Jirka zopakoval svůj velmi dobrý výkon ze čtyřhry a poráží 3-0 Zachovala. Naopak Marek neměl vstup do zápasu se Svěrákem vůbec dobrý a prohrával již 0-2 na sety, ovšem pak se výrazně zlepšil a utkání otočil ve svůj prospěch (3-2). To Luboš v dalším utkání se Suchým nepřipustil tu nejmenší komplikaci. První a jediný bod získají hosté až po duelu Marka se Zachovalem. Mára sice vyhraje první set, ale pak již nemá dost trpělivosti na soupeřovu hru a prohrává 1-3. Poté opět úřaduje Luboš a velice rychle zdolá Svěráka 3-0. Až za průběžného stavu 7-1 se za stůl dostane také Libor a nezdrží se dlouho. Bez ztráty setu poráží Suchého. A nakonec poslední desátý bod (jelikož soupeř tři duely prohrává z důvodu nenastoupení čtvrtého hráče) získá Luboš, který sice v souboji se Zachovalem za stavu 2-0 na sety poleví v koncentraci a nechá protivníka snížit, ovšem čtvrtý set je plně v režii našeho hráče.(3-1). Průběh duelu: 6:0, 6:1, 10:1.

TJ Šošůvka A – TJ Holásky B 10 : 2

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Konečný Štěpán : 3,5 / 3
Kutil Libor : 1,5 / 2
Obalil Jiří : 1,5 / 2

Nedělní duel měl být mnohem vyrovnanější. Přijelo třetí družstvo tabulky z Holásek. Ovšem naši hráči přes menší dramatizaci po prvních dvou dvouhrách zápas ovládli a připsali si další jasné vítězství. Úvodní čtyřhra je velmi dramatická a rozhoduje ji až pátý set, ve které poměrem 11-5 vyhrají Jirka se Štěpánem nad dvojicí Martinem a Tomášem Javůrkovými. To ta druhá je jednoznačnou záležitostí Luboše s Liborem, kteří bez problémů přehrají pár Javůrek Leoš – Sýkora 3-0. V první dvouhře nevyužije Jirka po výhře v úvodní sadě dva setboly v té druhé a nakonec se souboj s Martinem Javůrkem protáhne až do setu pátého, kde je lepší soupeř. Ještě nadějněji rozehraný zápas ztratí Libor. Ten vede s Tomášem Javůrkem 2-0 na sety, aby nakonec prohrál 2-3. Ovšem dvoubodové vedení máme bleskově zpět. 3-0 vyhraje jak Štěpán se Sýkorou, tak i Luboš s Leošem Javůrkem. Velice důležitou výhru pak připíše Libor. Stejně jako v prvním zápase získá vedení 2-0 na sety s Martinem Javůrkem, ale ztratí koncovky dvou dalších. Ovšem ve vyrovnaném závěru setu pátého vítězí náš hráč 11-9. Pak zabojuje Štěpán, jenž po prohraném prvním setu s Tomášem Javůrkem přidá na přesnosti a vyhraje 3-1. Další body přidá Luboš, který přes komplikaci v setu druhém přehraje Sýkoru 3-0 a také Jirka, jenž bezpečně poráží Leoše Javůrka. Po výhře Luboše, který po vyhraném prvním setu s Tomášem Javůrkem, dožene v tom druhém ztrátu, aby ve třetím jasně dominoval (3-0), uhraje závěrečný bod Štěpán. Prohraje sice s Martinem Javůrkem úvodní dva sety, ovšem pak v souboji, kde je obrovskou výhodou vlastní podání, vybojuje výhru 3-2. Průběh duelu: 2:0, 2:2, 10:2.

Za 14 dnů, přesněji v sobotu 11. února se opět představí hráči Šošůvky v domácí herně. Od 17:30 nám bude soupeřem Kuřim. A jelikož tentokrát se o víkendu hraje jen jediný zápas, tak si ho nenechte ujít.