Stolní tenis - 12. kolo okresních soutěží

Krátký Marek : 4,5 bodu
Petlach Radek : 2
Ševčík Jaroslav : 2
Zouhar Aleš : 1,5

Cenné vítězství uhrálo ve Křetíně béčko a tak stále „živíme“ naději na start v baráži o postup do krajské soutěže. V první čtyřhře sice nestačila dvojice Radek – Jarda na pár Koudelka Laďa ml. – Bačovský, když prohrála 0-3, ovšem druhá čtyřhra nám vyšla. V pětisetové bitvě uspěl Aleš s Markem proti páru Koudelka Petr – Maresch ml.. Pětisetové zápasy se jinak nesly v duchu celého duelu, jelikož se jich hrálo celkem 11! V prvním kole dvouher nemáme dobrý start. Aleš prohraje s Koudelkou Ladislavem 2-3 (pátý set 11-13) a Jarda s Mareschem v páté sadě 10-12. Ovšem Marek jasně přehraje Petra Koudelku a Radek sice nezvládne koncovku čtvrtého setu s Bačovským, ale set pátý je plně v režii našeho hráče. V dalším zápase však Jarda ztratí vedení 2-0 na sety s Ladislavem Koudelkou a prohraje 2-3. Ovšem Marek srovná po výhře s Mareschem 3-2 (11-9 v páté sadě) a do vedení nás dostane Radek, jenž otočí ke své výhře ztrátu 0-2 v souboji s Petrem Koudelkou. Bohužel Aleš i svůj druhý duel prohraje po pětisetovém souboji, tentokrát s Bačovským. Ve velké pohodě hrající Marek poté zaknihuje další důležitou výhru. Porazí Ladislava Koudelku 3-2. Radek pak sice nestačí na Maresche, ale Aleš jednoznačně přehraje Petra Koudelku a 3-2 porazí Bačovského Jarda. Po porážkách Radka i Aleše je srovnáno, ale vedení nám vrátí Jarda, když porazí v pěti setech Petra Koudelku a vítězství stvrdí Marek výhrou 3-1 nad Bačovským. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 5:5, 8:6, 10:8.

RP III: Šošůvka C – Vysočany B 10 : 8

Krátký Marek : 4 body
Mikulášek Josef. : 3
Šindelka Stanislav st. : 2
Petlach Radek : 1
Šindelka Stanislav ml. : 0 – jen čtyřhra

Vstup do druhé fáze soutěže se našim hráčům vyvedl, když zdolali vedoucí družstvo tabulky z Vysočan. Ovšem samotný úvod zápasu na to nevypadá. Ve čtyřhrách nezískáme ani set, když Marek s Josefem prohrají 0-3 s párem Kellner – Bezděk a Staňa se Standou nestačí ve stejném duchu na dvojici Zukal – Zouhar. Pak už je to výrazně lepší. Marek sice ztratí úvodní sadu s Bezděkem, ale pak už za stolem dominuje. Josef ovšem nenajde recept na hru Kellnera (0-3). Rychlý bod pak připíše Staňa, jenž poráží 3-0 Zouhara. Ale stále prohráváme po prohře Radka se Zukalem 0-3. Po další sérii je srovnáno. Josef prohrává s Bezděkem 0-2, ve čtvrté sadě odvrátí mečbol a pátou vyhrává (3-2). Staňa pak vede nad hostující jedničkou Kellnerem 2-1 na sety, ovšem v těch dalších zbývajících neodolá tlaku soupeře (2-3). Naštěstí bez větších potíží porazí Marek Zukala a Radek Zouhara. Vedení si Vysočany berou zpět. Staňa sice ve čtvrté sadě v souboji s Bezděkem odvrátí mečbol a dostane zápas do setu pátého, ale tam je lepší protivník. Radek zase vede 2-0 s Kellnerem, jenže ten ukáže svoji sílu a zápas dokonale otočí. Pak však boduje Josef, který oplatí Zukalovi porážku z Vysočan a vyhrává 3-1, no a suverénní Marek rozstřílí 3-0 Zouhara. Poslední sérii zápasů začneme porážkou Radka s Bezděkem. Ovšem souboj jedniček obou týmů dopadne lépe pro Šošůvku. Marek porazí Kellnera 3-1. Následně Staňa zvládne nervózní koncovku úvodní sady, aby v dalším průběhu nedal Zukalovi šanci pomýšlet na úspěch (3-0), no a dílo završí Josef, který sice prohrává 1-2 na sety se Zouharem, pak je však v dlouhých výměnách trpělivější než soupeř a stvrdí nakonec naši výhru. Průběh duelu: 0:2, 2:4, 5:5, 7:7, 10:8.

RS II: Žďárná C – Šošůvka D 15 : 3

Čupr Josef : 1,5 bodu / 3 dvouhry
Šindelka Stanislav ml. : 1,5
Hloušek Ondra : 0
Mrázek Petr : 0

Na půdě favorizované Žďárné jsme neuspěli. V první čtyřhře sice Standa s Jožkem porazí duo Sekanina – Vlček 3-1, ale Ondra s Petrem nemají šanci proti dvojici Grmela – Polívka. V první dvouhře vyhrává Jožka, když 3-0 porazí Vlčka. Ovšem Standa nezvládne pětisetový duel s Polívkou a Ondra s Petrem neuhrají ani set na Sekaninu resp. Grmelu. V dalším kole prohrává s Polívkou Jožka a Standa porazí 3-1 Sekaninu. Ovšem Petr prohraje s Vlčkem a Ondra s Grmelou. V dalším průběhu už se nám bodovat nepodaří. Standa prohraje 2x 2-3 jak s Grmelou, tak i s Vlčkem a tak aspoň set uhraje Ondra proti střídajícímu Mazánkovi. Průběh duelu: 1:1, 4:2, 7:3, 11:3, 15:3.